Wersje projektu Berlin II
Ostatnio oglądana wersja
Pow. zabudowy | 130.58m2 |
Powierzchnia netto | 194.31m2 |
Kąt nachylenia dachu | 40 ° |
Min. szerokość działki | 23.1m x 21.2m |
Wys. kalenicy | 8.3m |
Cena projektu: | 3970 zł |
Pozostałe wersje
Joanna i Łukasz, Smolec
Berlin III wyróżnia prostota, energooszczędność, wpasowanie w lokalną zabudowę, nowoczesność, dopasowanie do potrzeb, okna.
Gabriela
Jestem pod wrażeniem - każdy dom jest wspaniały, naprawdę trudno jest wybrać jeden. Macie niesamowity styl, który sprawia, że domki są idealne. W prjekcie Berlin III zmieniłabym tylko na piętrze garderobę w pokoju rodziców na mini łazienkę, ewentualnie połączyła oba, lub pokój rodziców zrobiła na dole. Wiadomo, że to także kwestia gustu. Reszta jest bez zarzutu!
xy
wszystko ładnie tylko gdzie jest kotłownia?
Ola_
Projekt Berlin III jest po prostu świetny. Po pierwsze świetnie się preznentuje z zewnątrz. Nuta nowoczesności powiązana z nutą tradycji - ciekawe połączenie. Duże okna dają dużo światła, czyli to co lubię:) Po drugie rozkład oraz ilość pomieszczeń wydaje się idealna. Pokój na parterze może być przeznaczony na biuro, góra może być typowo rodzinna. Ma też to co każda kobieta chciałby mieć - garderobę;) ... fantastyczny
Jolanta Żmuda
Dużo przeszkleń , które można zlokalizować od strony południowej zyskując max światła i otwarta przestrzeń w salonie są bardzo dużym plusem tego domu. Pokoje na górze z osobną sypialnia dla rodziców i garderobą dla nich przemawiają za tym projektem. Duży pozytyw dla architekta i pomysłodawcy:)
GOSIA
bardzo podoba mi sie ten projekt.DUŻE OKNA I OGROM ŚWIATŁA,to podstawa.Jest naprawde ładny
Adam
Gdzie moża ustyułować piec gazowy do ogrzewania? W garażu?
Krzysiek
A gdzie można zlokalizować piec na ekogroszek?
kolo kuchni?
a jak tam dostarczyć ekogroszek?
nosząc przez kuchni?
iva
tylko są bardzo duże skosy na górze i to może być problemem zwłaszcza, że pokoje są małe a piec możesz mieć w garażu po co nosić do domu?
Ewelina Zabłocka
Osobiście niezmiernie podoba mi się przestronność pomieszczeń, oraz światło, które ogarnia pokoje. Najbardziej zainteresował mnie strych , który jest atutem ze względu na wielkość. Zmieniłabym jedynie wysokość strychu, i wpuściłabym nieco światła, oraz połączyła go prostymi schodami z poddaszem.
Dawid
Tak nowoczesny projekt domu energooszczędnego nie wymaga osobnej kotłowni (w pomieszczeniu gospodarczym przy kuchni można umieścić pompę ciepła lub kocioł gazowy i rekuperator). Absurdem jest wstawianie do tego lub innego projektu domu energooszczędnego kotła na tzw. "ekogroszek" czyt. wungiel i później kopcenie po okolicy nowo wybudowanych domów, masakra;(
Projekty Lipińskich są najlepsze na naszym rynku a Berlin III to Mistrzostwo Świata w funkcjonalności, prostej architekturze i energooszczędności przy usytuowaniu południowym. Pozdrawiam Wszystkich mieszkańców domów Lipińskich, budujących i planujących budowę;)
70-marek
witam,
pomimo, jak uważają co niektórzy,są i tacy co chcą ogrzewać swój dom ekogroszkiem, niestety projekt , a w zasadzie usytuowanie kotłowni za kuchnią, ogranicza w zasadniczy sposób wykorzystanie innego ogrzewania poza piecem dwufunkcyjnym, pompą ciepła
sporo lepszym rozwiązaniem byłoby umiejscowienie kotłowni chociażby w garażu!
następną kwestią jest poddasze nad garażem, czy nie lepiej by było "dorobić"kawałek korytarza z piętra i "wykorzystywać" ową przestrzeń np jako dodatkową sypialnię, czy garderobę, pomimo niskich skosów?
LG
Witam,
Jesteśmy w trakcie budowy Berlina III. Staraliśmy się jak najmniej zmienić w tym projekcie, bo dla nas jest prawie idealny. Jednak kotłownię musieliśmy przenieść do części garażowej, ponieważ dom zamierzamy ogrzewać kotłem na biomasę. Dostęp do kotłowni z części mieszkalnej planujemy wykonać poprzez pokój 1.7. W garażu wzdłuż ściany nośnej części mieszkalnej będą dwa pomieszczenia: kotłownia właśnie oraz dodatkowe pomieszczenie gospodarcze, które będzie jednocześnie przedsionkiem do kotłowni i łącznikiem z częścią mieszkalną. Tam też planujemy umiejscowić rekuperator. Garaż oczywiście będzie jednostanowiskowy i krótszy niż w oryginale ponieważ przy ścianie południowej garażu będzie dodatkowe pomieszczenie na skład opału.
Ania
Witam!
My za około trzy tygodnie startujemy z budową Berlina III jednak przerobionego na dom jednorodzinny dwulokalowy ze wspólnym wejściem.
Dodatkowy domek będzie w miejscu garażu, a garaż powstanie wolnostojący. Pierwotny projekt nie zmienił się prawie nic, jedynie pokój na dole 1.7 został przedzielony i powstał z niego przedpokój/przejście do domu drugiego i na małą kotłownię.
magda 28
Witam, zamierzamy budować dom Berlin i chcielibyśmy zobaczyć go "na żywo". Jeżeli byłaby możliwość zobaczenia domu gotowego lub ewentualnie w trakcie budowy to proszę o kontakt: magdalena_m@interia.pl
Pozdrawiam
Karol, Nowa Ruda
Wybraliśmy ten projekt projekt, ponieważ spełniał wszystkie nasze wymagania- dwupołaciowy dach, sąsiedztwo kuchni i łazienki, brak „udziwnień” architektonicznych (balkonów, wieżyczek itp.).
Zupełnie przy okazji urzekły nas 3 ogromne okna z tyłu domu, dające dużo światła i poczucie przestrzeni, których nie widzieliśmy w innych projektach.
Wybrany przez nas projekt wyróżnia duży, przestronny salon ze względu na otwarty sufit nad jego częścią oraz ciekawe połączenie salonu z kuchnią, która jest po trosze otwarta i zamknięta. Wyróżniają go też wspomniane już wcześniej okna, przez które do środka ma szansę wpłynąć ogromna ilość światła słonecznego, poprawiając tym samym nasze samopoczucie nawet w najchmurniejszy dzień.
Jerzy
Strasznie mi się podobają przeszklone ściany. Lubię ciepłe, dobrze oświetlone pomieszczenia.
WS
Czy może ktoś zna wymiary dużego okna w jadalni?
Lipinscy_Domy
Wymiary okien w jadalni i salonie wynoszą 326x210.
zadowolona
tak okna są super nawet zimą dają duża światła i ciepła w słoneczny dzień. Mieszkamy tu dopiero kilka miesięcy ale okna są tu najlepszym elementem. Polecam
Robert
Witam,
poważnie rozważam budowę domu według tego projektu,w związku z czym chciałby prosić Państwa, którzy mieszkają już w takim domu, o napisanie rzeczywistych kosztów eksploatacji, oraz czy kosztorys budowy który znajduje się w projekcie jest w miarę realny? Czy jest możliwa budowa tego domu w technologii keramzytowej? Może ktoś wybudował?
Małgorzata Dominiak
Witam,
A jaka jest wysokość ścianki kolankowej w tym domu? Może ktoś wie,bo to bardzo ważne.Pozdrawiam.
LG
Ścianka kolankowa w części mieszkalnej ma wysokość 100 cm a w części strychowej nad garażem ścianka ma 40 cm. Wymiary podaję zgodnie z projektem.
Monella
WItam,
Mam 3 pytania:
- Czy i ew. jakie są możliwości zaadaptowania projektu Berlin, tak, aby wejście do garażu było z domu, bez konieczności wychodzenia na zewnątrz.
- Jak wygląda możliwość adaptacji pomieszczenia 2.8? Lub - czy można powiększyć właz do tego pomieszczenia z garażu, aby na "strych" można było wnieść rzeczy o większych gabarytach?
- Otrzymałam wycenę wybudowania tego domu od jednej z firm, która w Państwem współpracuje przy realizacji projektów. Cena jest o ponad 40% wyższa (porównuję ceny netto - dom w stanie developerskim) vs. kosztorys w karcie projektu. Skąd aż tak duża rozbieżność?
Dziękuję i pozdrawiam.
Tiffi
Czy dom kwalifikuje się do 30 tyś. dopłaty z założenia, czy muszą być spełnione jakieś dodatkowe warunki.
Dziękuję.
Lipinscy_Domy
Przejście do garażu byłoby możliwe tylko kosztem pokoju 1.7.
Wejście do pomieszczenia 2.8 jest przewidziane poprzez schody składane 120x60, ale można zastosować szersze.
Wyceny firm wykonawczych najczęściej są wyższe od kosztorysowych, z uwagi na kompleksową usługę, która ściąga z inwestora bardzo wiele obowiązków. Zwykle koszt jest droższy o około 20%. W tym przypadku trudno nam powiedzieć, skąd taka różnica, jednak nasze kosztorysy są szacowane wg cennika Sekocenbudu, minimalnych cen krajowych materiałów i średnich cen robocizny. Dodatkowo mamy informacje z różnych źródeł, że hurtownie materiałów dają obecnie spore rabaty, że czasem schodzą z cen zawartych w kosztorysie.
Lipinscy_Domy
Projekt domu spełnia warunki programu dopłat, jednak zapotrzebowanie energetyczne jest liczone do teoretycznej lokalizacji w II strefie klimatycznej i usytuowaniu domu wjazdem od północy. Zapotrzebowanie może zmienić się w zależności od konkretnej lokalizacji.
Joanna F.
Dzień dobry,
Poważnie zastanawiamy się nad projektem Berlin III, nadaje się on jak najbardziej do przerobienia parteru na 2 lokale chodzi nam o dom z usługą, mam pytanie do Państwa którzy budowali dom wg. tego projektu jakie koszty szacunkowo pochłonęła budowa domu chociażby do stanu developerskiego gdyż jak wiadomo cena wykończenia jest kwestią bardzo indywidualną? Oraz czy ktoś z Państwa budował ten dom w woj. Zachodniopomorskim bądź niedaleko? pozdrawiam serdecznie, z góry dziękuję za odpowiedź. Jeżeli ktoś byłby w stanie podać więcej inf. na temat budowy, kosztów itp proszę o kontakt na maila yoacha@autograf.pl
Anna
Witam!
My mieszkamy w zachodniopomorskim i mamy dom dwulokalowy.
Budowę właśnie kończymy. Nasz dom jest w galerii lub w realizacjach.
Pozdrawiam
rob
W tym roku zacząłem budowę tego domu. Pierwsze co zmieniłem do wielkie okan, które powodują, że dom przestaje być energoszczędny.
marcinran
a jak tam kwestia ciepła w okresie lata czy nie ma problemu z przegrzewaniem pomieszczenia?
Lipinscy_Domy
Aby zapobiegać przegrzewaniu pomieszczeń od strony południowej warto zastosować żaluzje zewnętrzne.
Lipinscy_Domy
Chcesz zbudować ten dom? A może już go budujesz?
Zapraszamy do grupy dotyczącej projektu Berlin na Facebooku:
https://www.facebook.com/groups/244051912699572/
Pow. zabudowy | 146.64m2 |
Powierzchnia netto | 227.23m2 |
Kąt nachylenia dachu | 40 ° |
Min. szerokość działki | 24.2m x 20.6m |
Wys. kalenicy | 8.35m |
Cena projektu: | 4070 zł |
Tomasz, Jaworzyna Śl.
Projekt ten wyróżnia się bardzo dobrym usytuowaniem pomieszczeń, salon jest tak pomyślany, że spełnia moje marzenie o salonie doskonałym :) Na pewno na duży plus zasługuje antresola, która potęguje wizję domu nowoczesnego. Kolejny czynnik to zastosowanie pomieszczeń gospodarczych i garderoby.
Szymon Tuchola
A jak wygląda kwestia wejścia schodami ze salonu na górę? Wygodne jest to rozwiązanie?
Tomasz Lerek
Budujemy ten dom od miesiąca, zmiany na które warto zwrócić uwagę to zmiana materiału fundamentu. W projekcie są bloczki betonowe i Isomur, co w rezultacie jest bardzo drogie (sam Isomur to wydatek rzędu 6500 zł). My po konsultacjach zmieniliśmy materiał na keramzyt, co spowodowało podobne lub lepsze właściwości cieplne , również eliminacja mostka termicznego (wydatek rzędu 6500 zł -bloczek na cały fundament).
Adrian
Witam, też buduje ten dom, jak wspomniał kolega Tomasz, również zastosowałem fundament z keramzytu, Isomur, który znajduje się w projekcie kosztuje tyle co całość bloczków, to jakieś nieporozumienie i do tego można go kupić tylko w jednym miejscu-Wrocław.
Jarek
a ja w takim domu, po moich i żony modyfikacjach już 2 lata mieszkam pod Kielcami
Edyta i Arkadiusz, SKIERNIEWICE
Naszym celem był dom możliwie tani w budowie, czyli nieduży i prosty, a przy tym funkcjonalny i tani w utrzymaniu – energooszczędny. Miał to być projekt gotowy, w którym nie musieliśmy nic zmieniać. Oferta biura M.&L. Lipińscy okazała się strzałem w dziesiątkę. Decyzję o zakupie projektu podejmowaliśmy kilkanaście miesięcy. Ostatecznie pierwszy wybór okazał się ostatecznym, tylko Berlin II spełniał nasze oczekiwania. Berlin II to idealny dom na naszą działkę. Doskonale wrysuje się w otoczenie i podkreśli nasze gusta. Nasz dom miał być zgrabny, funkcjonalny i przestronny. Taki właśnie jest wybrany projekt. Wraz z dwuspadowym dachem zyskuje ponadczasowy charakter i zawsze będzie nam się podobał.
Adrian
A ja mam pytanie gdzie ten domek się znajduje Panie Jarku.
Mieszkam nie daleko Kielc i bardzo chciałbym go zobaczyć.
Jakie koszty ogrzewania tego domku są szczególnie w obecną zimę 2009/2010.
Jakie zapotrzebowanie na ciepło.
Duża różnica jest między płytą żelbetową a wylaniem płyty fundamentowej...koszty i różnica w ociepleniu?
można prosić jakieś info na email jankes_adi@wp.pl
Tomasz Lerek
Witam
Zapraszam wszystkich budujących dom Berlin na forum http://www.extradom.pl/projekt-domu-berlin-ii-dcp-160a-wob1010.aspx
tam zamieszczamy zdjęcia z budowy i rozmawiamy na forum o wszelkich zmianach.
Pozdrawiam wszystkich budujących ten dom.
Witold, Warszawa
Projekt domu Berlin II wybraliśmy wspólnie z żoną przede wszystkim ze względu na jego energooszczędność i prostą bryłę. Idealnie pasuje do warunków zabudowy jakie obowiązują na naszej działce. Projekt Berlin II wyróżnia estetyczny i nowoczesny wygląd oraz funkcjonalne wykorzystanie przestrzeni. A przede wszystkim jest energooszczędny. To wszystko czyni go domem idealnym dla naszej rodziny.
Lipinscy_Domy
Witam, już niedługo zacznie działać forum, gdzie będzie możliwość wymiany uwag na temat naszych projektów oraz będzie można podzielić się doświadczeniami i zdjęciami z budowy. Serdecznie Państwa zapraszamy do aktywnego korzystania z forum!
E. E. P.
1.schody - dlaczego wchodzą w przejście do kuchni?!
2. łazienka w parterze jakby troszkę przyciasna...czy tam w ogóle da się obrócić?
3. skoro ma być to dom pasywny to dlaczego ta strata materiału i murowanie 2 ścian nośnych obok siebie? nie rozumiem idei dylatowania garażu od reszty domu.
4. pomieszczenie gospodarcze od frontu... chyba nie najlepszy pomysł...
5. gdzie wentylacja kuchni i łazienki? komin jest na wizualizacji, ale jakoś nie widać go w rzucie.
A tak ogólnie projekt bardzo nam się podoba, napisalibyśmy jeszcze kilka komplementów, ale niestety czas goni, trzeba się od komputera oderwać. Pozdrawiamy E. i E. (i jeszcze komentarz od P. - "wcale mi się nie podoba")
Cecilie
Mamy zamiar budować według tego projektu. Jak dla mnie to ten dom to pierwsza klasa praktycznych, estetycznych, życiowych rozwiązań. Zwracałam uwagę na pomieszczenia typu: spiżarnia, garderoba, pomieszczenie gospodarcze i w tym domu to wszystko mam. Do tego jest piękny w swej prostocie, niedrogi w użytkowaniu, jest po prostu cały mój. Lepszego bym nie mogła sobie wymarzyć.
nowy
Jest to z pewnością jeden z cieplejszych domów jakie widziałem wszystko jest bardzo blisko siebie utytułowane. Dom ten daje poczucie bliskości i bezpieczeństwa
dom
Bardzo ladny projekt, w sam raz dla malej rodziny.
Pati
projekt super, my wraz z męzem dokonaliśmy zmian: zlikwidowaliśmy pomieszczenie gospodarcze koło kuchni,piecyk gazowy wraz zasobnikiem unieśliśmy w szafie w zabudowie w kuchni (weszła tam nawet pralka)przez to jest możliwość zrobienia sobie ogromnej kuchni z mnóstwem szafek. Schody robione u stolarza wystają tylko ok 30 cm na wejście między jadalnią a salonem, powiększyliśmy garaz wyrównując zarys fundamentów co obniżyło koszty fundamentów. Mamy te słynne bloczki isomur i powiem ze rewelacja i fundamenty lane . Ogrzewanie w kuchni i w łazienkach podłogowe. Duży stosunkowo jest koszt okien zwłaszcza tego z salonu dużego ale mamy podzielone je na 2 kwatery i kazdy gosc jak widzi to okno robi oczy że hej. Góra bez zmian tylko wejście na strych daliśmy na korytarzu w garderobie okropnie to niewygodne rachunki sa super rzędu 250 zł za miesiąc co porównując koszty grzania węglem jest rewelacyjne. Ale sie opisałam ufff.
Prem1983
Mam takie pytanko do wszystkich którzy wybudowali lub budują ten śliczny domek chodzi mi tu o całkowity koszt budowy pod klucz
marwo
ja również prosiłbym o jakieś info co do tego jak kształtowały sie wydatki w praktyce. Jak wartości z kosztorysu orientacyjnego na stronie maja sie do realnych kosztów budowy?
flatron
Witam serdecznie!
również rozpatrujemy zakup projektu Berlin, jednak mam problem z układem działki. Właściwie dom musiałby być usytuowany tak, że wielkie okna i taras znajdowałyby się na północy-wschód. Proszę o radę, czy ten domek może w ogóle być w ten sposób usytuowany. Bardzo dziękuję i pozdrawiam!
agadam
Witam, właśnie wybraliśmy wykonawcę i w przyszłym roku (czerwiec) zaczynamy budowę z keramzytu. Zrezygnowaliśmy ze ścianki działowej na poddaszu (pok. a garderoba) oraz z garażu. Jak budowa sie zacznie powstanie moja stronka z informacjami o przebiegu inwest. Pozdrawiam
studentka
wydaje mi sie, ze:
1. schody wychodza na przejscie do kuchni, poniewaz jest to strefa przeznaczona do "przechodzenia", i skoro juz taka jest, to chyba lepiej ja wykorzystac do komunikacji z pietrem niz robic nową.
2. przede wszystkim niepotrzebny natrysk w lazience na dole.
3. moze chodzi o to, ze czesc mieszkalna mozna ogrzewac niezaleznie od garazu. moze chodzilo o to, ze mozna sobie tez wybudowac wersje bez garazu? w wersji z garazem nie potrzeba dwoch scian, wystarczy dobra izolacja.
4. nie jest to wcale zly pomysl, gdyz zwykle sytuuje sie dom na dzialce z wejsciem od polnocy (wtedy taras jest poludniowy). pom.gosp. nie potrzebuje dobrego swiatla.
Lipinscy_Domy
Dziękujemy miłej @stundentce za wyjaśnienia :o) W większości się podpisujemy. Ze swej strony możemy dodać:
2. Łazienka na dole jest w rzeczywistości zupełnie wystarczająca, jak na taką która pełni rolę głównie WC, a od czasu do czasu można także skorzystać z prysznica (gdy pozostała część rodziny zajmie górną łazienkę ;-))
3. Garaż jest oddzielony drugą ścianą i izolacją od domu, ponieważ nie jest ogrzewany i panuje w nim niższa, niż w domu, temperatura. Wpływałoby to niekorzystnie na bilans cieplny w domu. Można co prawda zrobić pojedynczą ścianę i ocieplić ją od strony garażu, ale nie unikniemy wtedy mostków termicznych. Rozwiązanie z podwójną ścianą jest bardziej prawidłowe.
4. Pomieszczenia gospodarcze umieszczane od strony północnej tworzą rodzaj cieplnego buforu. To jest zalecane, ale nie wymagane.
5. Jeśli chodzi o wentylację - dom jest wyposażony w wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, która charakteryzuje się m.in tym, że wylot powietrza jest tylko jeden, zamiast kilku kominów. Komin, który jest widoczny na projekcie jest do kotła.
Jeszcze tylko dodam, że jest to projekt domu energooszczędnego, a nie pasywnego :-) który jest bardzo podobny :-)
Lipinscy_Domy
Raczej odradzamy usytuowanie tego domu elewacją z dużymi przeszkleniami na północ/północny wschód. W tym wypadku stanowiłyby one raczej straty, a nie przewidziane zyski cieplne, jak w położeniu na południe.
agadam
umowa na budowę została podpisana. Start ok 15.03.2012.
Czekamy ...... :)
Magda28
Witam, zamierzamy budować dom Berlin i chcielibyśmy zobaczyć go "na żywo". Jeżeli byłaby możliwość zobaczenia domu gotowego lub ewentualnie w trakcie budowy to proszę o kontakt: magdalena_m@interia.pl
Pozdrawiam
Justyna
Witam!!! Gdzie można taki domek zobaczyć na żywo? W okolicach Wrocławia? Ma ktoś namiary proszę o odzew. Pozdrawiam wszystkich mających taki domek i mających zamiar taki mieć jak MY :)))
Witold S.
Wie może ktoś jakiej firmy są okna w domku przedstawionym w zdjęciach z realizacji projektu? Bardzo mi się podobają.
Lipinscy_domy
Okna do tego domu dostarczała firma M&S Okna
Witold S.
Bardzo dziękuję za informację i pozdrawiam.
Monika
Witam, bardzo proszę informację ile kosztują okna ? chodzi mi o ogólną cenę.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
totomski
My zapłaciliśmy za okna do jednego domu około 26 000 zł, budujemy się pod Warszawą. Stawiamy dwa takie domy.
kami
bardzo podoba mi sie ten projekt i mam nadzieje ze mojej rodzinie rowniez mam nadzieje ze to bedzie nasz dom
kami
hej kto buduje taki dom w pomorskim chcielibysmy zobaczyc go na zywo to projekt ktory nam sie bardzo podoba i jestesmy ciekawi ile wynosi calkowity koszt budowy w stanie surowym zamknietym pozdrawiam
Agnieszka Nowak
Witam, jestem na etapie wyboru projektu. Bardzo mi się podoba ten projekt, chciałabym nawiązać kontakt z osobami, którzy budują "Berlin". Proszę o kontakt agakrysnowak@wp.pl
agadam
Witam Pani Agnieszko
Już od roku mieszkamy w nowym domku.
podaję mój meil: trzebyczka@wp.pl
Pozdrawiam
wojciech
Witam Pani Agnieszko. Budujemy taki dom od marca 2013 roku w okolicy Wrocławia. Stan surowy zamknięty zakończony, za tydzień wylewamy posadzki. e-mail: gural-cwr@o2.pl
joanna
realne koszty budowy z rekuperatorem
Krzysztof
Buduję Berlin II od maja 2012 r. Lada chwila przeprowadzka. Drobiazgowo prowadzę dziennik gdzie opisuje wszelkie wydatki. Budynek wykonany wg projektu z nielicznymi odstępstwami. Nie stosowałem bloczków Izomur, zamiast produktów Termoorganiki zastosowałem Austrotherm, zamiast styro na poddaszu zastosowałem wełnę Rockwool itp. Co do zasady nie kupuję gdzie popadnie a porównuję, szukam okazji itp. Okna Adams Passiv-line PLUS, drzwi HÖRMANN ThermoPro Plus TPS 015, Kotłownia na bazie Viessmann Vitodens 222-f, rekuperacja Aeris 350, do ceny doliczone meble kuchenne ze sprzętem AGD oraz szafa wnękowa. Na parterze Ogrzewanie podłogowa, na górze grzejniki. Na parterze gres, góra Deska Barlinecka. Drzwi i schody drewniane. Realne koszty budowy przedstawiają się następująco. Stan deweloperski 347300 pln. Stan pod klucz 510509 pln. Ceny zawierają wszelkie koszty związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę, inwentaryzacjami geodezyjnymi, mapkami, kosztami projektu, adaptacji, opłaceniem kierownika budowy oraz podłączeniem mediów w tym gazu itp. Do wykonania prace związane z ogrodzeniem, kostka brukowa, wszelkie prace wokół domu.
Alicja
Panie Krzysztofie link do dziennika budowy można prosić? alia01@gazeta.pl
Marek B
Panie Krzysztofie link do dziennika budowy można prosić? h2o83@gazeta.pl
Lipinscy_Domy
Chcesz zbudować ten dom? A może już go budujesz?
Zapraszamy do grupy dotyczącej projektu Berlin na Facebooku:
https://www.facebook.com/groups/244051912699572/
Marek B
czy jest możliwosc zrobienia z garderoby dodatkowego pokoju
Lipinscy_Domy
Można zrobić dwie sypialnie tak jak po drugiej stronie. Trzeba tylko inaczej rozwiązać drzwi wejściowe i okna.
zzumma
Witam serdecznie, jesli jest wsrod Was ktos kto mieszka juz w Berlinie II i bylby tak mily i odpowiedzial nam na kilka pytan zwiazanych z budowa domu Berlin II? Bede niezmiernie wdzieczna, pozdrawiam Magda
Lipińscy Domy
Prosimy o przesłanie na nasz biurowy mail zapytania, ponieważ nasz pracownik realizował ten projekt.