bezpłatny katalog z projektami domów Domy Gotowe nr 24

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  • oraz:
  • 883 909 409
Sortuj wg:

Wyszukiwanie zaawansowane

Powierzchnia użytkowa Powierzchnia użytkowa:
Powierzchnia zabudowy Powierzchnia zabudowy:
Szerokość działki Szerokość działki:
Rodzaj zabudowy Rodzaj zabudowy:
Typ domu Typ domu:
Garaż Garaż
>Liczba pokoi Liczba pokoi:
Liczba łazienek Liczba łazienek:
Liczba sypialni Liczba sypialni:
Kąt nachylenia dachu Kąt nachylenia dachu:
Wysokość kalenicy Wysokość kalenicy:

projekty domow ze strychem do adaptacji (24)

Dla kogo dom ze strychem do adaptacji?

Decyzja o budowie domu zawsze wiąże się z perspektywą wydatku sporej sumy pieniędzy. Często zdarza się, że jest ona podejmowana w momencie, kiedy rodzina wciąż się powiększa. Inwestorzy mają świadomość, że z upływem lat pojawi się potrzeba dodatkowych pomieszczeń czy to dla rodzących się dzieci, czy to dla starszego pokolenia rodziców lub dziadków. Wychodzimy naprzeciw takim sytuacjom przedstawiając grupę domów z możliwością adaptacji strychu w dowolnym późniejszym momencie eksploatacji budynku. Mamy tutaj projekty zarówno z garażami, jak i bez, z różną liczbą sypialni i łazienek. Są domy proste i tanie w budowie, w stylu rustykalnym lub bardziej nowoczesnym oraz projekty energooszczędne wyposażone w system wentylacji mechanicznej z rekuperacją. Stanowią one idealny kompromis dla tych, którzy jeszcze nie zdecydowali czy chcą mieć dom z poddaszem użytkowym czy raczej dom parterowy.

Jakie korzyści wynikają z budowy domu ze strychem do adaptacji?

Budowa dwuetapowa jest najlepszym pomysłem na rozłożenie kosztu budowy domu w czasie. Zebrane tutaj projekty domów z poddaszem dają możliwość wykończenia na początku tylko parteru, gdzie znajdują się wszystkie niezbędne do życia pomieszczenia, a gdy zajdzie taka potrzeba lub pojawią się dodatkowe środki finansowe, można przystąpić do wykończenia poddasza wg indywidualnego pomysłu. Nie trzeba od początku uwzględniać w budżecie kosztu wykonania schodów, ścian działowych, tynków, podłóg, zakupu drzwi, okien oraz instalacji i wykończenia łazienek na górze.

Jest to bardzo duża oszczędność.

Wystarczy odpowiednio przygotować izolację stropu, aby płacić w początkowej fazie eksploatacji budynku jedynie za ogrzewanie przestrzeni, która w danym momencie jest zamieszkiwana i użytkowana. Cała powierzchnia piętra może być przed zaadaptowaniem na cele użytkowe wykorzystywana na cele magazynowe, a w domach jednorodzinnych taka przestrzeń jest zawsze bardzo cenna. Wystarczy przewidzieć wyłaz w suficie w miejscu zaplanowanych schodów.

Czym charakteryzuje się ta grupa projektów?

W projektach z tej grupy przewidziano więźbę o konstrukcji tradycyjnej ciesielskiej oraz strop żelbetowy, który może być realizowany w różnych technologiach, jest w nich również miejsce na schody oraz zaprojektowana na górze odpowiednia wysokość kondygnacji, tak aby można było komfortowo korzystać z nowo planowanych pomieszczeń. Adaptacja strychu może zostać przeprowadzona według potrzeb i pomysłów Mieszkańców, a wymaga już tylko przemyślenia niezbędnych pomieszczeń i funkcji, a co za tym idzie zaprojektowania ścianek działowych, instalacji oraz w niektórych przypadkach okien. Domy z dachem dwuspadowym pozawalają wykorzystać większą powierzchnię strychu oraz dają możliwość zaprojektowania okien w ścianach szczytowych.
W przypadku projektów z dachem wielospadowym czy kopertowym powierzchnie są mniejsze i planuje się okna połaciowe, ewentualnie lukarny. Można również uzyskać zgodę na zmiany w ramach adaptacji, co pozwala np. na doprojektowanie ścianki kolankowej, a tym samym zwiększenie wysokości pomieszczeń strychu i finalnie powierzchni użytkowej poddasza.

Plusem tej grupy projektów jest również ich uniwersalność.

Domy te mają bowiem dachy spadziste o kątach nachylenia 30-40 stopni, oraz niezbyt dużą wysokość całego budynku, co sprawia że idealnie wpisują się w najpowszechniejsze w naszym kraju wytyczne miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego czy najpopularniejsze warunki zabudowy.

Kto przeprowadza adaptację strychu na powierzchnię użytkową?

Taką adaptację może przeprowadzić wybrany lokalny architekt np. jedno z współpracujących z nami biur architektonicznych, które znajdują się pod linkiem https://lipinscy.pl/adaptacje

Zapraszamy do kontaktu:
tel.: 71 354 59 49
tel.kom.: 883 909 409
e-mail: biuro@lipinscy.pl
Pow. użytkowa:
76,07m²
Cena:
2 490 zł
komentarze (4)
Pow. użytkowa:
99,81m²
Cena:
2 690 zł
komentarze (287)
Pow. użytkowa:
76,52m²
Cena:
2 490 zł
komentarze (61)
Pow. użytkowa:
104,13m²
Cena:
3 170 zł
komentarze (36)
Pow. użytkowa:
104,40m²
Cena:
2 232 zł
komentarze (8)
Pow. użytkowa:
98,82m²
Cena:
2 870 zł
komentarze (79)
Pow. użytkowa:
99,37m²
Cena:
2 970 zł
komentarze (153)
Pow. użytkowa:
77,94m²
Cena:
2 490 zł
komentarze (123)
Pow. użytkowa:
123,04m²
Cena:
3 090 zł
komentarze (0)
Pow. użytkowa:
98,82m²
Cena:
2 870 zł
komentarze (41)