Promocja mikołajkowa - projekt pod choinkę 500 zl taniej

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  • oraz:
  • 883 909 409
Sortuj wg:

Wyszukiwanie zaawansowane

Powierzchnia użytkowa Powierzchnia użytkowa:
Powierzchnia zabudowy Powierzchnia zabudowy:
Szerokość działki Szerokość działki:
Rodzaj zabudowy Rodzaj zabudowy:
Typ domu Typ domu:
Garaż Garaż
>Liczba pokoi Liczba pokoi:
Liczba łazienek Liczba łazienek:
Liczba sypialni Liczba sypialni:
Kąt nachylenia dachu Kąt nachylenia dachu:
Wysokość kalenicy Wysokość kalenicy:

Gotowe projekty domów parterowych

Domy parterowe przewidują rozplanowanie wszystkich pomieszczeń na jednej kondygnacji naziemnej. Rozmieszczenie pomieszczeń na jednym poziomie ma bardzo istotne znaczenie dla rodzin z małymi dziećmi, osób starszych lub niesprawnych ruchowo. Jednak wygodę tego typu rozwiązań docenią wszyscy, gdyż dostępność pomieszczeń z jednego poziomu jest bardzo praktyczna, a przy tym gwarantuje bezpieczeństwo mieszkańcom.

Wygodny podział na strefy funkcjonalne w domu parterowym

Mimo jednej płaszczyzny, w domach parterowych widoczne jest wyraźne rozdzielenie strefy dziennej z salonem, kuchnią oraz łazienką i prywatnej z sypialniami, prywatną łazienką i garderobą. Części te najczęściej sytuuje się w przeciwległych stronach domu oraz oddziela korytarzami lub pomieszczeniami gospodarczymi. Taki układ pomieszczeń sprzyja wspólnemu spędzeniu czasu, ale gwarantuje też intymność.

Duże przeszklenia tarasowe

Jeden poziom domu parterowego sprzyja otwarciu salonu na ogród, a taras stanowi jego naturalne przedłużenie, dlatego też wiele z projektów domów parterowych w naszej kolekcji ma spore przeszklenia. Duże okna wpływają na doskonałe doświetlenie wnętrz, co z kolei przekłada się na dobre samopoczucie mieszkańców.

Atrakcyjna forma i funkcja domu parterowego

Dom parterowy najczęściej zaplanowany jest na planie prostokąta lub kwadratu, ale konstrukcja i architektura budynków parterowych daje możliwość łatwego wydzielenia podcieni, tarasów i zadaszeń, co może uatrakcyjnić bryłę. Wśród domów parterowych znaleźć można budynki o różnym metrażu: małe domy tanie w budowie i użytkowaniu, wygodne, rozłożyste wille, domy drewniane, prefabrykowane, pokryte dachem dwuspadowym, wielospadowym albo płaskim, w stylu tradycyjnym, bądź o nowoczesnym rysie, budynki wolnostojące i do zbliźniaczenia. Funkcjonalne rozplanowanie wszystkich pomieszczeń i maksymalne wykorzystanie przestrzeni bez skosów i schodów sprawiają, że dom parterowy jest bardzo wygodny. Spora część kolekcji domów parterowych nadaje się także na wąską działkę. W najpopularniejszych domach parterowych najczęściej znajduje się salon, otwarta lub zamknięta kuchnia, dwie lub trzy sypialnie, łazienka i pomieszczenie gospodarcze oraz kotłownia. W bryłę może być wkomponowany garaż na jedno lub dwa auta lub dom może być zrealizowany bez garażu.

Energooszczędne domy parterowe

Wszystkie nasze projekty domów parterowych są oszczędne w użytkowaniu, często w standardzie energooszczędnym (NF40) oraz pasywnym (NF15). W kategorii domów parterowych znajdują się budynki ogrzewane gazem, paliwem stałym, ale także z zastosowaną pompą ciepła, z wentylacją grawitacyjną lub mechaniczną – rekuperacją. Wszystkie domy parterowe spełniają obowiązujące przepisy i aktualne warunki techniczne.
Pow. użytkowa:
68,77m²
Cena:
1 790 zł
komentarze (36)
Pow. użytkowa:
95,84m²
Cena:
1 990 zł
komentarze (170)
Pow. użytkowa:
84,33m²
Cena:
2 370 zł
komentarze (123)
Pow. użytkowa:
120,43m²
Cena:
2 190 zł
komentarze (69)
Pow. użytkowa:
68,15m²
Cena:
1 790 zł
komentarze (97)
Pow. użytkowa:
80,13m²
Cena:
1 970 zł
komentarze (32)
Pow. użytkowa:
119,98m²
Cena:
2 170 zł
komentarze (40)
Pow. użytkowa:
109,46m²
Cena:
2 290 zł
komentarze (23)
Pow. użytkowa:
182,79m²
Cena:
3 370 zł
komentarze (8)
Pow. użytkowa:
99,81m²
Cena:
1 890 zł
komentarze (283)