Lipińscy Domy, projekty domów do zabudowy bliźniaczej
Projekty domów przeznaczone do zabudowy bliźniaczej są tanie i ekonomiczne. Nadają się na wąską działkę. Stanowią atrakcyjną propozycję dla rodzin wielopokoleniowych lub osób chcących zamieszkać blisko przyjaciół lub znajomych. Projekt domu bliźniaczego to również doskonała propozycja na inwestycję zarówno dla niewielkich i początkujących deweloperów jak i na duże osiedla. W zakładce PRACOWNIA - OFERTA DLA DEWELOPERA zawierają się informacje o możliwościach przygotowania przez nasze Biuro Projektowe dedykowanej oferty pod konkretne osiedle.
Natomiast na stronie głównej oraz pod "lupką" na górnej belce znajdują się wszystkie nasze kategorie projektów.
Projekty bliźniaków - nie tylko na wąską działkę
Przy działce o niedużej szerokości, trzeba znaleźć taki projekt, by optymalnie wykorzystać każdy jej metr kwadratowy. Do takiej zwartej zabudowy doskonale nadają się domy bliźniacze, w których każdy segment można realizować jako pojedynczy dom wolnostojący, dwa segmenty - jako dom bliźniaczy lub jednorodzinny dwulokalowy. Można też realizować atrakcyjne osiedla domów w zabudowie bliźniaczej. Takie rozwiązanie docenią z pewnością inwestorzy, którzy oprócz domu chcą mieć do dyspozycji także kawałek terenu zielonego, cieszyć się własnym ogródkiem, a niekoniecznie stać ich na zakup dużej działki. Osiedla złożone z domów w zabudowie bliźniaczej budowane przez deweloperów w całości wraz z ciekawą infrastrukturą, są atrakcyjne wizualnie oraz dają wiele możliwości zaaranżowania zabudowy. Dom w zabudowie bliźniaczej pozwala mieszkać blisko rodziny lub przyjaciół. Doskonale sprawdza się w sytuacji, gdy dzieci muszą zaopiekować się starszymi rodzicami – można być wtedy blisko, ale bez naruszania swojej prywatnej przestrzeni. W takim przypadku projekty bliźniaków do 100m2 będą dobrym rozwiązaniem. Na bardzo wąską działkę, gdzie planuje się zabudowę bliźniaczą, można dobrać dwa segmenty domu do zabudowy szeregowej i zbliźniaczyć je u lokalnego architekta na etapie adaptacji.
Domy bliźniaki - duży wybór rozwiązań
Domy w zabudowie bliźniaczej projektowane są w różnym stylu i standardzie dla różnych grup odbiorców. Ze względu na niewielki metraż działki, projekty domów bliźniaczych to przeważnie budynki z użytkowym poddaszem lub piętrowe. W kolekcji domów w zabudowie bliźniaczej autorstwa biura Lipińscy Domy znajdują się domy tradycyjne, z dachem dwuspadowym, często z garażem w bryle lub wysuniętym przed budynek i o przemyślanym układzie wnętrza, co gwarantuje duży komfort mieszkania nawet przy niewielkim metrażu. Mamy także kolekcję nowoczesnych domów w zabudowie bliźniaczej, w których zastosowano duże przeszklenia, wysunięte lukarny, często z płaskim dachem i nowoczesnymi elementami w elewacji, z takich materiałów jak drewno, stal, okładziny kamienne czy cegła klinkierowa. W wielu projektach zaplanowano ciekawie zaaranżowane wejście z podcieniem lub zadaszeniem, co nie tylko efektowne wygląda, ale jest też praktyczne. Taki dom z pewnością zwróci uwagę inwestora, który nie ma możliwości lub nie chce budować czy kupować domu wolnostojącego, nie zadowala go zabudowa szeregowa, a szuka propozycji domu niebanalnego, wyróżniającego się na tle innych projektów i mającego charakterystyczny rys.
Czym kierować się wybierając projekty bliźniaków?
Domy bliźniaki to specyficzny rodzaj budynków. Stanowią rodzaj połączenia domu jednorodzinnego i wielorodzinnego. W pewnym sensie łączą zalety obu tych typów budowli. Dom w zabudowie bliźniaczej złożony jest z dwóch, zazwyczaj wykonanych w odbiciu lustrzanym jednakowych budynków. Do projektów można wprowadzać pewne modyfikacje, które rozróżnią bryły lub układ wewnętrzny budynków, jednakże nie jest to normą. Najważniejszym pytaniem, na jakie odpowiedzieć musi inwestor, którego interesują projekty domów bliźniaków, to jaki będzie cel tej budowy? Czy chodzi przede wszystkim o postawienie budynków mieszkalnych na sprzedaż, wynajem, czy też ma to być inwestycja rodzinna, pomyślana jako siedziba dla wielopokoleniowej rodziny? Pytanie to wydaje się trywialne, jednakże czas może zweryfikować cele. Możliwe na przykład, że w trakcie budowy lub niedługo po jej ukończeniu część potencjalnych lokatorów będzie musiała przeprowadzić się do innej miejscowości i połowa bliźniaka pozostanie wolna. Dobrze jest przygotować się już w trakcie budowy na taką ewentualność i przewidzieć w gotowym budynku rozwiązania, które ułatwią rozdzielenie obu części nieruchomości.
Parterowe czy piętrowe? Które projekty domów bliźniaczych będą najlepsze?
Ważnym pytaniem podczas wyboru projektu domu bliźniaczego jest to dotyczące liczby kondygnacji. W końcu bliźniaki mogą być zarówno parterowe, jak i piętrowe. Ten pierwszy typ najlepiej sprawdza się na większych działkach, gdzie jest miejsce, aby wybudować odpowiednio rozległą posiadłość. Jeśli jednak plac jest niewystarczająco duży, lepszym rozwiązaniem jest budowa dodatkowej kondygnacji, która pozwoli powetować brak wystarczającej ilości miejsca na parterze, a że bliźniaki wybierane są zazwyczaj z powodu mniejszych działek, wśród projektów przeważają te z dwiema kondygnacjami. Ważnym kryterium podczas wyboru jest także przeznaczenie budynku. Jeśli ma on służyć seniorom lub młodym parom (w tym przypadku głównie na wynajem), jedna, nawet dość niewielka pod względem metrażu kondygnacja może okazać się wystarczająca. W przypadku większych rodzin i chęci późniejszej sprzedaży odpowiedniejsze może okazać się lokum z dodatkową kondygnacją. Bliźniaki piętrowe, co prawda wymagają większego wkładu finansowego na start, jednakże zysk z dodatkowego miejsca najprawdopodobniej dość szybko go zamortyzuje. Większe projekty są zazwyczaj po prostu atrakcyjniejsze dla potencjalnych kupców.
Kiedy warto postawić nowoczesny bliźniak?
Najważniejszym kryterium, które sprawia, że domy w zabudowie bliźniaczej są opłacalne, jest wielkość posiadanej działki. Nowoczesny bliźniak nie potrzebuje dużo miejsca. Co więcej, każdy dostępny na naszej stronie projekt bliźniaka na wąską działkę cechuje się estetycznym wyglądem i elegancją. Pozostaje jednak faktem bezspornym, że jeśli planujemy domy bliźniaki jako inwestycję na sprzedaż lub wynajem, im większa będzie ich powierzchnia, tym większy będzie zysk. Cechą pożądaną jest obecnie, aby dom miał przynajmniej mały teren zielony w pobliżu, który ma zarówno walory estetyczne, jak i praktyczne. Oczywiście bliźniak na wąską działkę nie musi być pozbawiony ogródka (w końcu według prawa od ściany domu do granicy działki musi być minimum 3-4 m przerwy), jednakże zazwyczaj trudniej jest go wygospodarować na cele rekreacyjne. Można również wykorzystać projekt bliźniaka na wąską działkę na parceli pełnowymiarowej. W takim wypadku kosztem przestrzeni wewnątrz budynku można wygospodarować większą ilość miejsca w ogrodzie. Wielkość budynku należy oczywiście dopasować do liczby osób, które mają w nim zamieszkać. Nie ma w końcu sensu budować domu, w którym połowa pomieszczeń będzie przez większość czasu stać pusta.
Projekty domów w zabudowie bliźniaczej a inne rodzaje budynków
Najbardziej zbliżonymi projektami do domów bliźniaczych są wymienione wcześniej domy szeregowe lub wielorodzinne. Tak wygląda sytuacja z perspektywy przedsiębiorcy-dewelopera. Jeśli zastanowimy się nad projektem bliźniaków i ich możliwymi zamiennikami w przypadku dużych rodzin, powinniśmy zwrócić uwagę na trzy rodzaje projektów - domy piętrowe, z poddaszem i z antresolą. Zacznijmy od tych ostatnich. Dom z antresolą to tak naprawdę budynek parterowy z wysokim sufitem, w którym nad jednym z pomieszczeń dobudowano dodatkowy „balkon”. W ramach jednego mieszkania można wygospodarować dodatkowe pomieszczenia dla dorosłych dzieci lub rodziców wymagających opieki. Plusem takiego projektu jest bliskość osób zamieszkujących budynek. W końcu bryła jest wspólna, tak samo, jak większość pomieszczeń użytkowych – kuchnia, łazienka, korytarz i tym podobne. Jeśli jednak antresola się zwolni, trudno będzie spożytkować ją zarobkowo, np. wynajmując, jednak może wtedy stać się domową strefą do pracy. Tak samo problematyczne będzie wynajęcie lub sprzedaż domu jako dwie niezależne części. Domy z poddaszem pozwalają na nieco bardziej stanowcze oddzielenie dwóch części domu i umożliwiają wynajem na cele mieszkaniowe lub usługowe jego fragmentu. Mimo wszystko jest to jednak cały czas jedna bryła, w której wspólne dla obu pięter może być wiele elementów, takich jak np. ogrzewanie. Ich rozdzielenie jest czasami możliwe tylko na samym początku (jeśli w ogóle) budowy. Późniejsze przekwalifikowanie części domu na cele najmu może wymagać dużych nakładów finansowych na remont. Pod tym względem, podobny jest projekt domu piętrowego. W wielu elementach jest on wręcz tożsamy z domem z poddaszem. Tym, co różni te dwa projekty jest to, że w tym drugim przypadku górna kondygnacja ma metraż nieco bardziej ograniczony przez skosy dachu i jedynymi możliwymi otworami w górnej części są okna połaciowe. W przypadku domów piętrowych może być podobnie, choć niekoniecznie. Tam górna kondygnacja może być po prostu przedłużeniem parteru.
Przedsiębiorca czy prywatny inwestor? Kogo zainteresują projekty domów bliźniaków?
Obie najważniejsze grupy inwestorów – deweloper i prywatny właściciel mogą kierować się innymi motywami, decydując się na projekty domów w zabudowie bliźniaczej. Dla dewelopera głównym celem budowy będzie wynajem lub sprzedaż. W takim przypadku najważniejsza jest maksymalizacja zysku. Dlatego też w naszej ofercie znajdują się projekty bliźniaków tanich w budowie. Niski koszt realizacji nie oznacza jednak niskiej jakości, ponieważ zawsze dbamy o szczegóły i staramy się zapewnić maksimum funkcjonalności dopasowując ją do powierzchni. Wśród naszych projektów znajdują się zarówno segmenty z garażami, z przeznaczeniem na mniejsze działki, gdzie nie można już wydzielić wolnostojących miejsc parkingowych, jak i te bez garaży, które z kolei mogą mieć w to mijesce zaplnowany dodatkowy pokój lub być pomniejszone o tę powierchnię. Możliwe jest więc znalezienie projektów idealnie wpasowujących się w nowoczesne dzielnice willowe, jak i bardziej kompaktowych, które idealnie sprawdzą się na niewielkich działkach w pobliżu centrów dużych miast.
Podobnymi kryteriami mogą się kierować inwestorzy indywidualni. Jednak w tym przypadku dopasowanie przestrzeni wewnątrz domu jest najbardziej istotnym czynnikiem. Głównym ograniczeniem wielkości zabudowy jest metraż działki i zasobność portfela każdej z rodzin, podobnie jak w przypadku wolnostojących domów. W przypadku zabudowy bliżniaczej atutem dla indywidualnych inwestorów jest możliwość postawienia domu dla dwóch osobnych rodzin na jednej działce. W naszej ofercie posiadamy bliźniaki dwulokalowe, czyli posiadające w każdym segmencie po dwa mieszkania - jedno na parterze, drugie na wyszej kondygnacji. Zazwyczaj mają osobne wejścia i mogą w nich mieszkać cztery osobne rodziny. Jest to dobry argument dla deweloperów, którzy na niewielkiej działce mogą zrealizować 4 mieszkania.
Wszystkie zaprojektowane przez nas domy w zabudowie bliźniaczej są wygodne, w pełni funkcjonalne, mają dokładnie rozplanowaną przestrzeń zarówno użytkową, jak i gospodarczą, z wyraźnym podziałem na strefę dzienną i nocną, z wygodnymi i sprzyjającymi relaksowi tarasami. W wygodnej części dziennej usytuowany jest przeważnie salon, kuchnia, łazienka, toaleta i zaplecze gospodarcze, a część nocną stanowią sypialnie i łazienka. Nawet najmniejsze domy bliźniaki do 100 m2 posiadają wygodne układy funkcjonalne mieszczące wszystkie niezbędne pomieszczenia. W wybranych projektach w jednym segmencie znajdują się dwa niezależne mieszkania, z osobną klatką schodową. Na dom w zabudowie bliźniaczej przystosować można także większość domów wolnostojących.
W naszej pracowni mamy atrakcyjne projekty domów w zabudowie bliźniaczej. Cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem naszych klientów, co łatwo zrozumieć, zważywszy na zalety tego typu zabudowań. Zachęcamy do kontaktu osoby chcące wybudować na swojej posesji bliźniaka.
Ekonomiczne domy bliźniaki projekty
Budowa domu bliźniaka wiąże się z wieloma korzyściami. Przede wszystkim to inwestycja ekonomiczna, pozwalająca postawić dom na jednej działce, a nie na dwóch. Ponadto umożliwia zbudowanie jednej wspólnej ściany, co również zmniejsza koszty. Na projekty domów bliźniaki decydują się ludzie chcący żyć blisko (np. rodziny), ale z zachowaniem prywatności. Wspólna budowa daje szansę obniżyć wydatki i cieszyć się pięknym domem za niższą cenę.
Polecane przez nas projekty bliźniaki to niezwykle atrakcyjne wizualnie zabudowania. W zależności od preferencji przyszłych mieszkańców mogą być swoimi lustrzanymi odbiciami albo różnić się detalami architektonicznymi.
Nowoczesny dom kostka projekt bliźniak
Posiadamy w katalogu opcje dla deweloperów, a także dla klientów indywidualnych. Można u nas zamówić projekt domu bliźniak w większości stylów, co pozwala dobrać wymarzone rozwiązanie zwolennikom tradycyjnej architektury oraz fanom najnowszych trendów.
Możemy zaoferować chętnym liczne propozycje bliźniaczych budynków w formie dom kostka Projekty, które powstają w naszej pracowni, to starannie przemyślane modele. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Jeśli chodzi o pomysły z kategorii dom kostka projekty, które prezentujemy chętnym, cechuje atrakcyjny wygląd, funkcjonalność oraz nowoczesność. Nie bez znaczenia pozostaje też wygoda użytkowania. Jesteśmy otwarci na życzenia oraz sugestie, gdyż pragniemy zapewniać jak najwyższą jakość usług klientom planującym postawienie budynku typu dom kostka Projekt zamówiony u nas z pewnością przypadnie im do gustu.
Stylowy projekt domu bliźniak
Zachęcamy do kontaktu, jeśli interesują Państwa bliźniaki Projekty dostępne w katalogu to energooszczędne rozwiązania dla osób pragnących mieszkać komfortowo.
Każdy dom zarówno dom w zabudowie bliźniaczej, jak i wolnostojący można dostosować do swoich potrzeb, zarówno pod względem użytkowym, jak i wizualnym. Często stosowane zabiegi nadające indywidualny charakter wybranemu budynkowi to dobranie odpowiedniego koloru dachu i elewacji, zastosowanie komponującej się z nią kolorystycznie stolarki okiennej i drzwiowej, metalowych balustrad, francuskich balkonów oraz opasek wokół okien. Zasady wprowadzania zmian znajdują się TUTAJ.