bezpłatny katalog z projektami domów Ciepłe Domy nr 37

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  • oraz:
  • 883 909 409
Sortuj wg:

Wyszukiwanie zaawansowane

Powierzchnia użytkowa Powierzchnia użytkowa:
Powierzchnia zabudowy Powierzchnia zabudowy:
Szerokość działki Szerokość działki:
Rodzaj zabudowy Rodzaj zabudowy:
Typ domu Typ domu:
Garaż Garaż
>Liczba pokoi Liczba pokoi:
Liczba łazienek Liczba łazienek:
Liczba sypialni Liczba sypialni:
Kąt nachylenia dachu Kąt nachylenia dachu:
Wysokość kalenicy Wysokość kalenicy:

projekty domow z antresola (62)

Antresola – dodatkowa przestrzeń w domu

Domy z antresolą to kategoria projektów o dwóch typach: dwukondygnacyjne domy z klasyczną antresolą, na którą prowadzą schody np. z salonu, jak również projekty domów parterowych i z poddaszem użytkowym z podwyższonym sufitem w części dziennej i oknami sięgającymi dachu. Całą grupę projektów charakteryzuje nowoczesny design oraz duże, wysokie przeszklenia, które stanowią o atrakcyjności tego typu rozwiązań, a jednocześnie wspaniale doświetlają wnętrze najbardziej przyjaznym dla człowieka naturalnym światłem. Zaprojektowanie antresoli jest coraz częściej stosowanym i bardzo efektownym zabiegiem architektonicznym, który nadaje wnętrzu lekkości, sprawia, że wydaje się ono większe i bardziej przestronne, a ponadto pozwala zaaranżować antresolę jako dodatkową przestrzeń np. rekreacyjną, a w domach o małej powierzchni – uzyskać dodatkowe metry np. z przeznaczeniem na sypialnię, pracownię czy bibliotekę lub strefę relaksu. Ta dodatkowa przestrzeń może być dowolnie zaaranżowana w sposób nadający wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Dzięki wielu własnym pomysłom lub przy pomocy architekta wnętrz, antresola sprawi, że wnętrze domu zyska niesamowity charakter. Antresola często staje się korytarzem, prowadzącym do pozostałej części budynku. Jej - specyfika zapewnia dobrą komunikację pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami, co powoduje, że domownicy – przebywając nawet w odrębnych pomieszczeniach, są ze sobą w kontakcie.

Dla kogo dom z antresolą?

Budowę domu z antresolą rozważyć powinni inwestorzy szukający niesztampowych rozwiązań, stawiający na indywidualne, podkreślające charakter domu rozwiązania architektoniczno-konstrukcyjne. Kolekcja gotowych projektów domów z antresolą Lipińscy Domy to grupa starannie opracowanych i przemyślanych funkcjonalnie projektów o różnym metrażu, stylistyce, funkcji, z przeznaczeniem dla małych i dużych rodzin, par, seniorów, o różnych kosztach budowy. Łączy je to, że wkomponowanie w bryłę antresoli podkreśliło walory budynku, jego wyjątkowość i zdecydowanie wyróżniło spośród dostępnych na rynku projektów katalogowych.

Antresola – element dekoracyjny budynku czy dodatkowe metry kwadratowe do zagospodarowania?

Do najchętniej wybieranych przez Klientów domów z antresolą bez wątpienia należy projekt Tampa – dom nowoczesny, o odważnej, ale wyważonej stylistyce, z antresolą nad częścią salonu. Na zaprojektowanej w tym budynku antresoli przewidziany został kącik rekreacyjny, a powstała dzięki antresoli wysoka przestrzeń w części dziennej podkreśla przestronność wnętrza, doświetlając je naturalnym światłem. Wspomniany projekt Tampa ma bardzo rozsądnie zaprojektowany układ funkcjonalny, co czyni go wygodnym domem dla 4 osobowej rodziny. Ogromnym atutem jest wpisanie w parter wygodnej sypialni z własną łazienką i garderobą oraz przepiękna, wygodna kuchnia z praktyczną kuchnią i niezbędną spiżarnią. Projekt Tampa jest przykładem domu, w którym antresola stanowi przyciągający wzrok element architektoniczny, jest swoistym centrum budynku, służy celom wizerunkowym i podkreśla unikalny charakter domu. Z innego założenia wyszli architekci przy planowaniu projektu domu Franklin, gdzie podniesiono sufit nad salonem, wstępnie zyskując wysoką, reprezentacyjną przestrzeń, a docelowo umożliwiając w razie potrzeby wykonanie antresoli nad częścią prywatną. W takiej sytuacji dodatkowo uzyskane metry kwadratowe z powodzeniem mogą stać się przytulną sypialnią czy gabinetem.

W projektach domów z antresolą zastosowano takie materiały i technologie, by spełniały najwyższe standardy energooszczędności, a oprócz wygody i funkcjonalności, zapewniały mieszkańcom także wyjątkowy klimat i radość z mieszkania w nieszablonowym domu. Dokumentacja projektowa przygotowana przez biuro architektoniczne Lipińscy Domy została opracowana bardzo starannie i wykracza poza zakres przewidziany dla dokumentacji projektu katalogowego, dzięki czemu jest czytelna dla inwestora, architekta adaptującego oraz dla wykonawcy.

Zapraszamy do kontaktu:
tel.: 71 354 59 49
tel.kom.: 883 909 409
e-mail: biuro@lipinscy.pl
Pow. użytkowa:
182,79m²
Cena:
3 970 zł
komentarze (22)
Pow. użytkowa:
104,13m²
Cena:
3 170 zł
komentarze (44)
Pow. użytkowa:
161,47m²
Cena:
3 470 zł
komentarze (11)
Pow. użytkowa:
100,70m²
Cena:
3 090 zł
komentarze (19)
Pow. użytkowa:
150,04m²
Cena:
3 870 zł
komentarze (116)
Pow. użytkowa:
137,52m²
Cena:
3 470 zł
komentarze (26)
Pow. użytkowa:
204,56m²
Cena:
4 470 zł
komentarze (4)
Pow. użytkowa:
164,11m²
Cena:
3 770 zł
komentarze (10)
Pow. użytkowa:
131,62m²
Cena:
3 270 zł
komentarze (11)
Pow. użytkowa:
165,19m²
Cena:
3 470 zł
komentarze (74)