PROMOCJA
ULUBIONE

Projekt domu

Cardiff 43,23m²

LMW06

 

Karta projektu Podziel się:

Opis projektu

Dom jest bliźniaczą wersją projektu LMW 05. Po zestawieniu dwóch domów (jeden w lustrzanym odbiciu) ścianami bocznymi powstał dom letni dla dwóch pokoleń lub dwóch zaprzyjaźnionych rodzin. Jest to również dobra propozycja dla ośrodków wypoczynkowych. Budynek wyróżnia się prostą bryłą dobrze pasującą do krajobrazu nizinnego i nadmorskiego. Nowoczesną architekturę podkreślają płaszczyzny dużych okien. Zaprojektowane we wszystkich ścianach zewnętrznych pokoju dziennego powodują wrażenie otwarcia domu na otoczenie. Częściowo zadaszony taras uzupełnia o około 30% funkcjonalną powierzchnię domu.

Parter 43,23m2

Gotowy projekt domu Cardiff rzut Parter

43,23m2

1.1 Hall, kuchnia 11,63m2
1.2 Łazienka 4,80m2
1.3 Pokój 8,57m2
1.4 Pokój dzienny 18,23m2
1.5 Podest 3,74m2
1.6 Taras 18,70m2
1.1 Hall, kuchnia 11,63m2
1.2 Łazienka 4,80m2
1.3 Pokój 8,57m2
1.4 Pokój dzienny 18,23m2
1.5 Podest 3,74m2
1.6 Taras 18,70m2

Wymiary działki

Gotowy projekt domu Cardiff wymiary działki

Przekrój

Gotowy projekt domu Cardiff przekrój

Elewacje

Gotowy projekt domu Cardiff elewacja przód Gotowy projekt domu Cardiff elewacja lewa Gotowy projekt domu Cardiff elewacja tył Gotowy projekt domu Cardiff elewacja prawa

Działka

Grafika przedstawia minimalne wymiary działki. Aby sprawdzić, czy dom może być realizowany na konkretnej działce należy uzyskać Wypis i Wyrys z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub jeśli na danym terenie nie ma planu – Decyzję o warunkach zabudowy. Wszystkie projekty wymagają adaptacji do warunków miejscowych przez projektanta lokalnego.

Dowiedz się więcej  

Technologia projektu

Fundamenty - rozwiązanie o podwyższonej izolacji termicznej

Ściany zewnętrzne - Pustak ceramiczny 25 cm + styropian 10 cm

Dach - tradycyjna więźba ciesielska

WENTYLACJA - grawitacyjna

Na etapie adaptacji projektu istnieje możliwość zamiany materiałów na inne o podobnych właściwościach i parametrach technicznych. Pamiętaj! Projekt stanowi spójną całość i zmiana rozwiązań może wpłynąć na jego właściwości wytrzymałościowe i cieplne.

Dowiedz się więcej  

Szacunkowe koszty realizacji

Stan surowy zamknięty 75 300 zł
Stan deweloperski 124 600 zł

Szacunkowa wycena netto. Biuro projektowe nie zajmuje się realizacją inwestycji.

Dowiedz się więcej  

Wyceń bezpłatnie budowę domu u wykonawcy  

Zmiany do projektu

Projekt domu Cardiff

Każdy projekt z naszej kolekcji można dostosować do własnych potrzeb i warunków zabudowy. Zmiany w projekcie możemy wykonać w naszym biurze na zlecenie, wówczas kupujesz już zmienioną dokumentację. Projekt z wprowadzonymi zmianami może zostać włączony do kolekcji jako projekt katalogowy. Możesz też zlecić wprowadzenie przeróbek lokalnemu projektantowi w ramach adaptacji projektu do działki, wówczas kupujesz projekt gotowy, a my dołączamy do niego bezpłatnie zgodę na wprowadzenie zmian we własnym zakresie. Najczęściej wprowadzane są zmiany funkcjonalne, ale możliwe są również modyfikacje bryły domu i poszczególnych jego elementów. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług - wycenimy bezpłatnie zmiany, a Ty wybierzesz najkorzystniejszą dla siebie ofertę.

Opinie (9)

06.11.2014

fasonchata

Witam

Bardzo ładny dom własnie szukam takiego rozwiązania dla moich klientów co do ogrzewania to myślę że najlepszym rozwiązaniem będzie ogrzewanie ścienne ze zbiornikiem buforowym zasilane solarem i prądem.

Skomentuj

13.11.2013

Lipinscy_Domy

Niestety nie. Po pierwsze dlatego, że od nowego roku zmieniają się przepisy związane z parametrami cieplnymi i przy domach o tak małej powierzchni uzyskanie parametru EP poniżej wymaganych 120 kWh/m2/rok, wymusza stosowanie rozwiązań wysokoenergooszczędnych. W tym projekcie trzeba by było doprojektować płytę fundamentową, zwiększyć grubość ocieplenia do min.20 cm, zastosować centralne ogrzewanie (najlepiej wykorzystujące odnawialne źródło energii bądź pompę ciepła). Kominek może mieć max.49% udziału w ogrzewaniu, resztę musi zapewnić c.o., a że w tym projekcie nie ma miejsca na kotłownię na pellet, to trzeba będzie uwzględnić powietrzna pompę ciepła. Trzeba też będzie zrobić nagrzewnicę nad wejściem, ponieważ nie ma wiatrołapu. Być może trzeba będzie zastosować jeszcze dodatkowe rozwiązania. Podejrzewam, że budując tak mały dom inwestor nie jest przygotowany na poniesienie tak dużych dodatkowych kosztów. Od przyszłego roku będzie niestety problem z budową tak małych domów mieszkalnych w standardzie nieenergooszczędnym.

Skomentuj

12.11.2013

krystyna czerniszewska

czy może to być dom całoroczny z ogrzewaniem kominkowym

Skomentuj

09.09.2013

Lipinscy_Domy

Tak, dane dotyczą jednego segmentu.

Skomentuj

07.09.2013

Mira

rozumiem, że dom z lustrzanym odbiciem kosztuje 2x82 tys., czyli ok 170 a pojedynczy 82 tys.

Skomentuj

19.03.2012

Kara

Razem z rodziną siostry planowaliśmy wybudowanie wspólnego domu na działce rodziców. Ten projekt idealnie wpasowuje się w klimaty mazurskich jezior.

Skomentuj

11.08.2011

Kira

Wygląda świetnie! Dwa w jednym. Zastanawiam się czy nie namówić rodziców, skoro i tak kupiliśmy wspólną działkę, taki domek to skarb, kiedy chce się mieć oddzielne miejsce..a o to ciężko bywa

Skomentuj

04.06.2011

Izabella

Bardzo ladny i nowoczesny projekt

Skomentuj

11.11.2009

wladek

ladny projekt czy mozliwe jest ogrzewanie gazowe.

Skomentuj

Opinie nie są weryfikowane pod kątem ich pochodzenia od konsumentów, którzy używali produktu lub go nabyli.

Polecane rozwiązania

Dodatki do projektów

Podobne projekty (6)

projekt Cardiff należy do kategorii

Ostatnio oglądane