PROMOCJA
ULUBIONE

Następny krok do energooszczędności.

17 października 2012

Patrząc z perspektywy czasu na organizowane przez nas od 2007 roku Akademie Energooszczędności, możemy dziś czuć satysfakcję, że w znacznym stopniu przyczyniliśmy się do wzrostu w naszym kraju świadomości ekologicznej i tego, że energooszczędność po prostu się opłaca. Dziś nasze działania dodatkowo zostały wsparte konkretną pomocą Państwa w postaci programu dopłat NFOŚiGW do domów energooszczędnych i pasywnych. To dodatkowo skłoni nowych inwestorów do poprawy standardu energetycznego ich domów, a co za tym idzie – znacznymi korzyściami finansowymi dla nich oraz, co równie ważne, do poprawy jakości naszego środowiska. W ten sposób, realizując dyrektywy unijne, zyskuje na tym każdy mieszkaniec Polski, czy Europy.

Dopłaty nie są jednak oferowane na tak korzystnych warunkach, jak byśmy sobie tego życzyli, a program jest obwarowany różnymi kontrowersyjnymi warunkami, jak chociażby konieczność zaciągnięcia kredytu, co już pozbawia nas sporej części dopłaty. Niemniej jednak warto skorzystać z tego programu (zwłaszcza ci, którzy i tak nosili się z zamiarem budowy finansowanej częściowo przez kredyt), ponieważ przynajmniej część nakładu na energooszczędność zostanie opłacona przez Państwo, co też jest sporą oszczędnością.

Zapraszamy do śledzenia naszego działu „Dopłaty NFOŚiGW”, gdzie będziemy zamieszczać aktualne wiadomości i wskazówki, jak najkorzystniej skorzystać z programu dopłat.