PROMOCJA
ULUBIONE

Projekty domów z pompą ciepła

Kolekcja projektów domów z pompą ciepła została przygotowana specjalnie dla tych, którzy chcą ogrzewać swój wymarzony dom w nowoczesny sposób. Wybór instalacji z pompą ciepła przynosi dodatkową korzyść w postaci zapewnienia chłodzenia pomieszczeń w okresie upałów. Dla dobrze zaizolowanych nowoczesnych domów takie rozwiązanie jest jednym z najwygodniejszych i ekonomicznie uzasadnionych wyborów. Projekty, które tu prezentujemy mają rozwiązanie centralnego ogrzewania podłogowego zasilanego z pompy ciepła lub możemy opracować dla Ciebie taką zmianę w instalacjach. Jeśli potrzebujesz wprowadzić inne zmiany w projekcie, również możemy je przygotować. Oferujemy też możliwość wykonania projektu indywidualnego od podstaw według Twoich wytycznych.

Widok: tier0 tier1-active tier2
Sortuj wg:
117

Projekty domów z pompą ciepła

Projekty domów z kolekcji Lipińscy Domy to przede wszystkim energooszczędne rozwiązania, które wdrożyliśmy w naszych projektach zanim wymagane były prawem, bazując na naszych doświadczeniach nad projektowaniem i budową certyfikowanego domu pasywnego w 2007 roku. Domy z naszej kolekcji są więc doskonale docieplone, dobrze uszczelnione w zależności od rodzaju zastosowanej wentylacji, posiadają wysokiej jakości stolarkę okienną i drzwiową oraz efektywnie dobrane systemy grzewcze. Nasze projekty domów posiadają różnorodne instalacje, które pozwolą inwestorom dobrać odpowiednią dla siebie opcję czy z pompą ciepła, czy z kotłem gazowym lub też ostatecznie z piecem na paliwo stałe w projektach z dużą kotłownią. Niemałe znaczenie dla bilansu energetycznego budynku ma również sposób wentylacji domu, mianowicie stosując wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła – rekuperację, możemy spodziewać się zauważalnie mniejszego zużycia energii. Wspomaganiem wszystkich trzech sposobów ogrzewania są instalacje solarne oraz fotowoltaiczne, określane mianem OZE, czyli korzystające z odnawialnych źródeł energii, w tym wypadku - z energii słonecznej. Instalacje z pompą ciepła należą również do OZE, ponieważ wykorzystują temperaturę gruntu, powietrza lub w niektórych przypadkach także wody.

W obecnych czasach projekt domu z pompą ciepła jest doskonałym rozwiązaniem nie tylko ze względów ekologicznych i ekonomicznych, ale również patrząc pod kątem komfortu użytkowania. Przy zastosowaniu tego rozwiązania nie musimy martwić się o ciągłe dokładanie do pieca, uciążliwe czyszczenie pomieszczenia czy niebezpieczeństwo zatrucia czadem. W dodatku dostajemy w bonusie chłodzenie domu latem. Pompa ciepła to urządzenie bezpieczne, czyste i w 100% sterowalne, również zdalnie, czyli posiadające same korzyści.

Kategoria Domy z pompą ciepła z pracowni Lipińscy Domy

Ze względu właśnie na same korzyści nasze biuro projektowe oferuje coraz więcej projektów z centralnym ogrzewaniem podłogowym zasilanym za pomocą pompy ciepła. W tych projektach stosujemy podłogówkę, ponieważ jest ona predysponowana do niskotemperaturowego systemu z pompą. Grzejniki ze względu na niewielką powierzchnię grzewczą nie będą wystarczająco efektywne i mogą nie sprostać dogrzaniu pomieszczeń w okresie większych mrozów.

W naszej kolekcji są zarówno projekty z pompą ciepła już w standardzie, jak i projekty posiadające możliwość przeprojektowania instalacji na pompę w ramach świadczonej przez nas usługi zmian do projektu.

Jeśli Twój wybór padł na projekt nie posiadający w standardzie ogrzewania na pompę ciepłą, skontaktuj się z nami w celu ustalenia terminu przygotowania zmiany w projekcie: biuro@lipinscy.pl , 071 3545949.

Instalacja z pompą ciepła nie wymaga pomieszczeń o dużej powierzchni czy jakiś konkretnych parametrach. Pompę ciepła można zainstalować w pralni, w pomieszczeniu gospodarczym lub nawet pod schodami. Stąd w kolekcji z pompami ciepła znalazły się różnej wielkości domy od małych domków w cenie mieszkania, domów w zabudowie bliźniaczej i szeregowej, domów średniej wielkości dla rodzin z dwójką czy trójką dzieci oraz komfortowych willi.

Małe domy z pompą ciepła

Niewielka powierzchnia domu nie ogranicza możliwości zastosowania pompy ciepła, ponieważ nie wymaga ona dodatkowych pomieszczeń. Czy jednak jest to ekonomicznie uzasadniona inwestycja? Zdecydowanie warto rozważyć zastosowanie pompy ciepła w małym domu, nie tylko ze względów ekologicznych. Chęć ograniczenia emisji CO2 oczywiście jest warta zachodu, a zwłaszcza myśląc o kolejnych pokoleniach musimy się mierzyć z często trudnymi wyborami. Jednak ekologiczne źródło ciepła nie musi od razu oznaczać wyższych kosztów budowy. Do małych domów szczególnie polecane są pompy ciepła typu powietrze – woda, które nie wymagają kolektora dolnego i związanych z tym niemałych kosztów odwiertów. Koszt instalacji z pompą powietrze – woda jest podobny do kosztu kotłowni gazowej wraz z przyłączem gazowym. Są to też porównywalnie wygodne rozwiązania, z nowoczesną automatyką i możliwością wygodnego sterowania za pomocą smartfona, przy czym dużo bezpieczniejsza w użytkowaniu jest z pewnością pompa ciepła. Do tego dochodzi fakt, że często domy budowane są poza miejskimi strukturami, w miejscach gdzie nie ma dostępu do gazu, a wybór kotłowni na paliwo stałe jest ograniczony powierzchnią domu, gdyż do zastosowania tego typu ogrzewania wymagana jest kotłownia o powierzchni nie mniejszej niż 11 m3, o wymiarach pozwalających na dostęp do pieca ze wszystkich stron i miejsca na dokładania opału. Piec na paliwo stałe wymaga też wybudowania komina spalinowego oraz miejsca na działce na przechowywanie opału. Poza tym w wielu gminach obowiązują już ustawy antysmogowe i tam zabronione jest każde urządzenie spalające opał stały czy to biomasę, czy węgiel. Nie można więc nawet korzystać z kominka. Tam pompa ciepła sprawdzi się najlepiej.

Domy z pompą ciepła dla deweloperów

Coraz częściej ogrzewanie pompą ciepła powietrze-woda jest wybierane przez deweloperów, którzy cenią łatwość instalacji systemu oraz korzystne ceny, jakie mogą otrzymać przy zakupie większej ilości urządzeń. Niemałe znaczenie ma również większa wartość ofertowa nieruchomości wyposażonej w ogrzewanie podłogowe z pompą ciepła, bo nie dość, że koszty utrzymania są niższe, to dodatkowo zapewniona jest możliwość chłodzenia domów latem, czyli klient otrzymuje klimatyzację w pakiecie. W naszej ofercie oprócz domów wolnostojących z pompą ciepła można znaleźć również domy do zabudowy bliźniaczej oraz szeregówki z pompą ciepła. W przypadku zabudowy segmentowej ważnym czynnikiem jest jakość urządzeń i ich cicha praca, dlatego też polecamy stosowanie pomp ciepła z ograniczeniem emisji hałasu naszych Partnerów.

Energooszczędne domy z pompą ciepła

Trudno wyobrazić sobie nowoczesny dom, w którym stosuje się piec centralnego ogrzewania na opał stały. Do tego współczesne rozwiązania architektoniczne i budowlane wiążą się nierozerwalnie z energooszczędnością, czyli zapewniają niskie zapotrzebowanie domów na ciepło. Niekorzystne jest wręcz stosowanie w nich wysokotemperaturowych instalacji o niewielkiej możliwości sterowania. Natomiast pompy ciepła doskonale wpisują się w trend ekologiczny i ekonomiczny, który dominuje obecne budownictwo jednorodzinne. Jest to pozytywne zjawisko i nasza pracownia chętnie się do niego skłania, projektując coraz więcej domów z pompą ciepła. Należy zwrócić uwagę na konieczność każdorazowego dostosowania mocy pompy ciepła przewidzianej w projekcie do lokalizacji domu na terenie kraju. Mówiąc wprost: instalator powinien dostosować moc pompy do warunków klimatycznych, ponieważ projekt gotowy uwzględnia w obliczeniach tylko jedną strefę, a mamy ich w Polsce 5.

Energooszczędne instalacje hybrydowe, czyli pompą ciepła w parze z fotowoltaiką

Pompa ciepła wykorzystuje najczęściej energię skumulowaną w powietrzu lub gruncie do ogrzewania lub chłodzenia budynku oraz do przygotowywania ciepłej wody użytkowej, ale aby mogła pracować, wymaga zasilania energią elektryczną. Natomiast panele fotowoltaiczne wytwarzają prąd z energii promieniowania słonecznego. Połączone z pompą ciepła w jeden hybrydowy system tworzą instalację, która pozwala zredukować koszt zakupu energii do minimum. Zestawienie w jednym systemie pompy ciepła z fotowoltaiką pozwala też zwiększyć bieżące zużycie prądu z instalacji fotowoltaicznej na własne potrzeby bytowe – gotowanie, odkurzanie, pranie, i ciągłe pobieranie prądu przez urządzenia takie jak lodówka, komputery, telewizor, dzięki czemu nie trzeba odsprzedawać wyprodukowanej nadwyżki energii na mniej korzystnych warunkach. Chodzi więc o to, żeby wykorzystać jak największą ilość wyprodukowanej energii i na tym również móc oszczędzać.

Inwestorzy, którzy zdecydują się na ogrzewanie pompą ciepła nowych domów mogą ubiegać się o dotację na jej zakup i montaż m.in. z programu „Moje Ciepło”. Oferuje on beneficjentom dofinansowanie nawet do 21 tys. zł. W tym roku wystartowała również IV edycja programu „Mój Prąd”, który umożliwia uzyskanie dofinansowania do 20,5 tys. zł nie tylko na zakup instalacji fotowoltaicznej, ale również magazynów energii elektrycznej, magazynów ciepła oraz na zintegrowane systemy zarządzania energią.

Zalety domów z pompą ciepła