PROMOCJA
ULUBIONE

Program Pierwsze Mieszkanie w praktyce

10 października 2023

1 lipca 2023 r. weszły w życie przepisy wdrażające program Pierwsze Mieszkanie. Na program składają się dwa instrumenty: Bezpieczny Kredyt 2%, czyli system dopłat do kredytu na zakup pierwszego mieszkania/domu, dla tych którzy są już gotowi je kupić oraz Konto mieszkaniowe wspomagające oszczędzanie na zakup pierwszego mieszkania/domu dla planujących zakup w ciągu najbliższych lat.

Program Pierwsze Mieszkanie w praktyce

O rządowym programie Pierwsze mieszkanie pisaliśmy już w artykule „Pierwsze mieszkanie również dla planujących budowę domu". Opisaliśmy w nim podstawowe założenia programu oraz jakie warunki trzeba spełnić, żeby móc skorzystać z jego preferencyjnych warunków.

Zainteresowanie programem Pierwsze Mieszkanie przeszło wszelkie oczekiwania, mimo iż wiadome było, że program będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem. W liczbach wygląda to następująco: jak informuje Ministerstwo Rozwoju i Technologii w ciągu dwóch miesięcy od uruchomienia programu złożono niemal 24 tys. wniosków dotyczących Bezpiecznego Kredytu, zawarto 5728 umów oraz założono ponad 2 tys. kont mieszkaniowych. Co ciekawe średnia kwota bezpiecznego kredytu 2 proc. to obecnie 377 057 zł.

Jeśli planujesz budowę domu i chcesz kredytować inwestycję, to z pewnością przydadzą Ci się informację jak działa program w praktyce, czy kredyt jest opłacalny i faktycznie bezpieczny.

Czytaj dalej>>>