PROMOCJA
ULUBIONE

Projekty domów w technologii Solbet

Projekty w technologii Solbet to stale uzupełniana kolekcja domów ciepłych, wygodnych i niedrogich w realizacji.

Widok: tier0 tier1-active tier2
Sortuj wg:
50

Projekty w technologii Solbet to stale uzupełniana kolekcja domów ciepłych, wygodnych i niedrogich w realizacji.
Beton komórkowy jest materiałem o bardzo szerokim zastosowaniu i praktycznie nieograniczonych możliwościach kształtowania budynków. Ponadto ma szereg zalet pozwalających realizować konstrukcje o wysokiej jakości technicznej oraz dużej trwałości.

Beton komórkowy optymalnie łączy ze sobą takie cechy ścian jak wytrzymałość na ściskanie, izolacyjność cieplną oraz ognioodporność. Rozwiązania systemowe Solbet, czyli wykonanie wszystkich części z dopasowanych do siebie elementów, dają możliwość kompleksowego, czyli niedrogiego i szybkiego wznoszenia budynku.

PODSTAWOWA ZALETA BETONU KOMÓRKOWEGO, CZYLI IZOLACYJNOŚĆ CIEPLNA

Beton komórkowy jest chętnie stosowany w budownictwie jednorodzinnym ze względu na swoje doskonałe właściwości termoizolacyjne. Ściany murowane z betonu komórkowego skutecznie zatrzymują ciepło wewnątrz budynku przyczyniając się do obniżenia kosztów ogrzewania.
Bardzo dobra izolacyjność termiczna betonu komórkowego wynika z jego porowatej struktury, która zawiera miliony mikroporów wypełnionych powietrzem pełniących rolę bufora termicznego. Stanowią one ponad 80% objętości bloczków i to dzięki temu ściany wymurowane z betonu komórkowego skutecznie izolują przed chłodem zewnętrznym i stratami ciepła z wnętrza budynku. Ściany są przyjemne w dotyku i nie emitują chłodu.

CO DAJE NATURALNY SKŁAD BETONU KOMÓRKOWEGO

Beton komórkowy powstaje z surowców naturalnego pochodzenia: piasku, wody, wapna, cementu, gipsu. Taki skład sprawia, że jest materiałem zdrowym i przyjaznym środowisku. Natomiast w przypadku pożaru nie wydziela żadnych szkodliwych substancji, które mogłyby zagrażać otoczeniu. Dzięki temu, że ściany z betonu komórkowego nie nagrzewają się do otaczającej je temperatury stanowią świetną ochronę przeciwpożarową. Wykorzystuje się je nawet do wykonywania komór przeciwogniowych do prowadzenia testów na innych materiałach budowlanych.

Sporym atutem użytkowym materiału, docenianym i chwalonym przez Inwestorów, jest także jego mocno zasadowy odczyn, który ogranicza rozwój drobnoustrojów takich jak bakterie, grzyby czy pleśnie na powierzchni bloczków. Do tego bloczki SOLBET nie zawierają żadnych domieszek pyłów przemysłowych ani popiołów także ich promieniotwórczość jest najniższa wśród ściennych materiałów budowlanych. Kolejną korzystną cechą betonu komórkowego jest możliwość jego pełnego recyklingu i w przypadku rozbiórki można go ponownie użyć do produkcji.

WYGODNE BUDOWANIE Z BETONU KOMÓRKOWEGO SOLBET

Beton komórkowy to materiał łatwy w użyciu i obróbce głównie ze względu na niewielką wagę bloczków (80% to powietrze) oraz duże wymiary bloczków Solbet - wysokość wynosi 24 cm, a długość 59 cm co daje tylko 7 bloczków na 1 m kw.
Wygodę budowy podnosi fakt dużej dokładności wykonania elementów oraz uchwyty montażowe, dzięki którym bloczki są bardziej poręczne i wygodniej się je przenosi i układa. Do zalet wykonawczych betonu komórkowego dochodzi tez fakt łatwej obróbki i dostosowywania kształtu bloczków do wymaganych długości i kształtów np. łukowych okien.
Porowata struktura powierzchni bloczków działa korzystnie również na przyczepność klejów i tynków dzięki czemu wszelkie prace wykończeniowe są szybki i proste.

NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA SYSTEMOWE SOLBET

Oprócz bloczków, na system SOLBET Perfekt składają się prefabrykowane nadproża z betonu komórkowego, kształtki U, płytki oraz wyroby chemii budowlanej i zapraw murarskich. Zastosowanie kompletnego systemu budowlanego pozwala uzyskać pewność, że elementy budynku będą wykonane zgodne ze standardami dotyczącymi m.in. ochrony cieplnej i akustycznej. Budując systemowo można uniknąć wielu błędów wykonawczych i usprawnić prace budowlane.

KOLEKCJA PROJEKTÓW LIPIŃSCY DOMY ZAPROJEKTOWANA Z BLOCZKÓW SOLBET

Projekty domów w technologii Solbet to nowoczesne propozycje na domy jednorodzinne, które sprostają wysokim wymaganiom obecnych czasów. Przeważają domy w nowoczesnej stylistyce, które są zgodne z najnowszymi trendami. W kolekcji znajdują się różne typy budynków od parterowych , z poddaszem użytkowym do piętrowych domów. Znajdziemy tu również projekty budynków usługowych, a także propozycje szeregówek i bliźniaków idealnych na inwestycje deweloperskie.