PROMOCJA
ULUBIONE

Projekt domu

Bolton 68,27m²

LMB98

 

Karta projektu Podziel się:

Opis projektu

Bolton to urokliwy, nieduży dom o wielu zaletach. Salon ma wydzieloną część na jadalnię w ładnym wykuszu. Dodatkowo z salonu prowadzi wyjście na częściowo zadaszony taras. Pokoje są ustawne, a łazienka jest doświetlona światłem dziennym. W wiatrołapie zmieści się duża szafa na ubrania wierzchnie i można z niego wejść do małego pomieszczenia z piecem na gaz. Cały dom prezentuje się bardzo atrakcyjnie, dzięki ładnym proporcjom i daszkom, które oprócz walorów funkcjonalnych urozmaicają bryłę.

Zapotrzebowanie Energetyczne

EUco = 57,10kWh/(m²rok)
EP = 68,83kWh/(m²rok)

Projekt zgodny z wt2021

Dowiedz się więcej  

Parter 68,27m2

Gotowy projekt domu Bolton rzut Parter

68,27m2

1.1 Wiatrołap 3,53m2
1.2 C.o. 3,21m2
1.3 Komunikacja 4,22m2
1.4 Pokój 10,21m2
1.5 Pokój 11,57m2
1.6 Łazienka 4,84m2
1.7 Pokój dzienny 24,90m2
1.8 Kuchnia 5,79m2
1.9 Podest 9,64m2
1.10 Taras 15,79m2
1.1 Wiatrołap 3,53m2
1.2 C.o. 3,21m2
1.3 Komunikacja 4,22m2
1.4 Pokój 10,21m2
1.5 Pokój 11,57m2
1.6 Łazienka 4,84m2
1.7 Pokój dzienny 24,90m2
1.8 Kuchnia 5,79m2
1.9 Podest 9,64m2
1.10 Taras 15,79m2

Wymiary działki

Gotowy projekt domu Bolton wymiary działki

Przekrój

Gotowy projekt domu Bolton przekrój

Elewacje

Gotowy projekt domu Bolton elewacja przód Gotowy projekt domu Bolton elewacja lewa Gotowy projekt domu Bolton elewacja tył Gotowy projekt domu Bolton elewacja prawa

Działka

Grafika przedstawia minimalne wymiary działki. Aby sprawdzić, czy dom może być realizowany na konkretnej działce należy uzyskać Wypis i Wyrys z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub jeśli na danym terenie nie ma planu – Decyzję o warunkach zabudowy. Wszystkie projekty wymagają adaptacji do warunków miejscowych przez projektanta lokalnego.

Dowiedz się więcej  

Technologia projektu

Fundamenty - rozwiązanie o podwyższonej izolacji termicznej

Ściany zewnętrzne - Bloczek silikatowy 24 cm + styropian 20 cm

Strop - drewniany

Dach - tradycyjna więźba ciesielska

Ogrzewanie - c.o. grzejnikowe + c.w.u. - kocioł gazowy

WENTYLACJA - grawitacyjna

Na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zamiany materiałów na inne o podobnych właściwościach i parametrach technicznych. Pamiętaj! Projekt stanowi spójną całość i zmiana rozwiązań może wpłynąć na jego właściwości wytrzymałościowe i cieplne.

Dowiedz się więcej  

Szacunkowe koszty realizacji

Stan surowy zamknięty 127 700 zł
Stan deweloperski 225 300 zł

Szacunkowa wycena netto. Biuro projektowe nie zajmuje się realizacją inwestycji.

Dowiedz się więcej  

Wyceń bezpłatnie budowę domu u wykonawcy  

Zmiany do projektu

Projekt domu Bolton

Każdy projekt z naszej kolekcji można dostosować do własnych potrzeb i warunków zabudowy. Zmiany w projekcie możemy wykonać w naszym biurze na zlecenie, wówczas kupujesz już zmienioną dokumentację. Projekt z wprowadzonymi zmianami może zostać włączony do kolekcji jako projekt katalogowy. Możesz też zlecić wprowadzenie przeróbek lokalnemu projektantowi w ramach adaptacji projektu do działki, wówczas kupujesz projekt gotowy, a my dołączamy do niego bezpłatnie zgodę na wprowadzenie zmian we własnym zakresie. Najczęściej wprowadzane są zmiany funkcjonalne, ale możliwe są również modyfikacje bryły domu i poszczególnych jego elementów. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług - wycenimy bezpłatnie zmiany, a Ty wybierzesz najkorzystniejszą dla siebie ofertę.

Opinie (19)

06.02.2019

Lipińscy Domy

Jest przewidziane wyjście na strych. Dziękujemy za czujność. Poprawiamy rysunki.

Skomentuj

05.02.2019

Maria

W jakim celu są świetliki w dachu, skoro nie ma wyjścia na strych?

Skomentuj

07.07.2016

Lipinscy_Domy

Można zlikwidować skosy mieszcząc się w podanej pow. zabudowy. Jeśli chodzi o piec na paliwo stałe to trzeba przeprojektować instalację i znaleźć piec który zmieści się w tak małej kotłowni. Zmiany może nanieść lokalny architekt w ramach adaptacji.

Skomentuj

07.07.2016

Ewa Stanislaw

Witam.Świetny projekt - Bolton. Uprzejmie proszę o informację, czy można go przeprojektować tak, aby zrezygnować ze skosów w zewnętrznym obrysie (wykusz dociągnąć do kątów prostych oraz skos przy wejściu również) i o ile zwiększy to powierzchnię zabudowy (jestem związana planem miejscowym pow. zabudowy do 90m2). Drugie pytanie czy można ten dom ogrzać piecem na paliwo stałe i co się z tym wiąże przy przeprojektowywaniu ? Będę wdzięczna za poradę.

Skomentuj

13.05.2016

Lipinscy_Domy

Powierzchnia domu zmniejszy się o jakieś 3 mkw.
Szacunkowa wycena jest wskaźnikowa i uwzględnia pokrycie dachówką.
Szacunkowe ceny są aktualnie takie jak podane powyżej.

Skomentuj

13.05.2016

Ewa Roj

1/Jaka będzie powierzchnia użytkowa domku po likwidacji wykuszu i daszka nad nim (zakładam, że to możliwe)?
2/Czy szacunkowe koszty budowy stan developerski zakładają dachówkę czy blacho dachówkę? Interesuje mnie maksymalne obniżenie kosztów
3/ Jak szacujecie Państwo koszt stanu developerskiego tego domku na rok 2016 ?

Skomentuj

10.02.2014

Lipinscy_Domy

Koszty na stronie przeliczane są na podstawie ceny wskaźnikowej za 1mkw i nie uwzględniają szczególnych cech budynku (opis w zakładce kosztorys). Cena ta jest jednak ustalana na podstawie wydawnictwa Sekocenbud, które podaje uśrednione ceny materiałów i usług dla całego kraju. Technologia budowy - murowana (zakładka technologia). Strop jest drewniany, ale na pomieszczenia strychowe można go wykorzystywać, a że wysokość również na to pozwala, można wprowadzić takie zmiany, łącznie ze schodami na górę. Poszerzenie domu wzdłuż kalenicy również jest możliwe.

Skomentuj

07.02.2014

Kasia Raj

Piękny projekt 3 pokojowego komfortowego mieszkanka ale koszty wydają mi się niewiarygodnie niskie. Czy to zasługa konstrukcji i nieużytkowego poddasza? Jaka jest technologia wzniesienia? Może moglibyście państwo zaprezentować rysunki szczegółowe? i/lub odrobinkę dokładniejszy opis konstrukcji? Czy stryszek można użytkować jako dodatkową przestrzeń gospodarczą, np garderobę czy suszarnię albo miejsce na saunę, ponosząc oczywiście dodatkowe koszty docieplenia połaci i wykonując małe kacze schody na granicy hallu i pokoju dziennego? Czy też trzeba byłoby zmienić dodatkowo konstrukcję stropu? Wnętrza jak na mały domek rozplanowane perfekcyjnie ale dla mnie odrobinkę za małe. Czy można byłoby wydłużyć dom wzdłuż kalenicy z obu stron choćby o 30 cm?

Skomentuj

04.12.2013

Monikaa

Dziękuję za odpowiedź. Czy takie zmiany w projekcie znacznie zmieniłyby kosztorys i postawienie domu do SSZ?

Skomentuj

04.12.2013

Lipinscy_Domy

Ze schodami na poddasze jest problem ze względu na miejsce, które trzeba by było wygospodarować. Można wprowadzić je ewentualnie w drugim etapie pozostawiając miejsce w stropie, kosztem jednego z pokoi (jego funkcja przeniesiona będzie na poddasze). Obecna forma projektu przewiduje, że drewniany strop jest elementem więźby dachowej, a ocieplenie w stropie pomniejsza wysokość strychu do 1,96 w najwyższym miejscu. Chcąc w przyszłości zagospodarować tą przestrzeń, trzeba by było przeprojektować dach, doprojektować strop i ściankę kolankową oraz wykonać ocieplenie w dachu, między i pod krokwiami.
Projekt przewiduje ogrzewanie c.o. wodne z piecem gazowym. Kominek nie jest włączony w system ogrzewania. Można taką instalację wykonać we własnym zakresie.

Skomentuj

03.12.2013

Monikaa

Czy jest możliwość dodania do projektu schodów i strychu na górze, który z czasem będzie można zagospodarować jako przestrzeń użytkową? Jakie ogrzewanie zostalo przewidziane dla domu w tym projekcie? C.o. czy również drewnem (kominek)?

Skomentuj

26.07.2013

Lipinscy_Domy

Raczej tak. Realizację takiego domu mogą wycenić firmy wykonawcze, które z nami współpracują - dostępne w zakładce "Oferty dodatkowe" w lewym menu.

Skomentuj

22.07.2013

Tomasz

Witam, czy jest możliwość wykonania tego domu w technologii szkieletu drewnianego?

Skomentuj

21.05.2013

Lipinscy_Domy

Można bez problemu przenieść łazienkę do pokoju 1.4, a w miejsce łazienki zrobić garderobę. Zmianę taką może wprowadzić każdy uprawniony projektant w ramach adaptacji i są to proste zmiany. Jednak kotłownia na ekogroszek nie zmieści się w pom. 1.2. - można albo powiększyć je o około 40 cm kosztem kuchni, albo jeśli na działce nie ma dostępnego gazu - pompę ciepła. Obecnie koszty zainstalowania takiej pompy są tańsze, niż parę lat temu, a przy tym są one znacznie wygodniejsze - niemal bezobsługowe.

Skomentuj

20.05.2013

krysia

bardzo podoba mi sie projekt mam pytanie czy tam gdzie jest łazienka może być garderoba . A łazienka tam gdzie pokój 10,21 m . i czy kotłownia może być na ekogroszek. czy wówczas więcej płaci się za projekt. jesteśmy starsi wiekowo po 50 tce i bardzo a bardzo zastanawiam sie nad kupnem tego projektu, więc dla nas taki układ pomieszczeń byłby wystarczający.

Skomentuj

11.03.2013

Lipinscy_Domy

Projekt Bonifacio już jest dostępny :-)

Skomentuj

18.02.2013

Dominika

A kiedy ewentualnie możemy spodziewac się projektu Bonifacio na stronie ?

Skomentuj

14.02.2013

Lipinscy_Domy

Wersja tego domu z poddaszem będzie wkrótce zaprezentowana na naszej stronie. Będzie się nazywać Bonifacio LMP306, aczkolwiek też nie będzie możliwości zastosowania pieca na paliwo stałe, chyba że garaż zostanie powiększony. Proszę śledzić stronę i jeśli projekt Bonifacio spodoba się Pani pod względem układu, prosimy o kontakt, w celu wyceny doprojektowania kotłowni na paliwo stałe.

Skomentuj

11.02.2013

Dominika

czy jest możliwość w tym projekcie zaadaptowanie poddasza na cele mieszkalne?jaka wielkość by była w takim wypadku powierzchnia poddasza?Oraz mam pytanie odnoście garażu z pomieszczeniem na piec węglowy czy można doprojektowania u państwa garażu?

Skomentuj

Opinie nie są weryfikowane pod kątem ich pochodzenia od konsumentów, którzy używali produktu lub go nabyli.

Polecane rozwiązania

Dodatki do projektów

Podobne projekty (6)

projekt Bolton należy do kategorii

Ostatnio oglądane