bezpłatny katalog z projektami domów Ciepłe Domy nr 37

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  • oraz:
  • 883 909 409
Sortuj wg:

Wyszukiwanie zaawansowane

Powierzchnia użytkowa Powierzchnia użytkowa:
Powierzchnia zabudowy Powierzchnia zabudowy:
Szerokość działki Szerokość działki:
Rodzaj zabudowy Rodzaj zabudowy:
Typ domu Typ domu:
Garaż Garaż
>Liczba pokoi Liczba pokoi:
Liczba łazienek Liczba łazienek:
Liczba sypialni Liczba sypialni:
Kąt nachylenia dachu Kąt nachylenia dachu:
Wysokość kalenicy Wysokość kalenicy:

projekty domow aktywnych rozwiazan velux (39)Kolekcję tworzą projekty energooszczędnych i komfortowych domów wraz z pełnym pakietem praktycznych rozwiązań, w tym okien dachowych VELUX o unikalnej technologii Thermotechnology™ w wielu typach i rodzajach oraz przesłon słonecznych, które dodatkowo poprawiają bilans energetyczny oraz znacząco wpływają na komfort i energooszczędność Domów aktywnych rozwiązań.

Dowiedz się więcej o idei Domów aktywnych rozwiązań http://www.velux.pl/promocje/domyaktywne

Idea domów aktywnych rozwiązań

Idea domów aktywnych rozwiązań powstała w związku z zaangażowaniem firmy Velux w tworzenie nowej jakości architektury w zgodzie z nowoczesnymi wymogami dotyczącymi mieszkania oraz w oparciu o zrównoważony rozwój budownictwa i ochronę środowiska.

Podejmując wyzwania ekologiczne, które coraz mocniej wpływają na myślenie twórców i projektantów w wielu dziedzinach naszego życia, również architektura i budownictwo stawiają sobie na celu tworzenie nowych wartości, które uwzględniają szeroko pojętą ochronę środowiska naturalnego. Firma Velux opracowała wytyczne dla architektów, które można stosować na całym świecie, a które mają na celu zapewnienie ludziom komfortowego i zdrowego miejsca do życia ze szczególnym uwzględnieniem efektywności energetycznej.

Domy oferujące obopólne korzyści dla mieszkańców i dla środowiska

Istotą budynków aktywnych jest tworzenie wysokiej jakości architektury i przestrzeni, która jest doskonale doświetlona, daje użytkownikom zdrowy klimat we wnętrzach poprzez dostarczenie do pomieszczeń odpowiedniej ilości światła i świeżego powietrza. Dochodzi do tego dbałość o doskonałe parametry energetyczne budynków, dzięki którym mieszkańcy mają zapewniony komfort cieplny, a ograniczenie konsumpcji energii wpływa pozytywnie na oddziaływanie obiektów na środowisko. Na bilans zużycia energii wpływa znacząco zastosowanie rozwiązań korzystających z odnawialnych źródeł energii. Wkrótce, bo już w 2021 roku również w Polsce przepisy zobligują zarówno projektantów jak i użytkowników domów jednorodzinnych do korzystania z energii odnawialnej. Idea domów aktywnych daje więc receptę na zaostrzające się przepisy dotyczące ochrony cieplnej budynków i pozwala na projektowanie zgodne z nowoczesnym myśleniem o indywidualnej przestrzeni do życia.

Tak więc Dom Aktywny łączy w sobie trzy główne zagadnienia: komfort-środowisko-energia. Kombinacja tych trzech obszarów idealnie odzwierciedla istotę najwyższej jakości projektu architektonicznego.

NAJWAŻNIEJSZE ZASADY KONCEPCJI DOMÓW AKTYWNYCH

KOMFORT

• Budynek zapewnia optymalny klimat wewnętrzny, który gwarantuje zdrowie, komfort i dobre samopoczucie użytkownikom
• Budynek gwarantuje wysoką jakość powietrza w pomieszczeniach, odpowiedni klimat termiczny oraz właściwy komfort wizualny i akustyczny
• Budynek zapewnia klimat wewnętrzny, który jest łatwy do kontrolowania przez jego użytkowników i jednocześnie zachęca do odpowiedzialnych zachowań dotyczących ochrony środowiska naturalnego.

ENERGIA

• Budynek, który jest energooszczędny i przyjazny w użytkowaniu
• Budynek, który osiąga znacznie lepsze rezultaty w zakresie efektywności energetycznej niż definiuje ustawowe minimum
• Budynek, w którym wykorzystuje się różne źródła energii zintegrowane w jeden system.

ŚRODOWISKO

• Budynek, który wywiera minimalny wpływ na środowisko naturalne i dziedzictwo kulturowe
• Budynek, który pozwala uniknąć szkód ekologicznych
• Budynek, który jest zbudowany z materiałów, które można ponownie wykorzystać.

Czym się różnią idee domów aktywnych rozwiązań i budynków pasywnych?

Wbrew pozorom, czyli przeciwstawnym znaczeniom nazw obu idei, oba rozwiązania dążą to osiągnięcia tego samego celu. Ograniczenia do maksimum konieczności korzystania z energii nieodnawialnych. Przyjmuje się więc takie rozwiązania, które pozwalają na dostarczanie do budynku jak najmniejszej ilości energii ze źródeł, które nie są odnawialne. Idea domów aktywnych idzie jednak o krok dalej przyjmując również, że całość budynku ma wpływ na środowisko, a więc wykorzystuje się materiały, których produkcja i skład nie są szkodliwe. Dodatkowo dom jest w pełni dostosowany do tego, żeby spełniać potrzeby nowoczesnej rodziny, a nie tylko stawiać jej ograniczenia w sposobie użytkowania własnej przestrzeni.

Wybrane w kolekcji budynki to najchętniej wybierane przez Inwestorów domy z poddaszem użytkowym. Tam przeważnie zlokalizowana jest strefa prywatna doświetlona oknami połaciowymi. Projekty te przewidują zapotrzebowanie domu na energię do ogrzewania i wentylacji na poziomie mniejszym niż 40 kWh/m kw/rok. Oznacza to, że są to domy niskoenergetyczne. Domy te uzupełnione o instalacje korzystające z odnawialnych źródeł energii mogą zbliżyć się do poziomu zeroenergetycznego.
Pow. użytkowa:
84,33m²
Cena:
2 970 zł
komentarze (125)
Pow. użytkowa:
76,07m²
Cena:
2 490 zł
komentarze (4)
Pow. użytkowa:
120,26m²
Cena:
2 970 zł
komentarze (25)
Pow. użytkowa:
102,02m²
Cena:
2 790 zł
komentarze (4)
Pow. użytkowa:
104,13m²
Cena:
2 536 zł
komentarze (36)
Pow. użytkowa:
162,56m²
Cena:
3 770 zł
komentarze (2)
Pow. użytkowa:
163,98m²
Cena:
3 770 zł
komentarze (8)
Pow. użytkowa:
204,56m²
Cena:
4 470 zł
komentarze (4)
Pow. użytkowa:
164,11m²
Cena:
3 770 zł
komentarze (10)
Pow. użytkowa:
174,67m²
Cena:
3 670 zł
komentarze (5)