bezpłatny katalog z projektami domów Ciepłe Domy nr 36

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  • oraz:
  • 883 909 409
 
Eko kostka WT2021 - projekt z konkursu DOM DOSTĘPNY na rok 2021 Wydawnictwa Murator

Eko kostka WT2021 - projekt z konkursu DOM DOSTĘPNY na rok 2021 Wydawnictwa Murator

11 marca 2015

Projekt: Lipińscy Domy Miłosz Lipiński, Ludwika Juchniewicz-Lipińska, Grzegorz Tomaszewski
DRUGA NAGRODA w konkursie DOM DOSTĘPNY na rok 2021 Wydawnictwa Murator

 

Projekt nawiązuje do idei kostki. Kostka wywodzi się z modernizmu, który staje się współcześnie inspiracją dla wielu nowo wznoszonych obiektów, nie tylko mieszkalnych. Kostka w Polsce została wprawdzie zdegradowana poprzez stosowanie fatalnej jakości materiałów budowlanych, złe wykonawstwo oraz wiele złych projektów, ale posiada w sobie istotne walory użytkowe i estetyczne. Wiele kostek poddanych modernizacji stało się przykładami dobrej miejskiej architektury mieszkaniowej. Kostka może stać się ponownie atrakcyjną formą dla domów miejskich i podmiejskich. Jakość współczesnych materiałów, dostępność technologii oraz inny sposób myślenia o funkcji, mogą z kostki uczynić komfortową, atrakcyjną i nie pozbawioną walorów architektonicznych formę zamieszkania. Powołując się na tradycję kostki warto wykorzystać jej walory, szczególnie przydatne dzięki swojej zwartości  do kształtowania budynków energooszczędnych, jakie po roku 2021 wszyscy inwestorzy będą zobligowani budować.  Zaczną wtedy obowiązywać rygorystyczne przepisy dotyczące zużycia energii pierwotnej. Domy obok energooszczędnej konstrukcji będą wymagały stosowania urządzeń do pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych. Urządzenia te widoczne na dachach czy elewacjach domów dobrze współgrają z architekturą formowaną z brył prostopadłościennych. Zwarta forma wsparta technologią jest jedną z dobrych recept na budownictwo najbliższej przyszłości.

Więcej >>>
Dom dostępny na rok 2021 - projekt z konkursu DOM DOSTĘPNY na rok 2021 Wydawnictwa Murator

Dom dostępny na rok 2021 - projekt z konkursu DOM DOSTĘPNY na rok 2021 Wydawnictwa Murator

11 marca 2015

Projekt: Lipińscy Domy Ludwika Juchniewicz-Lipińska, Miłosz Lipiński, Grzegorz Tomaszewski

PREZENTACJA NA WYSTAWIE KONKURSOWEJ NA TARGACH BUDMA 2015 

Założeniem projektowym było uzyskanie wygodnego, funkcjonalnego i energooszczędnego domu, średniej wielkości, dla czteroosobowej rodziny z udogodnieniami dla osoby czasowo lub stale ograniczonej ruchowo, spełniającego warunki techniczne obowiązujące od 1 stycznia 2021 r. w ramach budżetu nieprzekraczającego 500 tys. zł netto. Postawiono również na uzyskanie jak najmniejszego zapotrzebowania na energię do ogrzewania i znaczącą redukcję zużycia energii pierwotnej EP przy wykorzystaniu popularnych i ogólnodostępnych materiałów i instalacji, uwzględniając jednak nowe zyskujące na znaczeniu technologie. Dom dostępny ma być: ciepły, optymalny, racjonalny, funkcjonalny i rodzinny.

Więcej >>>
Dom (nie)zmienny - projekt z konkursu na DOM DOSTĘPNY na rok 2021 Wydawnictwa Murator

Dom (nie)zmienny - projekt z konkursu na DOM DOSTĘPNY na rok 2021 Wydawnictwa Murator

11 marca 2015

Projekt: LIPIŃSCY DOMY Przemysław Chimczak (blokblog), Monika Lipińska, Ludwika Juchniewicz-Lipińska, Miłosz Lipiński
PREZENTACJA NA WYSTAWIE KONKURSOWEJ NA TARGACH BUDMA 2015

 

Jaki powinien być dom jednorodzinny? To oczywiście dom spełniający nasze podstawowe potrzeby, miejsce tworzenia rodziny i niejednokrotnie spełnienie najskrytszych marzeń. Dom taki niejednokrotnie jest jednak dopasowany jedynie do naszych aktualnych potrzeb, bez uwzględnia jednego z najważniejszych czynników – czasu. Dom (nie)zmienny ma być odpowiedzią kierowaną do szerokiej grupy odbiorców. To budynek o ponadczasowej, klasycznej formie, która dzięki wykorzystanym materiałom zyskała unikalny i minimalistyczny wygląd. Ponad wszystko, jest to jednak obiekt spełniający wszystkie wymagania energetyczne na rok 2021. To dom, który oferuje swoim mieszkańcom możliwość szerokiej indywidualizacji projektu, perspektywę łatwiej rozbudowy w przyszłości i nowe podejście do ekologii. Dom (nie)zmienny to dom na lata.

Więcej >>>