Projekty domów z miejscem do pracy


 

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  • oraz:
  • 883 909 409
  • PON-PT 8:30-16:30
  • biuro@­lipinscy.pl
  • kontakt
 

Prowadź swój biznes we własnym domu

Możemy rozróżnić dwa typu budynków, które można wykorzystać dla własnego biznesu. Takie, które budujemy na cele usługowe lub jako inwestycje deweloperskie i projekty domów z miejscem do pracy.

Projekty budynków usługowych

Grupa projektów katalogowych, wyróżniona w kolekcji https://lipinscy.pl/projekty-dla-biznesu, obejmuje kilkadziesiąt budynków o różnym przeznaczeniu i funkcjonalności. W tej kolekcji znajdują się projekty domów do zabudowy szeregowej – doskonałe pod większe czy mniejsze inwestycje deweloperskie, gdzie w części parterowej można zlokalizować sklepy i punkty usługowe, projekty restauracji i domów weselnych z salą balową oraz zapleczem kuchennym, gospodarczym i hotelowym, propozycje pensjonatów i obiektów agroturystycznych, warsztatów samochodowych, wulkanizacyjnych, myjni samochodowych czy biur. 


projekt budynku suługowego Jastrząb dcu03 Lipińscy Domy

Projekty domów z miejscem do pracy


Osobną kategorię stanowią budynki mieszkalne, w których oprócz prywatnej części, użytkowanej przez mieszkańców, najczęściej jeden pokój lub część pomieszczeń, a czasami nawet garaż, przeznaczono pod niedużą działalność gospodarczą, taką jak gabinety: kosmetyczne, fryzjerskie, dentystyczne, lekarskie, fizjoterapii, weterynaryjne itp. W zacisznym gabinecie we własnym domu prowadzić także można biuro księgowe, podatkowe, szkoleniowe. Projekty domów z przeznaczeniem na prowadzenie w nich działalności gospodarczej, mogą być dowolnie dostosowane w zależności od specyfiki i potrzeb inwestora. Innego dostosowania wymaga przerobienie części domu na gabinet fizjoterapii, gdzie trzeba przewidzieć odpowiednio dużo miejsca dla osób mających problem z poruszaniem się czy osób jeżdżących na wózkach, a inne wymagania będą musiały spełniać  pomieszczenia, w których zaplanowano przedszkole. W takim wypadku uwzględnić trzeba wymogi stawiane przez przepisy sanepidu, przepisy bhp, przepisy pożarowe. Dostosowanie można zlecić autorowi projektu lub wybranemu architektowi lokalnemu.