bezpłatny katalog z projektami domów Domy Gotowe nr 24

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  • oraz:
  • 883 909 409
Sortuj wg:

Wyszukiwanie zaawansowane

Powierzchnia użytkowa Powierzchnia użytkowa:
Powierzchnia zabudowy Powierzchnia zabudowy:
Szerokość działki Szerokość działki:
Rodzaj zabudowy Rodzaj zabudowy:
Typ domu Typ domu:
Garaż Garaż
>Liczba pokoi Liczba pokoi:
Liczba łazienek Liczba łazienek:
Liczba sypialni Liczba sypialni:
Kąt nachylenia dachu Kąt nachylenia dachu:
Wysokość kalenicy Wysokość kalenicy:

projekty domow parterowych (210)

Gotowe projekty domów parterowych

Domy parterowe przewidują rozplanowanie wszystkich pomieszczeń na jednej kondygnacji naziemnej. Rozmieszczenie pomieszczeń na jednym poziomie ma bardzo istotne znaczenie dla rodzin z małymi dziećmi, osób starszych lub niesprawnych ruchowo. Jednak wygodę tego typu rozwiązań docenią wszyscy, gdyż dostępność pomieszczeń z jednego poziomu jest bardzo praktyczna, a przy tym gwarantuje bezpieczeństwo mieszkańcom.

Wygodny podział na strefy funkcjonalne w domu parterowym

Mimo jednej płaszczyzny, w domach parterowych widoczne jest wyraźne rozdzielenie strefy dziennej z salonem, kuchnią oraz łazienką i prywatnej z sypialniami, prywatną łazienką i garderobą. Części te najczęściej sytuuje się w przeciwległych stronach domu oraz oddziela korytarzami lub pomieszczeniami gospodarczymi. Taki układ pomieszczeń sprzyja wspólnemu spędzeniu czasu, ale gwarantuje też intymność. Są jednak projekty przełamujące tę tendencję i sytuujące część dzienną w centrum domu rozdzielając strefę prywatną rodziców i dzieci. Wybór konkretnego rozwiązania zależy od trybu życia jaki prowadzi rodzina.

Duże przeszklenia tarasowe – ogród przedłużeniem domu

Jeden poziom domu parterowego sprzyja otwarciu go na ogród, a taras stanowi jego naturalne przedłużenie, dlatego też wiele z projektów domów parterowych w naszej kolekcji ma spore przeszklenia tarasowe. Duże okna wpływają na doskonałe doświetlenie wnętrz, co z kolei przekłada się na dobre samopoczucie mieszkańców. Okna tarasowe stanowią przedłużenie domu nie tylko w strefie dziennej, jako wyjście na ogród z salonu, ale bardzo często wyposażane są w nie również sypialnie, co dodatkowo wpływa na możliwość korzystania mieszkańców z ogrodu. Uzupełnieniem wyjść tarasowych są tzw. fixy, czyli okna nieotwieralne, które również mogą występować w dużych rozmiarach i uzupełniać widoki na ogród.

Różnorodność projektów domów parterowych

Dom parterowy najczęściej zaplanowany jest na planie prostokąta lub kwadratu, ale konstrukcja i architektura budynków parterowych daje możliwość łatwego wydzielenia podcieni, tarasów i zadaszeń, co może uatrakcyjnić bryłę. Wśród domów parterowych znaleźć można budynki o różnym metrażu: małe domy tanie w budowie i użytkowaniu, wygodne, rozłożyste wille, domy drewniane, prefabrykowane, pokryte dachem dwuspadowym, wielospadowym albo płaskim, w stylu tradycyjnym, bądź o nowoczesnym rysie, budynki wolnostojące i do zbliźniaczenia. Funkcjonalne rozplanowanie wszystkich pomieszczeń i maksymalne wykorzystanie przestrzeni bez skosów i schodów sprawiają, że dom parterowy jest bardzo wygodny. Spora część kolekcji domów parterowych nadaje się także na wąską działkę. Posiadamy również projekty domów parterowych o nietypowym, nieregularnym kształcie dla osób ceniących niebanalne rozwiązania.

Najchętniej wybierane domy parterowe

W najpopularniejszych domach parterowych najczęściej znajduje się salon, otwarta kuchnia, dwie lub trzy sypialnie, łazienka i pomieszczenie gospodarcze oraz kotłownia. Sam plan domu najczęściej bywa prosty, z ewentualnymi podcieniami tarasowymi. Często najpopularniejsze projekty mają kilka wersji, w tym z garażem na jedno lub dwa auta lub też z różnymi rodzajami dachów spadzistych lub płaskich. Wersje często różnią się też ilością sypialni i łazienek albo opcją adaptacji poddasza.

Energooszczędne domy parterowe

Wszystkie nasze projekty domów parterowych są oszczędne w użytkowaniu, często w standardzie energooszczędnym (NF40) oraz pasywnym (NF15). W kategorii domów parterowych znajdują się budynki ogrzewane gazem, paliwem stałym, ale także z zastosowaną pompą ciepła, z wentylacją grawitacyjną lub mechaniczną – rekuperacją. Wszystkie domy parterowe spełniają obowiązujące przepisy i aktualne warunki techniczne, a spora część jest dostosowana do obostrzonych wymagań WT2021.

Koszt budowy domu parterowego

Sporą część kolekcji projektów parterowych stanowią domy tanie w budowie, o niewielkim metrażu i dwuspadowym dachu bez ciężkiego stropu. Są to najtańsze z możliwych do realizacji domów. Porównując koszt budowy domu parterowego do tej samej powierzchni domu z poddaszem użytkowym, trzeba wziąć pod uwagę, że poza większą powierzchnią dachu i fundamentów dom parterowy oszczędza na koszcie wykonania takich elementów jak schody i strop, ma też niższe kominy. Przy wykonaniu więźby dachowej w formie wiązarów prefabrykowanych, często można też zrezygnować ze ścian konstrukcyjnych we wnętrzu. Koszty wykonania mogą więc być bardzo porównywalne.

Plusy i minusy domów parterowych

Do plusów niewątpliwie trzeba zaliczyć komfort użytkowania domu na jednym poziomie, nieograniczony kontakt z ogrodem, możliwość dowolnego kształtowania wnętrza dzięki wiązarom dachowym. Minusem będzie konieczność posiadania stosunkowo większej działki, a lokalizacja sypialni na poziomie terenu może wpływać na brak poczucia bezpieczeństwa podczas snu.

Projekty domów parterowych są coraz chętniej wybierane przez inwestorów chcących w swoim domu oderwać się od codziennego zgiełku i wypoczywać w pełnym kontakcie z przyrodą, więc bardzo dobrze wpisują się w modny trend „slow life”

.

Zapraszamy do kontaktu:
tel.: 71 354 59 49
tel.kom.: 883 909 409
e-mail: biuro@lipinscy.pl
Pow. użytkowa:
120,43m²
Cena:
2 890 zł
komentarze (84)
Pow. użytkowa:
95,84m²
Cena:
2 690 zł
komentarze (174)
Pow. użytkowa:
84,33m²
Cena:
2 970 zł
komentarze (125)
Pow. użytkowa:
182,79m²
Cena:
3 970 zł
komentarze (20)
Pow. użytkowa:
68,77m²
Cena:
2 490 zł
komentarze (38)
Pow. użytkowa:
76,07m²
Cena:
2 490 zł
komentarze (4)
Pow. użytkowa:
80,13m²
Cena:
2 570 zł
komentarze (57)
Pow. użytkowa:
120,26m²
Cena:
2 970 zł
komentarze (25)
Pow. użytkowa:
99,81m²
Cena:
2 690 zł
komentarze (287)
Pow. użytkowa:
119,98m²
Cena:
2 870 zł
komentarze (54)