PROMOCJA
ULUBIONE

VII Międzynarodowe Dni Domów Pasywnych – 12-13 listopada 2010r.

18 października 2010

Z każdym kolejnym zimowym sezonem grzewczym mieszkańców nachodzi strach o wysokość rachunków za ogrzewanie domu. U każdego właściciela domu informacje o wzroście cen energii wywołują nerwowe napięcie. Rozwiązaniem jest budowa takiego domu, który do ogrzewania nie wykorzystuje paliw nieodnawialnych, a zamiast nich – ciepło ziemi i słońca. Można w ten sposób zaoszczędzić nawet 90% z tego, co normalnie wydaje się na ogrzewanie domu standardowego.

Takie niezwykłe domy nazywają się pasywne i powstają w Niemczech już od kilkunastu lat. W Polsce też już możemy się pochwalić takim domem, który powstał w Smolcu pod Wrocławiem, a zaprojektowany został przez biuro projektowe Lipińscy Domy. Jest to pierwszy certyfikowany dom pasywny w Europie Środkowo – Wschodniej.

Ten szczególny dom jest obiektem pokazowym, który 12-13 listopada będzie można zwiedzać w ramach organizowanych przez Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt światowych Dni Domów Pasywnych. Dom w Smolcu, jako jedyny w Polsce potwierdzony certyfikatem PHI Darmstadt, już po raz piąty z rzędu będzie reprezentował nasz kraj.

 

Dni Otwarte to doskonała okazja dla inwestorów do zadania wszelkich nurtujących pytań dotyczących budownictwa pasywnego i energooszczędnego, ponieważ w tych dniach do ich dyspozycji w jednym miejscu będą wszyscy specjaliści z zakresu architektury, konstrukcji, izolacji, wentylacji, wykonawstwa i nowoczesnych rozwiązań energooszczędnych.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa  do skorzystania z tej okazji i odwiedzenia w tych dniach najbardziej energooszczędnego domu w Polsce!

12-13 listopada 2010r., godz. 10:00-17:00
WSTĘP BEZPŁATNY!
Więcej informacji na stronie www.domy-pasywne.pl


ZOBACZ ZDJĘCIA Z UBIEGŁOROCZNYCH DNI OTWARTYCH: