Parterówki w nowoczesnym wydaniu


 

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  • oraz:
  • 883 909 409
  • PON-PT 8:30-16:30
  • biuro@­lipinscy.pl
  • kontakt
 

Nowoczesne domy parterowe, czyli jakie?

14 maja 2019

Przypominają stodołę z wysokiej jakości materiałów lub pudełko ze szklanymi ścianami – nowoczesne domy parterowe to komfortowy minimalizm w najlepszym wydaniu. Cechują się wykorzystywaniem naturalnych materiałów jak drewno, kamień, metal, często w połączeniu z surowym betonem oraz z nieodłączną przejrzystością szklanych tafli. Naturalność faktur stanowi w ich przypadku detal architektoniczny. Tak obecnie projektuje się domy parterowe, które są coraz częściej wybieraną opcją nie tylko przez młodych inwestorów. Wbrew pozorom jest w nich bardzo dużo nawiązań do tradycyjnego budownictwa, które podane w nowoczesny sposób tworzy nową jakość.

Nowoczesne podejście polega również na planowaniu funkcjonalnych wnętrz, których zadaniem jest zapewnienie wysokiego komfortu mieszkania. Duże okna i całe przeszklone elewacje mają za zadanie pasywne pozyskiwanie energii słonecznej oraz zapewnienie mieszkańcom właściwego doświetlenia, niezbędnego dla utrzymania zdrowia i pozytywnego nastawienia do życia.

detal projektu domu Royan II dcb89a Lipińscy Domy

W dzisiejszym pędzącym na oślep świecie jakość spędzania wolnego czasu nabiera dużego znaczenia, a miejsce zamieszkania powinno je zapewnić na jak najwyższym poziomie. Wysoka jakość otoczenia ma niebywały wpływ na samopoczucie, stąd dbałość najlepszych architektów nie tylko o wykończenia, ale też o doskonałe proporcje zarówno elewacji jak i pomieszczeń w domach jednorodzinnych. Przestrzeń dostępna mieszkańcom powinna dawać poczucie bezpieczeństwa i spokoju, dlatego obecnie projektuje się domy bezpośrednio powiązane z ogrodem, w których zaciera się granica między wnętrzem domu a otaczającą go zielenią. Domy parterowe są w tym względzie szczególnie predysponowane.

Kolekcja Lipińscy domy parterowe nowoczesne kieruje się tymi trendami oferując zróżnicowane pod względem wielkości i funkcji projekty spełniające wymagania i potrzeby współczesnych rodzin.