PROMOCJA
ULUBIONE

Projekty domów z izolacją Isover

Kolekcja projektów domów z rozwiązaniami Isover to najchętniej wybierane domy ze skośnymi dachami. Do ich izolacji zastosowaliśmy lekki i sprężysty materiał, jakim jest wełna szklana. Nie obciąża ona konstrukcji dachu, a jednocześnie pozwala wypełnić całą przestrzeń pomiędzy krokwiami, dzięki czemu minimalizujemy straty ciepła. Przez nieodpowiednio ocieplony dach może uciec nawet 30% energii przeznaczonej na ogrzewanie domu, dlatego tak ważna jest dobrze zaprojektowana i zamontowana izolacja. Zapewni ona zarówno zysk ekonomiczny, jak i komfort w pomieszczeniach, czyli odpowiednią temperaturę przez cały rok – latem ochroni przed przegrzewaniem, a zimą przed nadmiernym wychłodzeniem pomieszczeń pod dachem. Zapewni też właściwą akustykę oraz bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Należy pamiętać, że każda zmiana w projekcie może spowodować pogorszenie parametrów cieplnych i wytrzymałościowych budynku.

Widok: tier0 tier1-active tier2
Sortuj wg:
326

Lipińscy Domy, projekty domów z izolacją wełną mineralną Isover

Budując dom od podstaw warto pomyśleć o jak najbardziej skutecznej izolacji. Odpowiednio dobrane materiały muszą zapewniać w pomieszczeniu ciepło bez konieczności dokładania kolejnych warstw izolacji, dlatego najlepiej wybrać wełnę mineralną o wysokiej lambdzie, czyli współczynniku przewodzenia ciepła.

Najczęstszą przyczyną utraty ciepła w budynku są prowadzące do nieszczelności mostki termiczne, powstałe w wyniku niepoprawnej izolacji

Wpływ na utratę ciepła przez ściany ma również jakość wybranych materiałów do izolacji – dlatego najlepiej decydować się na takie o niskim współczynniku przenikania ciepła. Wełna mineralna ISOVER o grubości 20 cm daje opór cieplny prawie taki sam, jak 24 cm standardowej wełny mineralnej o lambdzie (λ) = 0,042 W/mK, a co za tym idzie, spełnia wymogi energooszczędności.

Około 20-30% ciepła ucieka z pomieszczeń przez dach. Aby nie pozwolić na zbyt duże straty ciepła, należy pamiętać przede wszystkim o efektywnej izolacji, wyborze szczelnych materiałów i profesjonalnym montażu.

Produkty Isover są niepalne, łatwe w montażu i nie wymagają sznurkowania. Idealnie zamontowany system izolacji musi „otulać” dom jak kołdra – beż żadnych przerw. Dlatego w pierwszej kolejności musimy zapewnić ciągłość izolacji każdej z zewnętrznych przegród z dużą dbałością o wszelkie połączenia przegród zewnętrznych tzn. dachu, fasady, fundamentu i podłóg, aby później nie tracić ciepła. Najlepiej gdy stolarka okienna będzie zamontowana w warstwie ocieplenia. Zawsze stosujmy dwie warstwy – po ułożeniu warstwy podstawowej między krokwiami, dodatkowo zaizolujmy połać prostopadle. Pozwala to uniknąć liniowych mostków termicznych, występujących wzdłuż krokwi. Całkowita grubość izolacji dachu powinna wynosić min. 30 cm.

Stosując folię wiatroizolacyjną nad izolacją oraz szczelny montaż paroizolacji na całej powierzchni połaci dachowej pod izolacją (od wnętrza budynku), zabezpieczamy przegrodę przed przedostawaniem się do niej wilgoci. ISOVER poleca wykorzystanie do tego celu specjalistycznych produktów w rodzaju membran o zmiennym oporze dyfuzyjnym (zimą wysokim, latem niskim), które tworzą blokadę przepływu wilgoci do warstw przegrody w okresie zimowym oraz możliwość jej podeschnięcia w okresie letnim.

Komfortowy dom to miejsce, w którym znajdziemy przyjemny odpoczynek od letnich upałów, a jesienią i zimą skuteczną ochronę przed chłodem

Jest to możliwe między innymi za sprawą odpowiedniej izolacji cieplno-wilgotnościowej, która ma niezwykle istotne znaczenie dla użytkowania budynku. Wpływa w dużym stopniu na niskie przenikanie ciepła przez budynek i związane z tym straty energii oraz późniejsze koszty ogrzewania. Izolacja grubsza już o kilka cm skutecznie obniża wartość współczynnika U. Podobny efekt można osiągnąć stosując w ścianach materiały izolacyjne o jak najniższych współczynnikach przewodzenia ciepła lambda. Najlepszym sposobem osiągnięcia oczekiwanego efektu jest jednak podejście „2 w 1” czyli większa grubość materiału izolacyjnego i materiał o niższej lambdzie.

Efektywna izolacja jest nieprzeceniona latem

Jeśli izolacja jest zbyt cienka podczas dnia pokoje nadmiernie się nagrzewają. Trudno wówczas wychłodzić w nocy pomieszczenia na tyle, aby można było użytkować dom komfortowo. Z kolei zastosowanie klimatyzacji powoduje dodatkowe koszty utrzymania budynku, które można by zminimalizować stosując efektywną izolację.

Zimą izolacja powinna odgradzać mieszkańców od mrozu który jest na zewnątrz

Działa to w dwie strony, ponieważ izolacja jednocześnie dba o to, aby ciepło długo utrzymywało się wewnątrz pomieszczenia. Izolując ściany musimy pamiętać o unikaniu mostków cieplnych, które powodują niekontrolowane straty ciepła i wykraplanie się pary wodnej, a co za tym idzie powstawanie pleśni.