bezpłatny katalog z projektami domów Ciepłe Domy nr 36

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  • oraz:
  • 883 909 409
 
Najnowszy katalog Energooszczędne Domy Gotowe nr15  już jest!

Najnowszy katalog Energooszczędne Domy Gotowe nr15 już jest!

19 marca 2014

Oddajemy do rąk Państwa nasz najnowszy katalog, w którym prezentujemy najlepsze projekty na rynku! Domy energooszczędne, pasywne i tradycyjne, małe i duże, parterowe i z użytkowym poddaszem, dla singli, seniorów i rodzin – wybór jest naprawdę duży. Żeby ułatwić Państwu orientację, jak nasze projekty wyglądają „od środka”, dla wielu domów opracowaliśmy wizualizację wnętrz. W katalogu zamieszczamy również szacunkowe koszty budowy netto dla stanu surowego zamkniętego i developerskiego, co z pewnością pomoże w wyborze optymalnego domu.

Zapraszamy do lektury!

Opracowaliśmy projekty wnętrz do kilku kolejnych projektów!

Opracowaliśmy projekty wnętrz do kilku kolejnych projektów!

17 marca 2014

Dla inwestorów, którzy są ciekawi, jak wyglądają domy „od  środka” mamy dobrą wiadomość –  przygotowaliśmy projekty wnętrz do nowych  projektów, co pozwala na zorientowanie się, jak rozplanowana jest przestrzeń, jakie daje możliwości aranżacyjne lub co ewentualnie zmienić. 

Więcej >>>
Nasza kolekcja wzbogaciła się o kolejne nowości!

Nasza kolekcja wzbogaciła się o kolejne nowości!

14 lutego 2014

Dla wszystkich, którzy ciągle szukają odpowiedniego dla siebie projektu, mamy dobrą wiadomość - nasza kolekcja wzbogaciła się o kolejne nowości. Z przyjemnością prezentujemy Państwu nową wersję lubianego projektu Avalon - tym razem jest to Avalon IV DCP206c z zabudowaną antresolą, przedstawiamy również całkiem nowy projekt domu bliźniaczego Winnipeg LMBL35 oraz kolejną odsłonę projektu domu Rodez DCP328. Może któraś z naszych premier okaże się Twoim domem?

Więcej >>>
Choć za oknem jeszcze zima, Ty zacznij już wiosnę! Najlepiej od zakupu projektu…

Choć za oknem jeszcze zima, Ty zacznij już wiosnę! Najlepiej od zakupu projektu…

31 stycznia 2014

A potem zacznij budować dom. Okazja jest ku temu doskonała, ponieważ nasza kolekcja powiększyła się o kolejne 3 nowości – 2  domy energooszczędne:  Meribel (DCP327 MC),  Rodez II (DCP328a MC) i  o projekt  Altea (LMP325).

Więcej >>>
W Nowy Rok z nowymi projektami!

W Nowy Rok z nowymi projektami!

3 stycznia 2014

Święta za nami, z nową energią i pomysłami wkroczyliśmy w nowy rok. Efekty naszej pracy przedstawiamy poniżej. To dwa premierowe projekty: parterowy dom Lisse (LMB106) oraz nowoczesny, dwukondygnacyjny dom energooszczędny Carrara (DCP332).

Więcej >>>
W Nowy Rok 2014 z nowym domem!

W Nowy Rok 2014 z nowym domem!

31 grudnia 2013

Dla tych z Państwa, którzy jeszcze nie kupili projektu domu, mamy dobrą wiadomość. Do końca stycznia projekty od Lipińskich kosztują 100 zł taniej.  Początek roku to bardzo dobry czas na załatwienie formalności, dzięki czemu wraz z nadejściem wiosny można ruszyć z budową.

Do każdego zakupionego w styczniu projektu dodajemy kalendarz na 2014 rok  gratis!

*Promocja nie dotyczy: projektów z kolekcji Muratora, projektu miesiąca, projektów z kolekcji "kto pierwszy ten lepszy" i "ekologiczne domy drewniane".

Prezentujemy pierwsze projekty w standardzie Saint-Gobain Multi-Comfort.

Prezentujemy pierwsze projekty w standardzie Saint-Gobain Multi-Comfort.

23 grudnia 2013

Miło nam poinformować naszych Klientów, że Lipińscy Domy przygotowała kolekcję kilku projektów, stworzonych zgodnie z założeniami programu Multi-Comfort.

Program Saint-Gobain Multi-Comfort zawiera sprawdzone systemy i rozwiązania, oferowane przez firmy tej marki i jest odpowiedzią na wymagania rynku i nowoczesnych, świadomych inwestorów, dla których idealny dom to miejsce, gdzie można żyć energooszczędnie, zgodnie z naturą i środowiskiem, a przy tym komfortowo. Co również bardzo ważne - budowa i późniejsza eksploatacja domu w standardzie Multi-Comfort jest jak najbardziej uzasadniona ekonomicznie.

Więcej >>>
Przedświąteczne nowości!

Przedświąteczne nowości!

20 grudnia 2013

Tuż przed Świętami prezentujemy kolejne dwa nowe domy. Pierwszy – Modena DCP303 zadowoli zwolenników tradycyjnej architektury, lubiących proste bryły z dwuspadowym dachem.  Drugi – Houston II DCB107Aa to propozycja dla inwestorów szukających wygodnego domu parterowego.

Więcej >>>
Nasz najnowszy Katalog Energooszczędne Domy Gotowe nr 15 już jest!

Nasz najnowszy Katalog Energooszczędne Domy Gotowe nr 15 już jest!

20 grudnia 2013

Miło nam poinformować Państwa, że jest już na rynku nasze najnowsze wydawnictwo.  Katalog EDG 15 to kilkadziesiąt projektów od Lipińskich, zebranych według klucza „najlepsze projekty domów nowoczesnych i tradycyjnych” - od niewielkich domów parterowych, domów z użytkowym poddaszem, po miejskie rezydencje i komfortowe domy energooszczędne i pasywne. Dzięki temu swój dom znajdą zarówno zwolennicy nowoczesnej bryły, jak i Ci, którzy wolą tradycyjne rozwiązania. Co warto podkreślić, wszystkie zaprezentowane w katalogu projekty, są zaprojektowane zgodnie z przepisami, jakie zaczną obowiązywać od nowego roku.

Serdecznie zapraszamy Państwa do lektury najnowszego katalogu, w którym – mamy nadzieję – znajduje się Wasz wymarzony dom.

Żeby obejrzeć nasz katalog w formie elektronicznej, kliknij tutaj.

Przedstawiamy kolejne dwie premiery!

Przedstawiamy kolejne dwie premiery!

6 grudnia 2013

Kolejne dwa nowe projekty. Tym razem propozycja dla inwestorów, którzy planują budowę przestronnej, nowoczesnej parterówki z płaskim dachem  lub pięknej podmiejskiej willi.

Więcej >>>
Świąteczny prezent  dla Ciebie i Twojej rodziny!

Świąteczny prezent dla Ciebie i Twojej rodziny!

6 grudnia 2013

Z okazji najbardziej rodzinnych i pięknych Świąt w roku, mamy dla Państwa prezent – do końca grudnia projekty domów z naszej kolekcji kosztują 100 zł taniej. To doskonała okazja dla tych, którzy przyszłoroczne święta chcą spędzić już we własnym domu. Do każdego, zakupionego w okresie promocji projektu, dołączamy również  kalendarz na 2014 rok, dzięki któremu  oczekiwanie na spełnienie marzeń będzie nieco przyjemniejsze.

 

Więcej >>>
Zobaczcie dwa nowe, wygodne domy w Nowościach 2014!

Zobaczcie dwa nowe, wygodne domy w Nowościach 2014!

22 listopada 2013

Zgodnie z obietnicą, dorzucamy do naszej kolekcji dwa kolejne projekty. Każdy z nich jest inny i dedykowany inwestorom o różnych potrzebach, ale każdy energooszczędny, funkcjonalny, starannie rozplanowany.  Gdyby chcieć je krótko  scharakteryzować, najlepiej zrobić to w ten sposób:

 

Więcej >>>
Nowości projektowe 2014

Nowości projektowe 2014

15 listopada 2013

Nie znalazłeś jeszcze swojego wymarzonego domu? Sprawdź, jakie nowości przygotowaliśmy, bo może wśród nich jest dokładnie taki projekt, jakiego szukasz. Niewielkie domy parterowe, doskonałe dla  seniorów i singli, nieco większe domy dla młodych, nowoczesne domy z użytkowym poddaszem, piękne domy z płaskim dachem i dużymi przeszkleniami - mamy propozycje dla tych z Was, którzy szukają domu o ładnej bryle, funkcjonalnego i dobrze zaplanowanego, a przy tym również niedrogiego w budowie.  Nasze projekty docenią także osoby, dla których liczy się, by mieszkać wygodnie i niedrogo  -  im głównie dedykujemy domy energooszczędne, w projektowaniu których specjalizujemy się już od kilkunastu lat. Na początek sprawdźcie więc kilkanaście pachnących jeszcze świeżością projektów, a my co kilka dni dodawać będziemy do naszych Nowości 2014 kolejną propozycję.
Zobacz naszą kolekcję nowe projekty domów 2014. 

Więcej >>>
Dni Domów Pasywnych 2013

Dni Domów Pasywnych 2013

29 października 2013

Wszystkich, którzy chcieliby odwiedzić nasz pokazowy Dom Pasywny, zapraszamy 9 listopada, w godzinach 11-15 do Smolca koło Wrocławia, gdzie w ramach Międzynarodowych Dni Domów Pasywnych, organizowanych przez Instytut Budynków Pasywnych w Darmstadt, będzie można spotkać się z autorami tego domu -  architektami i konstruktorami z biura architektonicznego Lipińscy Domy.

Więcej >>>
Ciepło na lata - program TVP Polonia z udziałem naszego biura

Ciepło na lata - program TVP Polonia z udziałem naszego biura

14 października 2013

Nasze Biuro Projektowe po raz kolejny zostało zaproszone, jako ekspert w projektowaniu domów energooszczędnych i pasywnych, do udzielenia wywiadu na cele programu telewizyjnego. Ekipę telewizyjną gościliśmy w naszym pokazowym domu pasywnym, który jako pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej uzyskał certyfikat pasywności Darmstadt. Tło wywiadu było więc jak najbardziej odpowiednie. W grudniu ukaże się bowiem kolejny program promujący rozwiązania oszczędzające energię, który powstaje pod patronatem NFOŚiGW w ramach promocji dopłat do budowy domów energooszczędnych. Tym razem TVP Polonia wyemituje serię odcinków zatytułowanych „Ciepło na lata”, które będą przekonywać inwestorów do wybierania energooszczędnych rozwiązań szczególnie na etapie planowania budowy domu.

 

Więcej >>>
Październik miesiącem oszczędzania - 100 zł rabatu na projekty

Październik miesiącem oszczędzania - 100 zł rabatu na projekty

30 września 2013

Właśnie teraz jest najlepszy czas, żeby nabyć dokumentację projektu domu i przejść w trakcie zimy wszystkie formalności związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz przygotowaniem działki pod inwestycję, tak aby  na wiosnę ruszyć z budową. Przy tak dużej inwestycji, jak budowa domu liczy się każdy grosz. Zacznij oszczędzać już od zakupu projektu. Przez cały październik każdy, kto kupi nasz projekt otrzyma 100 zł rabatu. W promocji biorą udział oznaczone projekty.

Domy dla młodych – idealne na życiowy start.

Domy dla młodych – idealne na życiowy start.

Z myślą o młodych Inwestorach, którzy planują budowę swojego pierwszego domu, opracowaliśmy kolekcję projektów „Dom dla Młodych”. Są to głównie domy do 100m², które nie potrzebują dużych nakładów finansowych zarówno na budowę, jak i na późniejszą eksploatację – idealne na życiowy start. Mimo niewielkiego metrażu, domy te są bardzo dobrze rozplanowane, dzięki czemu mieszkanie w nich jest wygodne i przyjemne. Taki nieduży dom można wybudować na niezbyt szerokiej działce, co jest doskonałą alternatywą dla mieszkania w bloku, zwłaszcza dla osób ceniących niezależność i swobodę, a fakt posiadania domku z ogródkiem docenią głównie mieszkańcy, którzy małe mają dzieci. Wiele z tych domów opracowaliśmy w technologii energooszczędnej, co przekłada się na niskie rachunki za ogrzewanie, dzięki czemu zaoszczędzone pieniądze można spożytkować na inny cel.

Ciepłe Domy - nowy katalog

Ciepłe Domy - nowy katalog

20 września 2013

Mamy dobrą informację dla tych, którzy jeszcze nie wybrali swojego wymarzonego projektu domu – w tym tygodniu ukazał się nasz najnowszy katalog Ciepłe Domy, w którym prezentujemy nowe projekty domów małych i energooszczędnych. W spokoju i domowym zaciszu będzie można obejrzeć wszystkie wybrane przez nas propozycje, a wśród nich m.in. piękny projekt Lucia II, nowoczesny Leeds dla indywidualistów, czy nowości wśród naszych domów pasywnych – Espoo i Tarent.

Jednocześnie informujemy, że wszystkie projekty oferowane przez nas są dostosowane do nowych, istotnych przepisów wchodzących w życie od 2014 roku. Katalog można kupić w punktach sprzedaży prasy w całym kraju, a także bezpośrednio od nas.

Budowlana Marka Roku i Konsumencki Lider Jakości dla Junkersa

26 sierpnia 2013

Użytkownicy i instalatorzy urządzeń i systemów grzewczych wyróżnili markę Junkers. W czerwcu przyznane zostały jej dwa prestiżowe tytuły, Konsumencki Lider Jakości 2013 i Brązowa Budowlana Marka Roku 2013.

Więcej >>>

Ułatwienia w programie dopłat

5 sierpnia 2013

Większość osób, które z zainteresowaniem śledziło wprowadzenie programu dopłat NFOŚiGW do domów energooszczędnych, była rozczarowana znacznymi obostrzeniami programu i szeregiem trudnych do spełnienia warunków.

Pisaliśmy wcześniej o tym, że realnie trudno będzie taką dopłatę otrzymać, ponosząc przy tym na wstępie znaczne koszty dostosowania projektu, opłat dla weryfikatora, audytów itp., co w efekcie zmniejszało spodziewaną dopłatę do minimum. To skutecznie zniechęciło inwestorów do podejmowania wysiłków uczestnictwa w programie i utwierdziło, że lepiej realizować dom energooszczędny bez niepewnych dopłat.

Wygląda jednak na to, że po sygnałach od inwestorów, audytorów i projektantów, że oferta programu jest nieatrakcyjna i nieopłacalna, twórcy programu zmniejszyli obostrzenia warunków.

Więcej >>>
W tym tygodniu gościliśmy kolejną ekipę telewizyjną

W tym tygodniu gościliśmy kolejną ekipę telewizyjną

12 lipca 2013

 

Na zlecenie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach tzw. "edukacji ekologicznej" powstaje cykl programów propagujących wiedzę o budownictwie energooszczędnym. Ekipa telewizyjna ze Stowarzyszenia Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne zrzeszająca liderów mediów lokalnych z całego kraju, realizująca ten cykl, pierwsze kroki skierowała do nas, jako „pionierów architektury energooszczędnej w Polsce”. Relację będziecie mogli Państwo zobaczyć już po wakacjach. 
W pierwszym odcinku będzie można zapoznać się z ideą domów pasywnych, zobaczyć zrealizowany dom i wysłuchać relacji z historii powstania tego pierwszego w Polsce certyfikowanego domu pasywnego. Usłyszycie dodatkowo wiele pożytecznych wskazówek, dla osób chcących obecnie realizować dom energooszczędny tak, aby komfortowo się w nim mieszkało (ciesząc się niskimi rachunkami za ogrzewanie), a jednocześnie tak, aby budowa wymarzonego energooszczędnego domu była możliwie jak najtańsza.

Na zlecenie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach tzw. "edukacji ekologicznej" powstaje cykl programów propagujących wiedzę o budownictwie energooszczędnym. Ekipa telewizyjna ze Stowarzyszenia Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne zrzeszająca liderów mediów lokalnych z całego kraju, realizująca ten cykl, pierwsze kroki skierowała do nas, jako „pionierów architektury energooszczędnej w Polsce”. Relację będziecie mogli Państwo zobaczyć już po wakacjach. 

 

Więcej >>>
Już w tym tygodniu zobacz kolejne nasze nowości projektowe

Już w tym tygodniu zobacz kolejne nasze nowości projektowe

1 lipca 2013

W tym tygodniu mamy dla Was kolejnych kilkanaście nowych projektów, które lada dzień pojawią się na stronie. Są wśród nich domy małe, proste i tanie w budowie, domy energooszczędne w tym kilka w standardzie EUco do 40, a także kilka wersji naszych najpopularniejszych projektów. Mamy też dla Was następną ciekawą propozycję na domy w zabudowie szeregowej.

Więcej >>>
Nowoczesna realizacja wnętrz projektu domu Berlin

Nowoczesna realizacja wnętrz projektu domu Berlin

13 czerwca 2013

W jednym z wydań magazynu wnętrzarskiego Wnętrze i Ogród została zaprezentowana realizacja domu wg naszego projektu domu Berlin. Jest utrzymana w lekkiej i nowoczesnej tonacji odcieni bieli, które doskonale współgrają z przestronnością i tego domu. Autorami projektu wnętrz są arch. Magdalena Preneta-Bąk i arch. Wawrzyniec Bazanowski.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu i pięknymi zdjęciami, udostępnionymi przez redakcję Wnętrza i Ogrodu wydawnictwa Dobry Dom.

Więcej >>>
Domy tanie w budowie

Domy tanie w budowie

6 czerwca 2013

Najlepszy czas na budowę małego taniego domu jest właśnie teraz

Na przyszły rok planowane są zmiany w rozporządzeniu Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, które spowodują, że realizacja małego domu standardowego znacznie podrożeje.

Więcej >>>
Energooszczędne Domy z dopłatą NFOŚiGW – warunki i realia

Energooszczędne Domy z dopłatą NFOŚiGW – warunki i realia

29 maja 2013

Od wielu lat propagujemy budownictwo mieszkaniowe energooszczędne. Na podstawie wniosków z projektowania i realizacji pierwszego certyfikowanego domu w Polsce (dom wzniesiony w Smolcu był prezentowany na konferencji budynków pasywnych w Bregenz, jako pierwszy budynek pasywny w Europie środkowo-wschodniej) opracowaliśmy technologie realizacji domu energooszczędnego możliwie prostego i taniego w realizacji. Otrzymaliśmy wyróżnienie w konkursie na Energooszczędny Dom Dostępny 2013. Posiadamy kolekcję projektów domów o EUco poniżej 40 i poniżej 15 KWh/m² na rok, których użytkowanie będzie charakteryzowało się bardzo niskimi rachunkami za ogrzewanie. Zależy nam, aby energooszczędne budownictwo było dostępne dla szerokiej grupy inwestorów.

Dotacje powinny pobudzić dodatkowo chęć realizacji domu energooszczędnego, ale warto wiedzieć, że realizacja domu na warunkach, jakie sformułował w wytycznych do udzielenia dotacji NFOŚIW może podrożyć i skomplikować proces budowy domu.

(zobacz szczegóły)

Dodatek 3D promujący energooszczędne budowanie

Dodatek 3D promujący energooszczędne budowanie

21 maja 2013

Już dziś w ramach projektu „Buduj z Energią” w gazetach regionalnych ukaże się dodatek w postaci katalogu 3D ze zdjęciami naszych projektów domów i prezentacją naszego pokazowego domu pasywnego, który jako pierwszy w Polsce otrzymał certyfikat Instytutu Budynków Pasywnych w Darmstadt prof. Feista - twórcy idei pasywności. Przedsięwzięcie dofinansowane jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu dopłat do kredytów na budowę domów energooszczędnych.  

Więcej >>>
Zobacz nasze nowe projekty!

Zobacz nasze nowe projekty!

26 kwietnia 2013

Jak zwykle pracujemy na wysokich obrotach i ciągle opracowujemy nowe projekty. Tym razem prezentujemy kilkanaście nowości, a w tym dwa nowe domy pasywne o świetnym układzie funkcjonalnym. Oprócz tego sporo projektów w standardzie EUco do 40, niektóre całkiem odmienne od dotychczasowych projektów i mocno przykuwające wzrok. Kilka projektów ppopularnych zyskało też wersje z garażem. Projekty lada dzień powinny pojawić się na naszej stronie.

Więcej >>>
Najnowszy katalog Domy Gotowe 14 już w sprzedaży

Najnowszy katalog Domy Gotowe 14 już w sprzedaży

26 kwietnia 2013

Jeśli zastanawiacie się nad budową domu małego i taniego w budowie, nie możecie przegapić naszego najnowszego katalogu Domy Gotowe, który właśnie się ukazał. W katalogu znajdują się nie tylko projekty domów małych i tanich, ale także projekty domów o standardzie EUco do 40 i EUco do 15. Projekty te można dostosować do wymogów dla grupy projekty domów NF40 i NF15 szczegółowo określonych przez NFOŚIGW tak aby móc ubiegać się o dopłatę do kredytu z NFOŚIGW.

Więcej >>>
Zobacz jak szybko możesz zbudować swój dom!

Zobacz jak szybko możesz zbudować swój dom!

14 lutego 2013

Przedstawiamy fotorelację z budowy domu wg projektu Roseville przez firmę ESP Procomfort - producenta prefabrykowanej więźby dachowej i gotowych domów szkieletowych.

Więcej >>>
Otrzymaliśmy wyróżnienie w konkursie Muratora na Energooszczędny Dom Dostęny 2013

Otrzymaliśmy wyróżnienie w konkursie Muratora na Energooszczędny Dom Dostęny 2013

31 stycznia 2013

Mamy ogromną przyjemność poinformować Państwa, że 30 stycznia na targach Budma w Poznaniu nasze biuro projektowe zostało uhonorowane wyróżnieniem w konkursie Muratora na Energooszczędny Dom Dostępny 2013, którego założeniem było wyłonienie i promocja wzorcowych projektów, które spełniałyby wysokie wymagania programu dopłat NFOŚiGW.
Nasze biuro zaprezentowało sześć propozycji takich właśnie projektów (w tym pięć projektów w standardzie NF40 i jeden NF15). Projekty te przeszły pozytywnie weryfikację jury, w skład którego wchodzili m.in. inżynierowie, którzy wcześniej formułowali wytyczne dla NFOŚiGW.

Jeden z naszych projektów Garda (DCP310)otrzymał honorowe wyróżnienie, „za wykazanie, że stosując typowe rozwiązania, można uzyskać satysfakcjonujący efekt energetyczny”. Projekt ten, oprócz tego, że spełnia warunki programu dopłat NFOŚiGW, uzyskał bardzo dobry wynik zapotrzebowania na energię użytkową – 25,9 kWh/m2/ rok. Ponadto koszty realizacji okazały się znacznie niższe od zakładanych w konkursie i wyniosły 370 tys. netto (w stanie developerskim). Dom jest także bardzo wygodny i funkcjonalny, zaprojektowany z myślą o efektywnym wykorzystywaniu światła słonecznego o każdej porze dnia w poszczególnych pomieszczeniach.

 

 

Więcej >>>
Uwaga - premiera! Najnowsze projekty domów

Uwaga - premiera! Najnowsze projekty domów

Z przyjemnością informujemy, że od dziś będziemy stopniowo prezentować najnowszą kolekcję ponad 40 projektów domów. 

Wśród nich znajdzie się bardzo dużo projektów domków małych i ekonomicznych – wiele z nich jest domami energooszczędnymi. Mamy też w zanadrzu kilka nowoczesnych, pięknych willi a także ofertę domów dla developerów.

Kilka naszych propozycji już zamieściliśmy na naszym profilu FB. Wszystkie nowości będzie można zobaczyć w Kolekcji 2013. Zapraszamy do komentowania  – Państwa zdanie jest dla nas ogromnie ważne. Który z prezentowanych dziś projektów spodobał się Państwu najbardziej?

Więcej >>>
Wesołych Świąt

Wesołych Świąt

21 grudnia 2012

W tym szczególnym okresie, spokojnych i rodzinnych świąt we własnym i przytulnym Ciepłym Domu życzy Państwu cały nasz zespół :-) Wesołych Świąt.


Nowy Katalog Ciepłe Domy nr 27 już w sprzedaży!

Nowy Katalog Ciepłe Domy nr 27 już w sprzedaży!

18 grudnia 2012

 Miło nam poinformować Państwa, że właśnie ukazał się najnowszy Katalog Ciepłe Domy nr 27, w którym są oczywiście nasze najlepsze projekty domów. Duży nacisk położyliśmy na kategorię domów energooszczędnych, do budowy których, od 2013 roku,  będzie można uzyskać rządowe dofinansowanie w postaci dopłat z NFOŚiGW.

Więcej >>>
Zastanawiasz się, jak sfinansować budowę swojego nowego domu?

Zastanawiasz się, jak sfinansować budowę swojego nowego domu?

5 grudnia 2012

Polecamy kontakt z niezależnym doradcą finansowym Murator Finanse, który może zaproponować kredyt w jednym z 23 banków.

Dzięki doświadczeniu doradców kredytowych Murator Finanse możesz zaoszczędzić czas i pieniądze, a oczywiście ta usługa jest bezpłatna.

Ostatnie dni programu

Ostatnie dni programu "Rodzina na Swoim"

20 listopada 2012

To już tak naprawdę ostatnia szansa na uzyskanie dopłat z programu "Rodzina na Swoim". Do programu kwalifikują się projekty o powierzchni użytkowej do 140 m2. Pospiesz się i wybierz już dziś projekt spełniający warunki programu.

Energooszczędne i ekologiczne prefabrykowane domy drewniane inwestycją w przyszłość!

14 listopada 2012

Przed nami „sezon grzewczy”. Każdy z nas pragnie ciepłego i przytulnego domu, a koszty ogrzewania stale rosną. W domu energooszczędnym zużycie energii na ogrzewanie jest 4-5 razy mniejsze niż domu tradycyjnego. W ten sposób zaoszczędzisz nawet kilka tysięcy złotych rocznie!

Więcej >>>
Nowości projektowe 2013

Nowości projektowe 2013

12 listopada 2012

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi najnowszymi projektami domów. Większość z nich spełnia warunki planowanych dopłat do domów energooszczędnych.

Więcej >>>
Dni Domów Pasywnych 2012

Dni Domów Pasywnych 2012

12 listopada 2012

Dni Domów Pasywnych już są za nami. Tym razem pogoda dopisała i wszyscy mogliśmy cieszyć się pięknym słońcem wpadającym przez duże przeszklenia domu. W tym roku odnotowaliśmy znacznie większe zainteresowanie naszym domem pasywnym i sposobem budowy takiego domu. Na pewno ogromny wpływ na to mają planowane na 2013 rok dopłaty NFOŚiGW, które w przypadku domów pasywnych moga wynieść nawet 50 tys. złotych.

Więcej >>>

Przypominamy - Dzień Otwarty Domu Pasywnego w Smolcu już w najbliższą sobotę!

7 listopada 2012

Wszystkim, którzy chcą odwiedzić nasz pokazowy Dom Pasywny w Smoclu koło Wroclawia przypominamy, że jest to możliwe 10 listopada (sobota), w godz. 11-17. W tym dniu, w ramach Międzynarodowych Dni Domów Pasywnych, organizowanych przez Instytu w Darmstadt, będzie można spotkać się z architektami z biura Lipińscy Domy, a także z przedstawicielami firm partnerskich (w tym z firmy Rekuperatory.pl).

Więcej >>>
Kolejne Dni Domów Pasywnych już 10 listopada!

Kolejne Dni Domów Pasywnych już 10 listopada!

2 października 2012

Wszystkich, którzy chcieliby odwiedzić nasz pokazowy Dom Pasywny, zapraszamy 10 listopada do Smolca koło Wrocławia, gdzie w ramach Międzynarodowych Dni Otwartych Domów Pasywnych, organizowanych przez Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt, będzie można spotkać się z autorami tego domu -  architektami i konstruktorami z biura architektonicznego  Lipińscy Domy. Na realizacje tego domu można uzyskac 50 tys dopłaty.

Więcej >>>

Program dopłaty do budownictwa energooszczędnego stał się faktem!

2 października 2012

To już pewne - program dopłat z NFOŚiGW ruszy w 2013 r. i potrwa do 2018 roku, a jednorazowe wsparcie dla osób budujących mieszkanie będzie niemal dwukrotnie większe niż zapowiadano i  wyniesie do 50 tys. zł brutto dla osób realizujących dom pasywny, do 30 tys. w przypadku domu energooszczędnego i do 11 tys. dla tych, którzy planują zakup mieszkania w standardzie nisko energetycznym.

Więcej >>>
Dopłaty do domów energooszczędnych - Najnowsze Energooszczędne Domy Gotowe – Zobacz projekty domów, do budowy których możesz otrzymać dofinansowanie z NFOŚiGW!

Dopłaty do domów energooszczędnych - Najnowsze Energooszczędne Domy Gotowe – Zobacz projekty domów, do budowy których możesz otrzymać dofinansowanie z NFOŚiGW!

25 września 2012

Przedstawiamy najnowszy, 13 już numer Katalogu Energooszczędne Domy Gotowe, w którym zebraliśmy propozycje projektów, na które będzie można prawdopodobnie uzyskać dopłaty do domów energooszczędnych w ramach nowo uruchomionego programu rządowego.

Więcej >>>

Innowacyjny serwis TERENtester.pl – jak sprawdzić działkę przed zakupem?

14 września 2012

Serwis TERENtester.pl skierowany do właścicieli nieruchomości, inwestorów i biur pośrednictwa nieruchomości. Celem oferowanej usługi jest sprawdzenie, czy dla danej działki jest miejscowy plan zagospodarowania, czy można uzyskać decyzję o warunkach zabudowy oraz na co pozwalają plany obowiązującego planu zagospodarowania.

Więcej >>>

„Rodzina na Swoim” tylko do końca roku! Masz jeszcze szansę kupić dom lub mieszkanie nawet o 25% taniej!

30 sierpnia 2012

Jeszcze tylko do końca grudnia można starać się o dopłaty do kredytu w ramach „Rodziny na Swoim”, a im większa kwota kredytu, tym więcej można zyskać.

Więcej >>>
Chcesz dostać do 40 tys. dofinansowania na budowę domu energooszczędnego?

Chcesz dostać do 40 tys. dofinansowania na budowę domu energooszczędnego?

24 sierpnia 2012

Wraz z końcem roku znika program „Rodzina na Swoim”, ale rząd uruchamia kolejne wsparcie dla rodzin planujących zakup mieszkania lub budowę domu. Polegać będzie ono na dotacjach do kosztów realizacji budynków w standardzie energooszczędnym.

Więcej >>>

Charakterystyki energetyczne do wszystkich projektów

2 lipca 2012

Do wszystkich naszych projektów dodajemy bezpłatnie tzw. "projektowaną charakterystyką energetyczną". Powinna ona być jednak każdorazowo dostosowana do warunków lokalnych przez osobę adaptującą projekt. Oferujemy Państwu możliwość wykonania w naszym biurze adaptacji do warunków terenowych. Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Więcej >>>

Zmiana prezentacji powierzchni w naszej kolekcji projektów

29 czerwca 2012

Uprzejmie informujemy, że od 1 lipca 2012 wprowadzamy do prezentacji projektów wartość "powierzchni użytkowej" zamiast dotychczas podawanej "powierzchni domu".

Powierzchnia użytkowa jest zgodna z norma ISO-PN 9836:1977, jest ona liczona i wykazywana od zawsze w każdym naszym projekcie.

Więcej >>>

Jak uniknąć błędów wykonawczych przy realizacji domu energooszczędnego?

14 czerwca 2012

Budując dom energooszczędny jesteśmy przekonani co do planowanych zysków na ogrzewaniu. Czasem jednak może się zdarzyć, że nasze nakłady poniesione na tą inwestycję nie przyniosą spodziewanych rezultatów. Najczęściej jest to spowodowane błędami wykonawczymi na etapie budowy lub nieprzemyślanymi zmianami wprowadzanymi do projektu.

 

Więcej >>>
Dotacja dla energooszczędnego budownictwa z NFOŚiGW

Dotacja dla energooszczędnego budownictwa z NFOŚiGW

30 maja 2012

Projekty domów z dopłatą. Wiele wskazuje na to, że od początku 2013 roku każdy, kto podejmie budowę domu energooszczędnego lub będzie kupował taki dom czy mieszkanie od dewelopera, będzie mógł starać się o dofinansowanie z programu dopłat do kredytów na domy i mieszkania energooszczędne.

Więcej >>>
Projekty domów z płaskim dachem

Projekty domów z płaskim dachem

23 maja 2012

Uprzejmie informujemy, że wyodrębniliśmy nową kategorię projektów domów z płaskim dachem. Teraz na pewno będzie łatwiej je odnaleźć spośród naszych pozostałych projektów domów.

Więcej >>>
Szukasz małego i taniego domu - zamów bezpłatny katalog

Szukasz małego i taniego domu - zamów bezpłatny katalog

11 maja 2012

Jest to specjalne wydanie katalogu Domy Gotowe, w którym prezentujemy kolekcję wyłącznie domów małych i tanich w budowie.

W katalogu znalazły się projekty domów o prostych układach konstrukcyjnych, które są szybkie i tanie w realizacji, a także ekonomiczne w utrzymaniu.

Zbuduj sobie mały, przytulny i ekonomiczny dom.

Zamów teraz

Nowość w ofercie biura – zrobimy dla Ciebie zmiany w projekcie

8 maja 2012

Wielu Inwestorów zainteresowanych projektem gotowym chce wprowadzić w nim zmiany, tak, by jak najbardziej przystosować go do swoich potrzeb. Jeśli Ty także myślisz o tym, by coś zmienić w swoim przyszłym domu, skontaktuj się z nami telefonicznie -  (71) 354 59 49 lub wyślij zapytanie mailem – biuro@lipinscy.pl, a szybko i fachowo wycenimy je dla Ciebie.

 

 

 

Uwaga - nowe projekty - domy nowoczesne Maj 2012

Uwaga - nowe projekty - domy nowoczesne Maj 2012

8 maja 2012

Z wielką przyjemnością prezentujemy nasze najnowsze projekty domów. Miłośnicy płaskich dachów będą mieli ucztę, a zwolennicy architektury tradycyjnej także znajdą coś dla siebie.

Więcej >>>
Tanie budowanie 2012 - kosztorys gratis

Tanie budowanie 2012 - kosztorys gratis

7 maja 2012

Projekty z kolekcji Tanie Budowanie to takie domy, które można zbudować szybko, prosto i niedrogo. Dzięki zwartej formie i dobrej izolacji termicznej, domy te są ekonomiczne w eksploatacji, a zastosowanie sprawdzonych, tańszych materiałów budowlanych pozwoliło też znacznie obniżyć koszty ich realizacji.

Więcej >>>
Najlepsze projekty domów do 350 tyś.! Nowy katalog Ciepłe Domy już jest!

Najlepsze projekty domów do 350 tyś.! Nowy katalog Ciepłe Domy już jest!

27 kwietnia 2012

Osobom  szukającym domu niedrogiego w budowie i ekonomicznego w eksploatacji, polecamy nasz nowy katalog Ciepłe Domy, w którym opublikowaliśmy kilkadziesiąt propozycji takich właśnie projektów.

Więcej >>>
Dom inny, niż wszystkie?

Dom inny, niż wszystkie?

19 marca 2012

Marzy Ci się dom inny, niż wszystkie? Szukasz czegoś wyjątkowego? Sprawdź, czy nasza oferta indywidualnych projektów domów jest stworzona dla Ciebie! Zobacz szczegóły

Zastanawiasz się, jak sfinansować budowę swojego nowego domu?

Zastanawiasz się, jak sfinansować budowę swojego nowego domu?

2 marca 2012

Polecamy kontakt z niezależnym doradcą finansowym Murator Finanse, który może zaproponować kredyt w jednym z 23 banków.

Dzięki doświadczeniu doradców kredytowych Murator Finanse możesz zaoszczędzić czas i pieniądze, a oczywiście ta usługa jest bezpłatna.

Domy EnergoOszczędne, czyli jak nie przepłacać na ogrzewaniu.

Domy EnergoOszczędne, czyli jak nie przepłacać na ogrzewaniu.

6 lutego 2012

Gdy za oknem panuje zima a koszty ogrzewania znacznie wzrastają, w domach energooszczędnych jest ciepło, przytulnie i tanio. Taki dom nie wychładza się tak szybko, jest w nim stale doprowadzane świeże, ciepłe powietrze. Można też bez obaw wyjechać na urlop zimowy, wiedząc że dom pozostanie ciepły i suchy. A wszystko dlatego, że koszty ogrzewania domów energooszczędnych są tańsze nawet 4-5 krotnie. Te domy zostały zaprojektowane tak, aby zużywały o wiele mniej energii do ogrzewania (niezależnie od rodzaju paliwa).

Więcej >>>
Szukasz małego i taniego w budowie domu?

Szukasz małego i taniego w budowie domu?

21 grudnia 2011

Zamów teraz katalog domów małych i energooszczędnych prosto do domu.

Więcej >>>
Katalog Ciepłe Domy 25 dostępny! Teraz ponad 350 projektów w jednym miejscu!

Katalog Ciepłe Domy 25 dostępny! Teraz ponad 350 projektów w jednym miejscu!

30 listopada 2011

Mamy dla Was specjalne wydanie katalogu Ciepłe Domy, który ukazuje się już 25 raz. Zawarliśmy w nim doświadczenie i wiedzę na temat nowoczesnego budownictwa – oparte na 20 letniej praktyce. Stosujemy proste rozwiązania - oszczędzające czas, pieniądze i energię. Teraz możecie więc łatwo sprawdzić, który z projektów najbardziej pasuje do Waszych oczekiwań i najpełniej zaspokoi potrzeby funkcjonalne i estetyczne.

Więcej >>>
Nowe projekty domów 2012

Nowe projekty domów 2012

17 listopada 2011

Projekty domów z rocznika 2012 już w sprzedaży :-)
Z ogromna przyjemnością prezentujemy nasze najnowsze projekty domów 2012. Wśród nich jest już kilka hitów, o które często nas pytacie.

Więcej >>>

Chcesz mieć oszczędny dom – zainwestuj w kolektory słoneczne!

11 października 2011

Instalacje solarne cieszą się coraz większym zainteresowaniem Inwestorów, świadomych nie tylko tego, że jest to rozwiązanie ekologiczne, ale przede wszystkim oszczędne. Coraz więcej przyszłych właścicieli rozważa więc budowę swoich domów w standardzie energooszczędnym, gdzie zastosowanie rekuperacji i instalacji solarnej to podstawa.

Więcej >>>

Nowość w ofercie biura – zrobimy dla Ciebie zmiany w projekcie

7 października 2011

Wielu Inwestorów zainteresowanych projektem gotowym chce wprowadzić w nim zmiany, tak, by jak najbardziej przystosować go do swoich potrzeb. Jeśli Ty także myślisz o tym, by coś zmienić w swoim przyszłym domu, skontaktuj się z nami telefonicznie -  (71) 354 59 49 lub wyślij zapytanie mailem – biuro@lipinscy.pl, a szybko i fachowo wycenimy je dla Ciebie.

 

 

 

Udostępniliśmy możliwość mierzenia odległości na rzutach projektów.

7 października 2011

Nie wiesz, czy upatrzone meble zmieszczą się w twoim nowym domu? Masz wątpliwości czy jest odpowiednio dużo miejsca, by w jadalni ustawić wielki stół, doskonały do rodzinnych biesiad? Teraz pomożemy Ci to sprawdzić. Wystarczy, że skorzystasz z nowego, prostego narzędzia do pomiarów odległości na rzutach naszych projektów.

Więcej >>>
Rozmowa z dr inż. arch. Miłoszem Lipińskim o certyfikowanym domu pasywnym za tydzień w TV Biznes.

Rozmowa z dr inż. arch. Miłoszem Lipińskim o certyfikowanym domu pasywnym za tydzień w TV Biznes.

4 października 2011

11 października o godz. 19.35 TV Biznes wyemituje rozmowę z dr inż. arch. Miłoszem Lipińskim, dotyczącą pierwszego i jak na razie jedynego certyfikowanego domu pasywnego w Polsce, który w Smolcu koło Wrocławia wybudowało Biuro Architektoniczne Lipińscy Domy.

Więcej >>>
Belfast – projekt września w atrakcyjnej cenie!

Belfast – projekt września w atrakcyjnej cenie!

16 września 2011

Dla wszystkich, którzy planują zakup projektu domu nowoczesnego mamy dobrą wiadomość! Tylko do końca września możecie kupić projekt Belfast (DCP 268) w promocyjnej cenie – 1743 zł zamiast 2490 zł!

Więcej >>>
Dachowa nowość roku w ofercie Koramic

Dachowa nowość roku w ofercie Koramic

9 września 2011

Firma Wienerberger poszerzyła ofertę pokryć dachowych marki Koramic o renesansową dachówkę ceramiczną Alegra 9. Nowy produkt łączy w sobie tradycyjny kształt i nowoczesną formę.

Więcej >>>
Domy niewielkie, łatwe w wykonaniu i  niedrogie w realizacji. Zobacz kolekcję „Domy tanie w budowie” i „Małe domy”.

Domy niewielkie, łatwe w wykonaniu i niedrogie w realizacji. Zobacz kolekcję „Domy tanie w budowie” i „Małe domy”.

19 sierpnia 2011

Rychły koniec programu „Rodzina na swoim”, coraz większe trudności w pozyskaniu kredytu i niestabilny kurs franka to nie lada wyzwanie dla przyszłych Inwestorów. Dla tych jednak, którzy nie rezygnują z marzeń o własnym domu przygotowaliśmy kolekcję niewielkich domów, łatwych w wykonaniu i niedrogich w realizacji. Każdy z naszych projektów zaplanowany został z myślą o wygodzie przyszłych mieszkańców i ekonomicznej eksploatacji.

Więcej >>>

Jeszcze tylko do końca sierpnia „Rodzina na swoim” na starych zasadach!

17 sierpnia 2011

Jak podaje Gazeta Prawna, tylko ci, którzy do końca sierpnia złożą odpowiedni wniosek, mogą się ubiegać o pomoc w ramach programu „Rodzina na swoim” na obecnych zasadach.Nowelizacja ustawy ma bowiem zostać opublikowana w Dzienniku Ustaw już w połowie sierpnia, co oznacza, że po kolejnych dwóch tygodniach zaczną obowiązywać nowe przepisy - w praktyce uzyskanie dopłaty może stać się więc nieosiągalne.

 

Więcej >>>
Okno balkonowe FGH-V Galeria - nowe dwuskrzydłowe okno dachowe FAKRO

Okno balkonowe FGH-V Galeria - nowe dwuskrzydłowe okno dachowe FAKRO

9 sierpnia 2011

Okno balkonowe FGH-V Galeria to duże okno dachowe wyposażone w nowatorski system okuć, w którym otwarte skrzydła tworzą balkon.

Więcej >>>

Istotne zmiany w "Rodzinie na swoim".

21 czerwca 2011

W ubiegłym tygodniu Sejm wprowadził do rządowego programu „Rodzina na swoim” dwie bardzo istotne modyfikacje, które teraz trafią do Senatu i – jeśli nie będzie poprawek – do podpisu przez Prezydenta. Po ogłoszeniu zmian w Dzienniku Ustaw zmiany wejdą w życie najwcześniej w drugiej połowie lipca. 

 

Więcej >>>

O jakim domu marzy statystyczny Polak?

17 czerwca 2011

GazetaDom.pl pokusiła się o sprawdzenie, o jakim domu marzy Kowalski. Badania, przeprowadzone przez kilku największych pośredników na rynku nieruchomości, ujawniły, że wymarzony dom statystycznego Polaka to dom jednorodzinny o powierzchni około 200 m2, usytuowany na działce maksymalnie tysiącmetrowej. Cena takiej inwestycji powinna oscylować w granicach 300-600 tys. złotych.

Więcej >>>
Goście z Polskiego Klubu Ekologicznego odwiedzili nasz dom pasywny.

Goście z Polskiego Klubu Ekologicznego odwiedzili nasz dom pasywny.

16 czerwca 2011

Opracowany i wybudowany przez pracownię Lipińscy Domy dom pasywny w Smolcu koło Wrocławia odwiedziła grupa młodzieży z Polskiego Klubu Ekologicznego. Goście na własne oczy mogli przekonać się, jak wygląda i funkcjonuje dom bez tradycyjnego ogrzewania.

Więcej >>>

Będzie jeszcze taniej?

31 maja 2011

Jak podaje Gazeta Prawna, ceny nieruchomości mogą jeszcze spaść, i to aż o 500 – 1000 zł za m2. Sytuacja taka ściśle powiązana jest z tym, że developerzy masowo wyprzedają zakupioną w czasie boomu ziemię, by mieć środki na spłatę zaciągniętych kredytów.

Więcej >>>

Program „Rodzina na swoim” jeszcze na starych zasadach.

1 czerwca 2011

Rządowy program Rodzina na swoim, przewidujący 50% dopłatę do odsetek kredytu przez pierwszych 8 lat, funkcjonuje od ponad 4 lat, a skorzystało z niego niemal 250 tys. kredytobiorców, co już kosztowało rząd kilka miliardów złotych.

Więcej >>>
Katalog DOMY GOTOWE 11 już w sprzedaży!

Katalog DOMY GOTOWE 11 już w sprzedaży!

6 maja 2011

Wraz z wiosną nadszedł sprzyjający czas, by ruszyć pełną parą z budową własnych czterech kątów. Zapraszamy więc wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z naszymi najlepszymi projektami, które zebraliśmy w najnowszym katalogu Domy Gotowe.

Więcej >>>

Uwaga Inwestorzy z woj. Śląskiego! Możecie otrzymać preferencyjny kredyt na budowę domu energooszczędnego.

12 kwietnia 2011

Jak podaje portal Gazeta.pl, Rada Nadzorcza Wojewódzkiego Funduszu Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach zadecydowała o uruchomieniu środków pieniężnych dla Inwestorów chcących wybudować dom energooszczędny (budynek o zapotrzebowaniu na energię niższym niż 60 kilowatogodzin rocznie na m2 ).

Więcej >>>

Małe domy do 100m2. Teraz swój wymarzony niewielki dom znajdziesz szybciej i łatwiej.

1 kwietnia 2011

Wielu przyszłych Inwestorów szuka dla siebie projektu niewielkiego, prostego domu, który ze względu na nieskomplikowaną konstrukcję jest niedrogi w wykonaniu. Aby ułatwić wyszukiwanie, stworzyliśmy nową grupę projektów - Małe domy, gdzie znajdują się projekty o powierzchni do 100 m2. Teraz więc szybciej i łatwiej można przeglądać nasze propozycje i wybrać spośród nich wymarzony dom.

Więcej >>>
Pensjonaty, domy wczasowe, obiekty agroturystyczne.

Pensjonaty, domy wczasowe, obiekty agroturystyczne.

1 kwietnia 2011

Architekci z biura Lipińscy Domy opracowali kilka projektów domów wczasowych i pensjonatów, różnych pod względem wielkości i funkcjonalności. W kolekcji znajdują się zarówno budynki o urozmaiconej bryle, z niewielkimi apartamentami z salonikiem, częścią kuchenną, sypialnią i łazienką, z  wspólną jadalnią i pomieszczeniem na sprzęt turystyczny, a także proste w konstrukcji i wykonaniu pensjonaty z pokojami gościnnymi.

Więcej >>>

Mniej zapłacisz za kosztorys ślepy i pakiet energooszczędny!

31 marca 2011

Już od 1 kwietnia obniżamy ceny kosztorysu ślepego i pakietu energooszczędnego.

Więcej >>>

Teraz wybudujesz swój dom taniej!

30 marca 2011

Wiosna w pełni, co pozwala na chwilę zapomnieć, że zastój we wszystkich niemal branżach nadal niestety trwa. Tym bardziej, że coraz częściej słychać głosy o rychłej poprawie sytuacji  a specjaliści bombardują nas wykresami, wyliczeniami i argumentami na to, że Polska nadal jest zieloną wyspą na tle światowego morza marazmu. Kalkulując, ile kosztuje codzienne życie, zwłaszcza w kontekście zarobków – ogólnie wielkich powodów do zadowolenia nie ma, ale dla osób planujących budowę własnego domu jest jednak jeden bardzo duży plus tej sytuacji. Obecnie budowa niewielkiego domu jest średnio o 30 tys. zł tańsza niż kilkanaście miesięcy temu.

Więcej >>>
Tarbud 2011.

Tarbud 2011.

25 marca 2011

Kolejna, XXV edycja targów TARBUD już za nami. Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili stoisko Biura Lipińscy Domy. Mimo deszczowo-śniegowej, zimnej pogody, dotarło do nas wielu Klientów, którzy na miejscu otrzymali porady architektów i konstruktorów, mogli też zapoznać się z naszymi projektami, dopytać o szczegóły i otrzymać bezpłatny katalog. Ponieważ kalendarzowa wiosna już trwa, warto właśnie teraz pomyśleć o wyborze odpowiedniego projektu, by kolejną wiosnę spędzić już we własnym domu.

Więcej >>>
Betonowa klasyka w nowej odsłonie - dachówka Romańska w technologii Lumino

Betonowa klasyka w nowej odsłonie - dachówka Romańska w technologii Lumino

24 marca 2011

Jedna z najpopularniejszych dachówek betonowych w Europie pojawiła się na rynku w nowej odsłonie. W marcu 2011 roku Braas wprowadził do swojej oferty dachówkę Romańską w technologii Lumino. Najnowszy model dostępny jest na rynku w trzech atrakcyjnych kolorach: ceglanym, brązowym oraz grafitowym.

Więcej >>>

Promocja! Zamów pakiet bezpłatnych katalogów!

23 lutego 2011


Zadzwoń do naszego biura - tel. (71) 354 59 49 lub zamów za pośrednictwem naszej strony lipinscy.pl pakiet bezpłatnych katalogów.

Więcej >>>
Walentynkowa kolekcja

Walentynkowa kolekcja

3 lutego 2011

Kochasz? Jesteś kochany? Świata nie widzisz poza swoją drugą połową? Zbuduj więc Wasz wspólny dom i celebrujcie w nim niezapomniane chwile w zaciszu wygodnej, przytulnej i intymnej sypialni. Z dala od domowego zgiełku,  hałasu, wrzasku dzieci, utyskiwań teściowej i tysiąca większych i mniejszych problemów! Zobaczcie...

Więcej >>>
Katalog CIEPŁE DOMY 24 już w sprzedaży!

Katalog CIEPŁE DOMY 24 już w sprzedaży!

2 stycznia 2011

Dostępne już jest najnowsze wydanie katalogu CIEPŁE DOMY. Zapraszamy do zapoznania się z nowym katalogiem, a być może wśród projektów od Lipińskich znajdą Państwo dom swoich marzeń.

Więcej >>>
Promocja! Zamów pakiet bezpłatnych katalogów!

Promocja! Zamów pakiet bezpłatnych katalogów!

7 grudnia 2010

Zadzwoń do naszego biura - tel. (71) 354 59 49 lub zamów za pośrednictwem naszej strony lipinscy.pl pakiet bezpłatnych katalogów W katalogach znajdziecie nasze najlepsze i najpiękniejsze gotowe projekty zarówno domów w technologii tradycyjnej, jak i energooszczędnych, domów prostych i tanich w realizacji oraz komfortowe Domy Premium.

Więcej >>>
Nareszcie są! Nowości projektowe 2011!

Nareszcie są! Nowości projektowe 2011!

3 grudnia 2010

Od dziś w zakładce Nowe projekty domów 2011 znajdziecie kilkanaście absolutnych premier! Przekonajcie się sami, że każda z tych nowości to dom absolutnie wyjątkowy i niepowtarzalny. Znajdziecie tam zarówno nowe warianty znanych i lubianych projektów (Essen II, Heidelberg II, Sheridan II) jak i całkiem nowe projekty, takie jak Kyoto, Okayama, Bellano.

Więcej >>>
Sprawdź, ile zaoszczędzisz na ogrzewaniu, budując dom od Lipińskich!

Sprawdź, ile zaoszczędzisz na ogrzewaniu, budując dom od Lipińskich!

23 listopada 2010

Dla każdego inwestora, oprócz oczywiście kosztów budowy domu, jego funkcjonalności i wyglądu, niezwykle istotna jest sprawa kosztów jego późniejszej eksploatacji.To, ile wydasz na ogrzewanie wybranego budynku, możesz sprawdzić już na etapie wyboru projektu. Skorzystaj po prostu z kalkulatora energooszczędności.

Więcej >>>
VII Dni Domów Pasywnych już za nami!

VII Dni Domów Pasywnych już za nami!

17 listopada 2010

W dniach 12-13 listopada 2010 odbyły się Międzynarodowe Dni Domów Pasywnych. W tym terminie dla zwiedzających udostępniane są wszystkie domy na świecie, wykonane w technologii pasywnej. Dom autorstwa Pracowni Lipińscy Domy także otworzyliśmy dla publiczności. Przez dwa dni można było „od kuchni” obejrzeć pierwszą tego typu i jak na razie jedyną w Polsce realizację obiektu, który może poszczycić się Certyfikatem, nadanym przez uznany i renomowany Instytut Budynków Pasywnych w Darmstadt.

 

 

Więcej >>>

Forum Biznesu we Wrocławiu – 19 i 20.11.2010. Zapraszamy na wykład dr inż. arch. Miłosza Lipińskiego.

15 listopada 2010

Dolnośląska Izba Rzemieślnicza we Wrocławiu oraz Izba Rzemieślnicza z Drezna i Parlament Hanzeatycki zapraszają przedstawicieli rzemiosła oraz małych i średnich przedsiębiorstw, głównie z branży budowlanej, wykończeniowej, biur inżynieryjnych, planowania oraz biur architektonicznych, na Forum Biznesu.

Więcej >>>

Otwieramy dla Was nasz Dom Pasywny w Smolcu k.Wrocławia!

9 listopada 2010

Już w najbliższy weekend, 12 i 13 listopada 2010 zapraszamy Was do odwiedzenia naszego pokazowego Domu Pasywnego w Smolcu koło Wrocławia. Przyjdź i przekonaj się na własne oczy, jak wygląda pierwszy i jak dotąd jedyny certyfikowany dom w Polsce, w którym nie ma ogrzewania!

Więcej >>>

Lipińscy Domy w TVN Meteo!

2 listopada 2010

Biuro Projektowe Lipińscy Domy we wtorek (2 listopada) o godz. 21:00 w TVN Meteo.
ZOBACZ REPORTAŻ!

Więcej >>>

VII Międzynarodowe Dni Domów Pasywnych – 12-13 listopada 2010r.

18 października 2010

Z każdym kolejnym zimowym sezonem grzewczym mieszkańców nachodzi strach o wysokość rachunków za ogrzewanie domu. U każdego właściciela domu informacje o wzroście cen energii wywołują nerwowe napięcie. Rozwiązaniem jest budowa takiego domu, który do ogrzewania nie wykorzystuje paliw nieodnawialnych, a zamiast nich – ciepło ziemi i słońca. Można w ten sposób zaoszczędzić nawet 90% z tego, co normalnie wydaje się na ogrzewanie domu standardowego.

Więcej >>>
Zamów bezpłatny katalog

Zamów bezpłatny katalog

30 września 2010

Wiosenne wydanie katalogu Energooszczędne Domy Gotowe 1/07/2009 wysyłamy bezpłatnie!
A w nim projekty domów z charakterystykami energetycznymi oraz programem certyfikującym na płycie CD z cała kolekcją projektów.

Więcej >>>
Zamów bezpłatny katalog

Zamów bezpłatny katalog

30 września 2010

Katalog Energooszczędne Domy Gotowe 1(09)2010 możesz zamówić bezpośrednio do domu. A w dodatku całkowicie bezpłatnie!

Więcej >>>
Sprawdź, czy Twoja ulubiona kanapa zmieści się w salonie!

Sprawdź, czy Twoja ulubiona kanapa zmieści się w salonie!

23 września 2010

Od dziś na naszej stronie dostępne jest nowe narzędzie, które w szybki i łatwy sposób pozwala na zmierzenie odległości na opublikowanych rzutach. Oprócz podanych podstawowych wartości można teraz zmierzyć dowolną odległość: szerokość schodów, wymiary kominka, odległość pomiędzy wybranymi punktami itp. Wystarczy, że klikniesz w rzut wybranego projektu i skorzystasz z prostych funkcji: powiększania, pomniejszania, mierzenia.

Więcej >>>
Nowy katalog Domy Gotowe już jest!

Nowy katalog Domy Gotowe już jest!

16 września 2010

Cieszący się dużą popularnością nowy katalog Domy Gotowe już jest! Poświęciliśmy go gotowym projektom domów prostych i niedrogich w realizacji, opublikowaliśmy kilkanaście premier , są w nim też domy energooszczędne oraz wyjątkowe domy z kolekcji Premium. W naszym najnowszym wydawnictwie umieściliśmy nie tylko najbardziej popularne i lubiane przez Inwestorów projekty, ale także opublikowaliśmy komentarze naszych Klientów na temat  zakupionych przez nich projektów gotowych.

Więcej >>>