bezpłatny katalog z projektami domów Ciepłe Domy nr 37

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  • oraz:
  • 883 909 409
Sortuj wg:

Wyszukiwanie zaawansowane

Powierzchnia użytkowa Powierzchnia użytkowa:
Powierzchnia zabudowy Powierzchnia zabudowy:
Szerokość działki Szerokość działki:
Rodzaj zabudowy Rodzaj zabudowy:
Typ domu Typ domu:
Garaż Garaż
>Liczba pokoi Liczba pokoi:
Liczba łazienek Liczba łazienek:
Liczba sypialni Liczba sypialni:
Kąt nachylenia dachu Kąt nachylenia dachu:
Wysokość kalenicy Wysokość kalenicy:

projekty domow parterowych nowoczesnych (37)

Projekty nowoczesnych domów parterowych to kolekcja wygodnych energooszczędnych domów jednokondygnacyjnych. Są one wycinkiem kolekcji lipinscy.pl/projekty-domow-parterowych, a znalazły się tutaj ze względu na oszczędną architekturę, której główną ozdobą są duże przeszklenia, a we wnętrzach otwarte przestrzenie, często z podniesionym sufitem i widokiem na więźbę dachową.

Co się kryje pod pojęciem „nowoczesny”

Nowoczesność rozumiana jest przez nas jako podążanie za najnowszymi trendami i wychodzenie poza już istniejące ramy, tworzenie odkrywczych, a tym samym lepszych wartości w naszych projektach. Nasi projektanci myślą przede wszystkim o komforcie mieszkańców, dla których starają się przewidzieć najlepsze rozwiązania projektowe na miarę obecnych i przyszłych czasów.

Nowoczesna stylistyka wiąże się z uproszczeniem formy, ale niektóre z proponowanych tu projektów to rozłożyste domy parterowe lub domy z ciekawie zaprojektowaną elewacją rozczłonkowaną tarasami, zadaszeniami, z różnego rodzaju okładzinami. Można je jednak zakwalifikować do grupy nowoczesnych projektów ze względu na nowoczesne podejście do rozmieszczenia funkcji w domu oraz inne elementy, które kojarzą się z nowymi technologiami jak np. całe przeszklone elewacje lub narożne okna. Niektóre projekty pozornie nie zawierają więc charakterystycznych nowoczesnych elementów, ale innowacyjnie traktują funkcję w domu, czy po prostu zapewniają wszystko czego potrzebuje nowoczesna rodzina.
Proponowane w tej grupie projekty nie są więc przygotowywane wg jednego schematu, a każdy z nich oferuje inne gotowe, ale ciekawe rozwiązanie.

Komu dedykujemy kategorię parterowe domy nowoczesne?

W kolekcji domów parterowych nowoczesnych znajdują się wyłącznie domy jednokondygnacyjne. Wydzieliliśmy tę kolekcję dla najbardziej wymagających Inwestorów, którzy stawiają na wygodę oraz cenią wysoką jakość architektury.
Kolekcja ta służyć będzie również osobom mającym problemy z poruszaniem się lub mającym w swojej rodzinie pod opieką seniorów lub małe dzieci, ze względu na brak barier architektonicznych w użytkowanych wnętrzach. Część naszej kolekcji przystosowana jest także specjalnie dla osób poruszających się na wózkach.

Parterowe domy nowoczesne to zarówno rezydencje powyżej 200 m² jak i rozwiązania w charakterze małego mieszkania wielkości 60-70 m².

W dużych domach nasi architekci starali się zaproponować różnorodny program funkcjonalny, o komfortowych wielkościach pomieszczeń i niestandardowych układach, z dodatkowymi pomieszczeniami takimi jak sauna, siłownia, czy rozwiązaniami typu wygodny Master Bedroom. Z kolei nawet najmniejsze domy zawierają wszystkie niezbędne pomieszczenia, które powinny znaleźć się w domu jednorodzinnym, czyli oprócz salonu, kuchni, sypialni, łazienki dodatkowo spiżarnię, kotłownię (czasem połączone), dodatkowe wc, a nierzadko też wydzieloną garderobę. Niezależnie od wielkości domu projekty w tej grupie wyposażone są w duże przeszklenia, często dominujące w całej elewacji, co stanowi ich niezaprzeczalny atut.

Czy nowoczesny znaczy energooszczędny?

Nie można już mówić o domu nowoczesnym nie myśląc o stosowaniu w nim rozwiązań energooszczędnych. Jest to związane zarówno z wygodą i komfortem mieszkania, ale też uwzględnia wpływ jaki ma użytkowanie domu jednorodzinnego na środowisko, czego nowocześnie myśląca rodzina nie może pominąć. Energooszczędność budynku wynika bezpośrednio z kształtu budynku, odpowiedniej lokalizacji otworów okiennych i drzwiowych, dobrze dobranej izolacji cieplnej oraz zastosowanych rozwiązań zapewniających szczelność budynku. Drugorzędną z punktu widzenia jakości budynku sprawą jest zastosowany system grzewczy, ponieważ niskie zapotrzebowanie na ciepło gwarantuje niski pobór energii niezależnie od źródła, czyli jednocześnie zapewnia też niskie koszty ogrzewania w kązdym przypadku.

W naszych projektach proponujemy różne rozwiązania grzewcze od kondensacyjnych kotłów gazowych z centralnym ogrzewaniem grzejnikami, poprzez ogrzewanie podłogowe powiązane z niskotemperaturowymi źródłami jak pompy ciepła, czy wysokosprawne piece gazowe, a czasem również możliwość alternatywnego zastosowania kotła na paliwo stałe. Wszystkie projekty można wyposażyć w panele fotowoltaiczne, ponieważ więźby dachowe przystosowane są do większych obciążeń.
Myśląc o domu parterowym każdy Inwestor powinien przejrzeć kategorię z nowoczesnymi propozycjami, ponieważ znajduje się tu wiele ciekawych inspiracji, które można wykorzystać również w tradycyjnych rozwiązaniach.

Zapraszamy do kontaktu:
tel.: 71 354 59 49
tel.kom.: 883 909 409
e-mail: biuro@lipinscy.pl
Pow. użytkowa:
120,43m²
Cena:
2 890 zł
komentarze (87)
Pow. użytkowa:
84,33m²
Cena:
2 970 zł
komentarze (125)
Pow. użytkowa:
182,79m²
Cena:
3 970 zł
komentarze (22)
Pow. użytkowa:
71,76m²
Cena:
2 490 zł
komentarze (7)
Pow. użytkowa:
119,40m²
Cena:
3 070 zł
komentarze (18)
Pow. użytkowa:
88,74m²
Cena:
2 770 zł
komentarze (105)
Pow. użytkowa:
136,35m²
Cena:
3 470 zł
komentarze (2)
Pow. użytkowa:
104,13m²
Cena:
3 170 zł
komentarze (45)
Pow. użytkowa:
65,32m²
Cena:
2 670 zł
komentarze (17)
Pow. użytkowa:
80,24m²
Cena:
2 570 zł
komentarze (4)