PROMOCJA
ULUBIONE

Projekty usługowe

Kategoria budynki usługowe została przygotowana specjalnie dla osób, które chcą założyć własny biznes i potrzebują obiektu, w którym będa mogli go prowadzić. Wród tych projektów znajdują się obiekty przeznaczone dla różnych aktywności jak: restauracje z zapleczem sypialnym, mogące też pełnić rolę domów weselnych, budynki z pokojami na wynajem do wykorzystania pod turystykę, biuro, warsztaty samochodowe. Bardzo często zdarza się, że projekty usługowe wymagają dostosowania do specyficznych potrzeb inwestorów czy usług, do których będą wykorzystane. Oferujemy każdorazowo możliwość modyfikacji dokumentacji w naszym biurze projektowym, tak aby jak najlepiej spełnić potrzeby przyszłych przedsiębiorców. Chętnie przygotujemy też projekt zupełnie od podstaw.

Widok: tier0 tier1-active tier2
Sortuj wg:
15

Jak przepisy wpływaja na kształt obiektu usługowego

Budynki przeznaczone pod usługi są to dość specyficzne obiekty. Każdy z nich musi mieć dokładnie przewidzianą funkcję, ponieważ od tego zależą pozostałe jego elementy, ściśle określone przepisami.

Pensjonaty, agroturystyka

Budynki jednorodzinne do wykorzystania na agroturystykę z naszej oferty gotowych rozwiązań, mają nie więcej niż pięć apartamentów - niezależnych mieszkań, dzieje się tak, ponieważ przy większej ilości tracą status domu jednorodzinnego. W inny sposób muszą być zaprojektowane części wspólne w obiekcie jednorodzinnym, a inaczej w wielorodzinnym. Inwestor zainteresowany większym obiektem musi się więc liczyć z większym niż proporcjonalny, nakładem finansowym na realizację infrastruktury: szerszych korytarzy, większej klatki schodowej, wyższej klasy ognioodporności np. dla drzwi, czy zapewnieneiu odpowiedniej drogi ewakuacyjnej. Nasze propozycje projektów agroturystycznych są kierowane do mniejszych inwestorów, którzy np. chcą realizować swoje pierwsze inwestycje rozpoczynając przygodę z wynajmem turystycznym lub po prostu posiadają działki pod zabudowę jednorodzinną. Obiekty z większą ilością pokoi muszą być budowane na działkach do tego przeznaczonych, czyli każdorazowo należy sprawdzić w planie miejscowym, czy przewdidziana jest taka możliwość. Inwestorów planujących realizację pensjonatów lub obiektów hotelowych zapraszamy do skorzystania z naszych usług projektowych wykonywanych na indywidualne zamówienie. Wówczas przewidzimy konkretne parametry, tak aby obiekt stanowił spójną całość i służył zarówno zarówno wypoczywającym, którzy chętnie będą z niego korzystali i polecali go innym, jak i był ergonomiczny dla pracowników, zapewniając im możliwość sprawnej obsługi klientów. 

Restauracje, domy weselne

Bardzo duzo zależności spotykamy przy obiektach restauracyjnych, których wielkość i przeznaczenie determinują wygląd i funkcję zaplecza. Projekty, które posiadamy w ofercie są więc niejako zarysem tego, co można w danej kubaturze zaproponować. Niektóre rozwiazania są też celowo uproszczone lub przewidziane do własnego rozwiązania. W projektach częstym zabiegiem jest przeznaczenie kuchni do obsługi wyłącznie cateringowej, ponieważ dopiero ostateczna funkcja obiektu, tego jakie posiłki będa oferowane, może wyznaczyć całkowity kształt zaplecza kuchennego. Trzeba je wówczas zaprojektować ze specjalistą w uzgodnieniu z sanepidem. Podobne powiązanie istnieje pomiędzy przewidywaną maksymalną ilością gości, a wymaganą ilością sanitariatów. W przypadku obiektów przeznaczonych na pobyt większej ilości ludzi niezmiernie istotne jest też zapewnienie odpowiednio wymaganych dróg ewakuacyjnych. Nasze propozycje na restauracje i domy weselne są więc tak dobrane, aby spełnić rózne oczekiwania z jednej strony, a z drugiej, aby można je było dostosowywać do zmiennych potrzeb. Różnią się między sobą stylem, wielkością i funkją także są "idealnym tworzywem do dalszej obróbki". Jeśli spodobał Ci się, którys z naszych projektów, ale masz własną jego wizję, zgłoś się do nas. Przygotujemy dokumentację, która uwzględni specyficzne potrzeby Twojej inwestycji. 

Warsztaty samochodowe

Proponowaną przez nas ofertę warsztatów samochodowych kierujemy do różnych inwestorów. Projekty w tej kategorii są zróżnicowane pod względem wielkości i  przeznaczenia. Część z nich przewidzieliśmy dla działających na niewielką skalę firm, ale też osób, dla których mechanika samochodowa to po prostu hobby. Obiekty te posiadają zazwyczaj dwa do czterech stanowisk i niewielkie zaplecze sanitarne, czasem rekreacyjne. Natomiast mamy też w naszej kolekcji projekty dla firm prowadzących ekspozycje, gdzie salony samochodowe połączone są z warsztatem. Tutaj wymagana jest również część biurowa mogąca obsłużyć klientów, sa tanowiąca jednocześnie zaplecze dla większej ilości pracowników. 

W wartsztatch samochodowych niezmiernie ważną kwestią jest odprowadzenie nieczystości płynnych ze stanowisk naprawczych. Mogą się tam znaleźć substancje niebezpieczne dla środowiska, dla których wymagane są dodatkowe uzgodnienia na etapie adaptacji. Równie istotne jest zapewnienie możliwości zamontowania dodatkowej infrastruktury jak: kanały naprawcze, podnośniki, wyważarki, agregaty, kompresory i inne maszyny niezbędne w naprawach i przeglądach samochodowych. W przypadku konieczności dostosowania projektów do konkretnej specjalizacji warsztatu, proponujemy nasze usługi projektowe, aby zapewnić zmaksymalizowanie funkcjonalności i zapewnienie ergonomii dla bezpiecznej pracy. 

Polecamy nasze gotowe projekty usługowe, które dzieki współpracy specjalistów różnych branż są kompleksowe, a dzięki naszemu doświadczeniu są ekonomiczne, ergonomiczne i energooszczędne.