bezpłatny katalog z projektami domów Domy Gotowe nr 24

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  • oraz:
  • 883 909 409
Sortuj wg:

Wyszukiwanie zaawansowane

Powierzchnia użytkowa Powierzchnia użytkowa:
Powierzchnia zabudowy Powierzchnia zabudowy:
Szerokość działki Szerokość działki:
Rodzaj zabudowy Rodzaj zabudowy:
Typ domu Typ domu:
Garaż Garaż
>Liczba pokoi Liczba pokoi:
Liczba łazienek Liczba łazienek:
Liczba sypialni Liczba sypialni:
Kąt nachylenia dachu Kąt nachylenia dachu:
Wysokość kalenicy Wysokość kalenicy:

projekty domow w zabudowie blizniaczej (21)

Projekty domów przeznaczone do zabudowy bliźniaczej są tanie i ekonomiczne. Nadają się na wąską działkę. Stanowią atrakcyjną propozycję dla rodzin wielopokoleniowych lub osób chcących zamieszkać blisko przyjaciół lub znajomych. Projekt domu bliźniaczego to również doskonała propozycja na inwestycję zarówno dla niewielkich i początkujących deweloperów jak i na duże osiedla. W zakładce JAK KUPIĆ PROJEKT/OFERTA DLA DEWELOPERA zawierają się informacje o możliwościach przygotowania przez nasze Biuro Projektowe dedykowanej oferty pod konkretne osiedle.
Strona główna i lewy panel zawierają wszystkie nasze kolekcje projektów.

Projekty domów w zabudowie bliźniaczej – nie tylko na wąską działkę

Przy działce o niedużej szerokości, trzeba znaleźć taki projekt, by jak najbardziej optymalnie wykorzystać każdy jej metr kwadratowy. Do takiej zwartej zabudowy doskonale nadają się domy bliźniacze, z których każdy segment można realizować jako pojedynczy dom wolnostojący, dwa segmenty - jako dom bliźniaczy lub jednorodzinny dwulokalowy. Można też realizować atrakcyjne osiedla domów w zabudowie bliźniaczej. Takie rozwiązanie docenią z pewnością inwestorzy, którzy oprócz domu chcą mieć do dyspozycji także kawałek terenu zielonego, cieszyć się swoim własnym ogródkiem, a niekoniecznie stać ich na zakup dużej działki. Osiedla złożone z domów w zabudowie bliźniaczej realizowane przez deweloperów w całości wraz z ciekawą infrastrukturą, są atrakcyjne pod względem wizualnym oraz dają wiele możliwości zaaranżowania zabudowy. Dom w zabudowie bliźniaczej pozwala mieszkać blisko rodziny, przyjaciół. Doskonale sprawdza się w sytuacji, gdy dzieci muszą zaopiekować się starszymi rodzicami – można być wtedy blisko, ale bez naruszania swojej prywatnej przestrzeni.
Na bardzo wąską działkę, gdzie planuje się zabudowę bliźniaczą, można dobrać dwa segmenty domu do zabudowy szeregowej i zbliźniaczyć je u lokalnego architekta na etapie adaptacji.

Duży wybór rozwiązań do zabudowy bliźniaczej

Domy w zabudowie bliźniaczej projektowane są w różnym stylu, standardzie, dla różnej grupy odbiorców. Ze względu na niewielki metraż działki, domy bliźniacze to przeważnie budynki z użytkowym poddaszem lub piętrowe. W kolekcji domów w zabudowie bliźniaczej autorstwa biura Lipińscy Domy znajdują się domy tradycyjne, z dachem dwuspadowym, często z garażem w bryle lub wysuniętym przed budynek, o bardzo przemyślanym układzie wnętrza, co gwarantuje duży komfort mieszkania nawet przy niewielkim metrażu. Mamy także kolekcję nowoczesnych domów w zabudowie bliźniaczej, w których zastosowano duże przeszklenia, wysunięte lukarny, często z płaskim dachem i nowoczesnymi elementami w elewacji, z takimi materiałami jak drewno, stal, okładziny kamienne, cegła klinkierowa. W wielu projektach zaplanowano ciekawie zaaranżowane wejście z podcieniem czy zadaszeniem, co jest nie tylko efektowne, ale też praktyczne. Taki dom z pewnością zwróci uwagę inwestora, który nie ma możliwości lub nie chce budować czy kupować domu wolnostojącego, nie zadowala go zabudowa szeregowa, a szuka propozycji domu niebanalnego, wyróżniającego się spośród innych projektów, o charakterystycznym rysie.

Wszystkie zaprojektowane przez nas domy w zabudowie bliźniaczej są wygodne, w pełni funkcjonalne, mają dokładnie rozplanowaną przestrzeń zarówno użytkową, jak i gospodarczą, z wyraźnym podziałem na strefę dzienną i nocną, z wygodnymi, sprzyjającymi relaksowi tarasami. W wygodnej części dziennej usytuowany jest przeważnie salon, kuchnia, łazienka, toaleta i zaplecze gospodarcze, a cześć nocną stanowią sypialnie i łazienka. W wybranych projektach w jednym segmencie znajdują się dwa niezależne mieszkania, z osobną klatką schodową. Jako dom w zabudowie bliźniaczej przystosować można także większość domów wolnostojących.

Każdy dom, zarówno także dom w zabudowie bliźniaczej można dostosować do swoich potrzeb, zarówno pod względem użytkowym, jak i wyglądu. Często stosowane zabiegi, nadające indywidualnego charakteru wybranemu budynkowi to dobranie odpowiedniej kolorystyki dachu i elewacji, zastosowanie komponującej się z nią pod względem koloru stolarki okiennej i drzwiowej, metalowych balustrad, francuskich balkonów, opasek wokół okien. Zasady wprowadzania zmian znajdują się TUTAJ.

Zapraszamy do kontaktu:
tel.: 71 354 59 49
tel.kom.: 883 909 409
e-mail: biuro@lipinscy.pl
Pow. użytkowa:
159,79m²
Cena:
5 170 zł
komentarze (2)
Pow. użytkowa:
135,91m²
Cena:
4 670 zł
komentarze (4)
Pow. użytkowa:
109,93m²
Cena:
5 160 zł
komentarze (67)
Pow. użytkowa:
81,30m²
Cena:
4 070 zł
komentarze (26)
Pow. użytkowa:
116,65m²
Cena:
4 790 zł
komentarze (11)
Pow. użytkowa:
154,39m²
Cena:
5 090 zł
komentarze (9)
Pow. użytkowa:
124,27m²
Cena:
5 430 zł
komentarze (15)
Pow. użytkowa:
128,25m²
Cena:
4 990 zł
komentarze (10)
Pow. użytkowa:
155,16m²
Cena:
6 570 zł
komentarze (0)
Pow. użytkowa:
116,07m²
Cena:
4 790 zł
komentarze (23)