PROMOCJA
ULUBIONE

Projekty domów w kolekcji aktywnych rozwiązań Velux

Idea domów aktywnych rozwiązań powstała w związku z zaangażowaniem firmy Velux w tworzenie nowej jakości architektury w zgodzie z nowoczesnymi wymogami dotyczącymi mieszkania oraz w oparciu o zrównoważony rozwój budownictwa i ochronę środowiska. Podejmując wyzwania ekologiczne, które coraz mocniej wpływają na myślenie twórców i projektantów w wielu dziedzinach naszego życia, również architektura i budownictwo stawiają sobie na celu tworzenie nowych wartości, które uwzględniają szeroko pojętą ochronę środowiska naturalnego. Firma Velux opracowała wytyczne, które mają na celu zapewnienie komfortowego i zdrowego miejsca do życia ze szczególnym uwzględnieniem efektywności energetycznej.

Widok: tier0 tier1-active tier2
Sortuj wg:
34

Lipińscy Domy, projekty domów aktywnych rozwiązań Velux

Kolekcję tworzą projekty energooszczędnych i komfortowych domów wraz z pełnym pakietem praktycznych rozwiązań, w tym okien dachowych VELUX o unikalnej technologii Thermotechnology™ w wielu typach i rodzajach oraz przesłon słonecznych, które dodatkowo poprawiają bilans energetyczny oraz znacząco wpływają na komfort i energooszczędność Domów aktywnych rozwiązań.

Dowiedz się więcej o idei Domów aktywnych rozwiązań http://www.velux.pl/promocje/domyaktywne

Kupując projekt z grupy Domów aktywnych rozwiązań możesz otrzymać okno gratis! - wystarczy się zarejestrować na:
http://www.velux.pl/promocje/domyaktywne/rejestracja


 

IDEA DOMÓW AKTYWNYCH ROZWIĄZAŃ

Idea domów aktywnych rozwiązań powstała w związku z zaangażowaniem firmy Velux w tworzenie nowej jakości architektury w zgodzie z nowoczesnymi wymogami dotyczącymi mieszkania oraz w oparciu o zrównoważony rozwój budownictwa i ochronę środowiska.

Podejmując wyzwania ekologiczne, które coraz mocniej wpływają na myślenie twórców i projektantów w wielu dziedzinach naszego życia, również architektura i budownictwo stawiają sobie na celu tworzenie nowych wartości, które uwzględniają szeroko pojętą ochronę środowiska naturalnego. Firma Velux opracowała wytyczne dla architektów, które można stosować na całym świecie, a które mają na celu zapewnienie ludziom komfortowego i zdrowego miejsca do życia ze szczególnym uwzględnieniem efektywności energetycznej.

DOMY OFERUJĄCE OBOPÓLNE KORZYŚCI DLA MIESZKAŃCÓW I DLA ŚRODOWISKA

Istotą budynków aktywnych jest tworzenie wysokiej jakości architektury i przestrzeni, która jest doskonale doświetlona, daje użytkownikom zdrowy klimat we wnętrzach poprzez dostarczenie do pomieszczeń odpowiedniej ilości światła i świeżego powietrza. Dochodzi do tego dbałość o doskonałe parametry energetyczne budynków, dzięki którym mieszkańcy mają zapewniony komfort cieplny, a ograniczenie konsumpcji energii wpływa pozytywnie na oddziaływanie obiektów na środowisko. Na bilans zużycia energii wpływa znacząco zastosowanie rozwiązań korzystających z odnawialnych źródeł energii. Wkrótce, bo już w 2021 roku również w Polsce przepisy zobligują zarówno projektantów jak i użytkowników domów jednorodzinnych do korzystania z energii odnawialnej. Idea domów aktywnych daje więc receptę na zaostrzające się przepisy dotyczące ochrony cieplnej budynków i pozwala na projektowanie zgodne z nowoczesnym myśleniem o indywidualnej przestrzeni do życia.

Tak więc Dom Aktywny łączy w sobie trzy główne zagadnienia: komfort-środowisko-energia. Kombinacja tych trzech obszarów idealnie odzwierciedla istotę najwyższej jakości projektu architektonicznego.

NAJWAŻNIEJSZE ZASADY KONCEPCJI DOMÓW AKTYWNYCH

KOMFORT

• Budynek zapewnia optymalny klimat wewnętrzny, który gwarantuje zdrowie, komfort i dobre samopoczucie użytkownikom
• Budynek gwarantuje wysoką jakość powietrza w pomieszczeniach, odpowiedni klimat termiczny oraz właściwy komfort wizualny i akustyczny
• Budynek zapewnia klimat wewnętrzny, który jest łatwy do kontrolowania przez jego użytkowników i jednocześnie zachęca do odpowiedzialnych zachowań dotyczących ochrony środowiska naturalnego.

ENERGIA

• Budynek, który jest energooszczędny i przyjazny w użytkowaniu
• Budynek, który osiąga znacznie lepsze rezultaty w zakresie efektywności energetycznej niż definiuje ustawowe minimum
• Budynek, w którym wykorzystuje się różne źródła energii zintegrowane w jeden system.

ŚRODOWISKO

• Budynek, który wywiera minimalny wpływ na środowisko naturalne i dziedzictwo kulturowe
• Budynek, który pozwala uniknąć szkód ekologicznych
• Budynek, który jest zbudowany z materiałów, które można ponownie wykorzystać.
 

CZYM SIĘ RÓŻNIĄ IDEE DOMÓW AKTYWNYCH ROZWIĄZAŃ I BUDYNKÓW PASYWNYCH?

Wbrew pozorom, czyli przeciwstawnym znaczeniom nazw obu idei, oba rozwiązania dążą to osiągnięcia tego samego celu. Ograniczenia do maksimum konieczności korzystania z energii nieodnawialnych. Przyjmuje się więc takie rozwiązania, które pozwalają na dostarczanie do budynku jak najmniejszej ilości energii ze źródeł, które nie są odnawialne. Idea domów aktywnych idzie jednak o krok dalej przyjmując również, że całość budynku ma wpływ na środowisko, a więc wykorzystuje się materiały, których produkcja i skład nie są szkodliwe. Dodatkowo dom jest w pełni dostosowany do tego, żeby spełniać potrzeby nowoczesnej rodziny, a nie tylko stawiać jej ograniczenia w sposobie użytkowania własnej przestrzeni.

Wybrane w kolekcji budynki to najchętniej wybierane przez Inwestorów domy z poddaszem użytkowym. Tam przeważnie zlokalizowana jest strefa prywatna doświetlona oknami połaciowymi. Projekty te przewidują zapotrzebowanie domu na energię do ogrzewania i wentylacji na poziomie mniejszym niż 40 kWh/m kw/rok. Oznacza to, że są to domy niskoenergetyczne. Domy te uzupełnione o instalacje korzystające z odnawialnych źródeł energii mogą zbliżyć się do poziomu zeroenergetycznego.