Wersje projektu Sanremo
Ostatnio oglądana wersja
Pow. zabudowy | 142.5m2 |
Powierzchnia netto | 216.49m2 |
Kąt nachylenia dachu | 40 ° |
Min. szerokość działki | 25.4m x 18.3m |
Wys. kalenicy | 8.27m |
Cena projektu: | 4870 zł |
Pozostałe wersje
tomek
powyzszy projekt przewidziany jest rowniez pod plyte fundamentowa?
jaka jest orientacja budynku, zewnetrzny naroznik salonu wyznacza poludnie? czy elewacja lazienka-pokoj-salon to poludniowa sciana?
TYSIA
Domek śliczny w sam raz dla mojej rodzinki:) Chciałabym wiedzieć jaki jest koszt deweloperski wybudowania takiego domu?
Kamillos
Podłączam się pod pytanie poprzednika - jaki jest koszt budowy tego domu ?
Alek.
Całkiem sympatyczny.
Kiedy poznamy szacunkowy koszt budowy?
Alek.
Tak przeglądam już kolejny projekt DP i zastanawia mnie dlaczego niemal wszyscy architekci projektują domy pasywne bez PV???
Pasywny
Wow !
laik
Co znaczy bez PV ? Być może głupie pytanie ale jestem laikiem :P
Alek.
najogólniej- fotowoltaika.
Tomek ww
Rowniez chcialbym posztac koszty budowy. Pozdrawiam
Lipinscy_Domy
W projekcie jest przewidziana płyta fundamentowa, a wejście do domu jest od strony północnej, czyli południe jest od strony łazienka/pokój/salon.
Lipińscy Domy
Koszty budowy są pokazane w zakładce Kosztorys na karcie projektu po lewej stronie od zdjęcia. W tym koszcie jest ujęte: koszt realizacji domu 376 tys, a garażu 86,4 tys netto.
Alek.
Kuszący jest ten projekt, ale nadal chętnie zamieniłbym pompę ciepła na PV- tylko czy wtedy dom będzie spełniał warunki standardu NF15? NFOŚiGW długo dumał żeby wypłacić ludziom jak najmniej...
Lipinscy_Domy
Ideą ogniw fotowoltaicznych jest produkcja energii, zatem jest szansa na to, że ten dom z zastosowanym PV mógłby zbliżyć się do domu zerooenergetycznego lub wręcz produkować energię. Technika ogniw fotowoltaicznych jest rozwijającą się dziedziną i niewykluczone, że wkrótce będą na tyle dostępne finansowo i sprawdzone w polskich warunkach, że będą standardem, podobnie jak miało to miejsce z rekuperacją. Obecnie jeszcze, choć pojawiają się już oferty takich rozwiązań, warto jednak poczekać, aż się upowszechnią, zwiększy się oferta serwisów itp.
Natomiast, jeśli ktoś chce, to nie ma przeszkód, by je zastosować :-)
laik
Patrząc na wydatki za ogrzewanie nie mogę uwierzyć w szacunkowe roczne koszty ogrzewania domu = 357,60 zł.
Ile osób musi mieszkać w domu, aby współczynnik EUco = 9,86?
Lipinscy_Domy
Do obliczeń zapotrzebowania na energię do ogrzewania zyski wewnętrzne są przyjęte parametrycznie. Im więcej osób będzie mieszkało, tym zyski będą większe. Natomiast to można określić dokładnie przy sporządzaniu świadectwa charakterystyki energetycznej - biorąc pod uwagę także strefę klimatyczną danej działki, stopień zacienienia, dokładne usytuowanie względem stron świata.
Alek.
Cóż, baaardzo ogólnikowe ostatnie dwie odpowiedzi (w zasadzie komentarze) pracowni Lipinscy_Domy.
Nadal nie wiem czy PV umożliwi załapanie się na NF15.
A pytanie laika też w zasadzie pozostało bez odpowiedzi.
Może chociaż proszę podać Państwa założenia do obliczeń EUco.
Czy to dom w Gdańsku, Warszawie czy Żywcu? Zamieszkały przez 1osobę czy 5? itp.
Pozdrawiam,
Alek.
Lipinscy_Domy
Ależ oczywiście - obliczenia EUco opierają się na lokalizacji w III strefie klimatycznej. Do obliczania zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową (czyli nie EUco, tylko Ek i Ep) przyjęto cztery osoby. Natomiast zyski wewnętrzne są obliczane parametrycznie. Do projektu udostępniamy charakterystykę energetyczną, a na życzenie wszystkie obliczenia.
A czy zastosowanie PV pozwoli uzyskać standard NF15 może określić odpłatnie każda osoba uprawniona do sporządzania świadectw energetycznych. My oferujemy projekt z konkretnymi rozwiązaniami, natomiast podobnie, jak zmiany w projekcie, zastosowanie przez Inwestorów innych systemów grzewczych jest traktowane, jako osobne zlecenie.
rob
Witam
Jak wygląda kwestia dostępu do pokoju nad garażem?
Lipinscy_Domy
Stryszek nad garażem jest dostępny poprzez schody składane w garażu.
Kajza
Czy jest w planach projekt tego domu jako energooszczędny? oraz z wejściem od południa
Lipinscy_Domy
Ten projekt mógłby być także, jako energooszczędny, ale z wejściem od południa wymagałby wielu zmian. Możemy jednak wykonać taką wersję na zamówienie. W tym przypadku prosimy o kontakt bezpośredni.
daga
dzien dobry, nie rozumiem, dlaczego na tej stronie wszystkie domy ktore maja niska wartosc zapotrzebowania na energie, sa opisane jako Dom Pasywny. Z tego co wiem, dom musi miec zapotrzebowanie na energie mniej niz 15 Kwh, nie 50, zeby miec status domu pasywnego.
Lipinscy_Domy
Współczynnik, którego parametr nie może być większy niż 15kWh/m2/rok to EUco, a nie Ep.
EUco w przypadku tego projektu to 9,86 kWh/m2/rok i jest podany w tabelce "zapotrzebowanie energetyczne".
niedoświadczona
A czy projekt ten można wykonać w wariancie bez garażu? I czy nadal będzie on zachowywał mniej więcej takie zapotrzebowanie na energię?
MarcinP
A czy w domach pasywnych możliwa jest piwnica, czy raczej będą za duże straty?
Lipinscy_Domy
Dom można spokojnie zrealizować bez garażu i jego obecność lub brak nie wpływa na zapotrzebowanie energetyczne.
PrzemekT
Czy jest możliwość dołożenia przewodu kominowego dla kominka (na ścianie sypialnia/pokój dzienny na parterze zapewne od strony sypialni) i jak by się to miało do parametrów energetycznych domu?
Lipinscy_Domy
Niestety, w domu pasywnym nie można stosować kominków, ponieważ zgodnie z przepisami musiałby mieć doprowadzenie powietrza przez tzw. peszel, oraz wentylację grawitacyjną, a to już jest poważne rozszczelnienie domu. Chyba, że nie zależy Panu na standardzie pasywnym - wtedy ten dom można zrealizować, jako energooszczędny, czyli o większym zapotrzebowaniu energetycznym i z dowolnym źródłem ciepła, np: piecem gazowym, czy pompą ciepła.
Agnieszka
Witam
Czy przewidujecie Państwo w najbliższym czasie projekty domów pasywnych w zabudowie bliźniaczej ?
Lipinscy_Domy
Na razie nie, ale możemy przygotować taki projekt na zamówienie, dostosowany do Pani życzeń i działki.
lucek929
żałuję, że dopiero teraz znalazłem ten projekt, bo idealnie spełniałby moje oczekiwania - tyle mogę powiedzieć
Jezier_san
Dobrze zrobiony dom, tyle powiem a jeśli ktoś ma w rodzinie babcie albo dziadka staruszków to wymarzony, :-)
ale brak kominka to duża strata emocjonalna jak dla mnie. Dom pasywny rozumiem idę, :-) ale na poważnie to okna tarasowe za 35 tysięcy sztuka cały dzień w lecie zasłonięte i półmrok w salonie to bez sensu. Więcej wydasz na doświetlenie pomieszczeń niż na "ich ogrzewanie". Jeśli chodzi o szczelność to jest w Polsce może 10 ekip które potrafią to zrobić, życzę powodzenia w szukaniu i gratuluję temu kto będzie z pracy wykonawców zadowolony - głównie braku wiedzy. Generalnie wielka porażka. Buduj Sam to rozwiązanie jest najbezpieczniejsze bo robisz dla siebie ale trzeba troszkę się wdrożyć albo komuś zlecić zaufanemu. Nie masz swojej pewnej ekipy nie buduj domu bo cię zniszczą. System nie do realizacji w naszym kraju. Mój kolega o dom obok szef dużej firmy ..... sam kładzie glazurę bo mu już 3 fachowiec nawalił. Po za tym po co walczyć o kwoty premii 30 czy 50 tyś skoro na rękę dostaniesz odpowiednio po zapłaceniu wszystkich kosztów kredytu, prowizji, weryfikacji projektu, ponownej weryfikacji, podatków od przychodów na rękę 5-10 tyś max. Ten system jest dla banków a nie dla budujących. Znów nam dają marchewkę a potem nas złupią, głupie polaczki ...... Szkoda, :-( no to się troszkę rozpisałem. Mogę tylko powiedzieć na pisać, że komfort mieszkania we własnoręcznie wybudowanym domu i zadowolenie z siebie i podziw sąsiadów i rodziny .... BEZCENNE, :-)
Łukasz Rajewicz
Czy można zastosować w tym projekcie ogrzewanie podłogowe dla całego budynku ??
Lipinscy_Domy
Tak, ale trzeba zastosować źródło ciepła, np: w postaci pompy ciepła.
Kamila
Dzień dobry,
Czy można zmienić układ pomieszczeń? Sypialnia i łazienka w miejsce kuchni i spiżarki?
Lipinscy_Domy
Można zmienić układ pomieszczeń, ale kuchnię od strony południowej, do tego mocno przeszkloną, nie będzie się dobrze użytkować zwłaszcza w lecie.
miniol
Czy wraz z projektem otrzymam także wszystkie niezbędne rzeczy do wybudowania domu pasywnego czyli:
projekty instalacji C.O. CWU, WM, detale projektowe (abyśmy uniknęli błędów wykonawczych), obliczenia w programie PHPP.
Czy płyta fundamentowa jest elementem akumulacyjnym jako element grzewczy?
Lipinscy_Domy
Projekty instalacji są elementem projektu, natomiast zakres dokumentacji jest typowy, jak dla projektu gotowego architektoniczno-budowlanego. Nie jest to projekt wykonawczy, choć wiele detali jest szczegółowo rozrysowanych, to jednak dotyczą one głównie konstrukcji, a nie sztuki budowania, jako takiej. Nie będzie więc w projekcie instrukcji jak np. uszczelnić budynek, czy jak wykonać ciepły montaż, lub jak przymocować rynny.
Płyta fundamentowa jest elementem izolującym, choć może być wykorzystana jako element akumulacyjny - sama w sobie nie ma jednak instalacji grzewczej, jak np. fundament grzewczy legalett.
Krzysztof
Przyłączam się do pytania czy jest opcja z piwnicą i czy nadal będzie to dom pasywny?
Lipinscy_Domy
Jest możliwość zaprojektowania odpowiednio odizolowanej, nieogrzewanej piwnicy. Wiąże się to oczywiście z dodatkowymi kosztami realizacji.
Tom
witam,
czy ktoś z Państwa zaczął już budowę w/w domu? jestem ciekawy opini i problemów. pozdrawiam
TonByd
Czy byłoby możliwe doprojektowanie pokoju pełniącego funkcję ogrodu zimowego od strony wschodniej, wejście przez drzwi przesuwane z dużego pokoju. Pomieszczenie w założeniu nieogrzewane, dogrzewane okresowo kominkiem - komin dobudowany po ścianie zewnętrznej elewacji wschodniej. W dobudowie przeszkadzają okna górnych sypialni.
Lipinscy_Domy
Możemy doprojektować ogród zimowy. Szczegóły: biuro@lipinscy.pl
małgo
witam, bardzo zainteresował mnie ten projekt, jednak mam pytanie czy jest możliwość przeniesienia pomieszczenia gospodarczego powiększając kuchnie i wstawieniu jego w miejscu wybudowanego łącznika pomiędzy garażem i domem, a wejscie do niego byloby od tyłu.
Lipinscy_Domy
Można wprowadzić taką zmianę u ans w biurze lub w ramach adaptacji.
Lipinscy_Domy
Wszystkich budujących dom pasywny wg naszych projektów zapraszamy do grupy na Facebooku:
https://www.facebook.com/groups/148800905665203/?source_id=116638165048553
Maciek
Witam
poszukuję firmy, która wykona ten projekt, najlepiej do stanu deweloperskiego.
Prosze o wszelkie kontakty.
zeglarzmaciek@wp.pl
Pow. zabudowy | 163.07m2 |
Powierzchnia netto | 198.27m2 |
Kąt nachylenia dachu | 35 ° |
Min. szerokość działki | 23.6m x 27.5m |
Wys. kalenicy | 7.47m |
Cena projektu: | 5070 zł |
Jezier
Bardzo ładny i dość nowoczesny, i ekonomiczny dom energooszczędny z dachem dwuspadowym. Nie za duży, nie za mały w sam raz. Ładna elewacja w ciepłych naturalnych kolorach i bardzo modne przesłony przeciw słoneczne. Bryła domu wydaje mi się być bardzo proporcjonalna i te tarasy akurat. Zmieniłbym chyba tylko kolor okien, ciut z zimne ale taki design ...
HDK
Zgrabny dom o prostej bryle. Dobrze przemyślany rozkład pomieszczeń, Ciekawa propozycja dla kogoś kto szuka czegoś przestronnego i nieprzekombinowanego.
Arek
Jeden z ciekawszych projektów, jakie ostatnio oglądałem. Dobra funkcja całkiem sporo miejsca. Będę brał pod uwagę ten projekt przy wyborze mojego przyszłego domu, a to jak dobrze pójdzie już w przyszłym roku! :D
aa
Prosty, ładny, funkcjonalny, tyko czy można go przerobić na wersję bez pomieszczenia nad garażem i garaż dwustanowiskowy?