Czy warto przewidzieć strych do adaptacji


 

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  • oraz:
  • 883 909 409
  • PON-PT 8:30-16:30
  • biuro@­lipinscy.pl
  • kontakt
 

Rozwojowy dom na lata – najpierw strych, potem pokoje

25 marca 2019

Na etapie planowania domu nie zawsze możemy przewidzieć, ile docelowo będziemy potrzebować powierzchni użytkowej lub jakie funkcjonalności w pełni zaspokoją nasze potrzeby mieszkaniowe w miarę upływu lat. Często też inwestorów ogranicza mocno wyśrubowany budżet i w takim przypadku można rozważyć budowę domu etapami – najpierw wykończyć parter, tak aby można było w pełni wygodnie go użytkować, a następnie podjąć prace nad dokończeniem poddasza.

projekt domu Haga lmb47 Lipińscy Domy

W przypadku wyboru takiej metody budowania, już na etapie projektu warto zadbać, by w domu znalazły się wygodne stałe schody oraz mocniejszy strop i instalacje – jest to praktyczne przygotowanie pod późniejszy rozkład pomieszczeń. Dla inwestorów planujących budowę dwuetapową, przygotowaliśmy kolekcję https://lipinscy.pl/projekty-domow-ze-strychem-do-adaptacji. Są tutaj doskonałe propozycje dla rodzin rozwojowych, planujących większą liczbę dzieci lub myślących o tym, by za kilka lat zamieszkać z rodzicami lub teściami, potrzebującymi opieki.
W tej kategorii znajdują się domy o różnym metrażu i wyglądzie, możliwe do zrealizowane w różnym budżecie, bez garażu, z garażem jednostanowiskowym lub dwustanowiskowym, z dużymi tarasami, dachem dwuspadowym, kopertowym lub dachem płaskim.
Projekty domów ze strychem do adaptacji są doskonałe dla osób, które początkowo nie chcą inwestować w wykańczanie pomieszczeń na poddaszu typu łazienki, pokoje ale później łatwo i bez dużych kosztów chcą przemienić przestrzeń gospodarczą w przestrzeń użytkową.