PROMOCJA
ULUBIONE

Projekty domów małych parterowych

Małe domy parterowe są propozycją skierowaną głównie dla niedużych rodzin. Budzą duże zainteresowanie wśród młodych ludzi, rozpoczynających swoje wspólne życie, jak i seniorów, którzy nie potrzebują dużych powierzchni użytkowych. Są świetną alternatywą dla mieszkania w bloku, ze względu na niskie koszty utrzymania. Większość z projektów małych domów parterowych stanowią projekty domów tanich w budowie , których koszty realizacji nie przekraczają 320 tys. zł netto. W kolekcji znalazły się też projekty ekskluzywnych małych domów parterowych wyposażonych w rozwiązania energooszczędne. Częścią tej kolekcji są też małe domy parterowe do 70 m kw.

Widok: tier0 tier1-active tier2
Sortuj wg:
101

MAŁE DOMY PARTEROWE SĄ TRENDY 

Małe domy parterowe są propozycją skierowaną głównie dla niedużych rodzin. Budzą duże zainteresowanie wśród młodych ludzi, rozpoczynających swoje wspólne życie, jak i seniorów, którzy nie potrzebują dużych powierzchni użytkowych. Są świetną alternatywą dla mieszkania w bloku, ze względu na niskie koszty utrzymania. Większość z projektów małych domów parterowych stanowią projekty domów tanich w budowie, których koszty realizacji nie przekraczają 320 tys. zł netto. W kolekcji znalazły się też projekty ekskluzywnych małych domów parterowych wyposażonych w rozwiązania energooszczędne. Częścią tej kolekcji są też małe domy parterowe do 70 m kw.
W kolekcji Biura Lipińscy Domy jest ponad 220 projektów domów parterowych, a wśród nich małe domy parterowe do 100 m kw. to połowa z nich. Są to domy o pow. użytkowej od 60 m kw. do 100 m kw. Kolekcja jest dynamiczna – rozrasta się każdego roku, gdyż nasze projekty są odpowiedzią na nowe trendy w architekturze.
Prezentowane projekty są częścią kolekcji lipinscy.pl/projekty-domow-parterowych.

ZALETY MAŁYCH DOMÓW PARTEROWYCH

Dom parterowy to inaczej dom jednopoziomowy. Nie ma w nim zatem elementów związanych z użytkowania innej kondygnacji: poddasza, piętra, podpiwniczenia, czyli nie ma schodów. Brak barier komunikacyjnych to aspekt szczególnie ważny dla seniorów i rodzin z małymi dziećmi, jednak mieszkanie na jednej kondygnacji jest po prostu wygodne dla wszystkich mieszkańców.
Małe parterówki to najtańszy sposób na posiadanie własnego domu. Niewielka powierzchnia zabudowy nie wymaga posiadania dużej działki, a mała ilość metrów do wybudowania i wykończenia oraz umeblowania, ogranicza wydatki na robociznę, materiały i wykończenie. Małe domki są też stosunkowo proste w swojej konstrukcji, co bezpośrednio wpływa na zmniejszenie kosztów realizacji. Domy parterowe tanie w budowie to rozwiazania głównie z płaskim lub dwuspadowym dachem, drewnianym strope i bryłą na planie prostokąta.
Małe domy parterowe są idealnym rozwiązaniem na start dla młodych rodzin, ponieważ w większości przypadków można je rozbudowywać w kolejnych etapach, czy to poprzez dobudowanie dodatkowej powierzchni, czy zaadaptowanie strychu - projekty przewidujące takie rozwiązanie zebraliśmy w osobnej kolekcji domów ze strychem do adaptacji.

MAŁE DOMY TO DUŻA SWOBODA W WYBORZE DZIAŁKI

W kolekcji małych domów parterowych znajdują się projekty domów przeznaczone do budowy na działkach o bardzo zróżnicowanej powierzchni. W ofercie znajdziecie Państwo projekty domów przeznaczone zarówno na duże działki, jak i takie, które pozwolą ciekawie zaaranżować budynek na bardzo wąskiej parceli. W opisie podajemy minimalną szerokość działki wymaganą do konkretnego projektu.
Najmniejsza szerokość działki do realizacji naszego projektu domku jednopoziomowego to 15,7 m. Oczywiście, możecie Państwo zamówić projekt w odbiciu lustrzanym, to znaczy zorientowany odwrotnie niż na pierwszej prezentacji. Pozwoli to na jeszcze dokładniejsze dostosowanie projektu do działki w kontekście zorientowania wobec stron świata. Mamy również projekty, które można wykorzystać na działkach narożnych – wjazd do garażu z innej strony niż główne wejście.

PROJEKTY MAŁYCH DOMÓW ZRÓŻNICOWANE POD WZGLĘDEM STYLU ARCHITEKTURY

W kolekcji małe domy parterowe Biura Lipińscy Domy znajdują się bardzo zróżnicowane domy – z dachami dwu- i wielospadowymi, z zadaszonymi gankami, klimatyczne, jak i bardzo nowoczesne, w typie modernistycznym z płaskimi dachami. Projekty domów małych nie muszą więc być tylko i wyłącznie budżetowymi rozwiązaniami, mogą też wyróżniać się dużymi przeszkleniami, ciekawymi zadaszeniami, czy designerskim rozwiązaniem elewacji.
Cechą charakterystyczną domów jednopoziomowych jest brak balkonów i płynne połączenie przestrzeni bezpośrednio z otaczającym terenem przez co mały dom jednopoziomowy wcale nie musi być ciasny – światło i przestronność wnętrz gwarantują ciekawe rozwiązania przeszkleń i okien tarasowych. Tarasy realizowane są w bardzo różny sposób, jedne zadaszone wysuniętym dachem, inne tylko częściowo przesłonięte wysuniętą połacią dachową, a część pozostaje bez dodatkowych zadaszeń aby maksymalnie ograniczyć koszty budowy.
Można też wybierać w ofercie między projektami bez garaży i z garażami, z dużymi kotłowniami, które można dostosować do ogrzewania na paliwo stałe lub z niewielkimi pomieszczeniami technicznymi mieszczącymi nowoczesne systemy grzewcze.
Różnorodność i łatwość w modyfikowaniu pewnych rozwiązań np.: połączenie kuchni z salonem albo wydzielenie jej jako osobne pomieszczenie, sypialnie oddzielone od części dziennej domu, zwiększenie liczby sypialni, rezygnacja z poddasza na rzecz mniejszych kosztów budowy - dają ogromne możliwości dostosowania projektu do indywidualnych potrzeb inwestora.

Przy każdym projekcie podajemy szacunkowe koszty realizacji domu do stanu developerskiego. Istnieje oczywiście możliwość dowolnego rozwiązania poszczególnych elementów domu oraz modyfikacji funkcji budynku. Możecie Państwo w tym zakresie również dostosowywać projekty do swoich konkretnych oczekiwań.
Zobacz zasady wprowadzania zmian w projektach katalogowych >>>

KOSZTY UTRZYMANIA W MAŁYCH DOMACH PARTEROWYCH?

Projekty małe domów parterowych to jedne z najbardziej energooszczędnych domów. Dzięki niewielkiej powierzchni mają niskie zapotrzebowanie na ciepło, co oznacza, że ich ogrzewanie będzie tanie.
Stosując dodatkowo rozwiązania energooszczędne jak właściwa izolacja termiczna przegród budowlanych, rekuperacja (wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła), energooszczędna stolarka i odpowiednia szczelność, można jeszcze dodatkowo obniżyć koszty utrzymania takiego domu.

Projekty z kolekcji małe domy parterowe są więc pod każdym względem ekonomiczne - w budowie i użytkowaniu.