PROMOCJA
ULUBIONE

Technologia dla wygody i piękna

2 października 2023

Postęp technologiczny umożliwia produkowanie bram, które osiągają coraz lepsze parametry izolacyjności cieplnej i bezpieczeństwa. Dla klientów firmy Hörmann nie są to jednak jedyne ważne kryteria.

Technologia dla wygody i piękna

Fot.1. Hörmann. Brama garażowa z powierzchnia Duragrain i drzwi ThermoSafe Decoral w jednolitym wzorze jasny cement

Żyjemy dziś w pośpiechu, dlatego potrzebujemy inteligentnych i szybkich urządzeń. Zapewnia nam je najnowsza technologia, także ta związana z rozwojem stolarki otworowej. Projektanci firmy Hörmann poszukują innowacyjnych metod również po to, by sprostać oczekiwaniom klientów w zakresie estetyki. Bramy garażowe marki Hörmann wyróżniają się na rynku ciekawym wzornictwem oraz bardzo dobrą izolacyjnością. Są trwałe bezpieczne i komfortowe w użytkowaniu.

Szybciej, jaśniej, wygodniej

Chcąc sprostać czasom i oczekiwaniom klientów, producenci dostarczają coraz szybsze napędy do bram. Napędy firmy Hörmann: ProMatic oraz SupraMatic otwierają bramę garażową z prędkością nawet 25 cm/s. Szybkość otwierania bram ma szczególnie znaczenie w przypadku garaży wychodzących bezpośrednio na ruchliwą ulicę. Bezpieczeństwo oraz komfort korzystania z bram poprawiają również montowane w napędach, energooszczędne lampy LED, które bardzo dobrze oświetlają garaż.
Dużym udogodnieniem w użytkowaniu bramy jest możliwość jej otwierania nie przy użyciu pilota lecz smartfona. Pozwala na to aplikacja BlueSecur, która komunikuje się z napędem przez Bluetooth. Jeszcze wygodniejszym rozwiązaniem będzie podłączenie napędu do systemu Smart Home Hörmann z technologią komunikacji radiowej BiSecur, który umożliwia sterowanie bramą, drzwiami i innymi urządzeniami za pomocą aplikacji w sieci domowej lub zdalnie - przez Internet, z dowolnego miejsca na świecie.

Hörmann BiSecur sterowanie smartphonemHörmann sterowanie SmartHome
Fot.2,3. Hörmann. Bramą garażową można sterować smartfonem z bliska lub z dowolnego miejsca na świecie przez Internet

Jak dzieło sztuki

Firma Hörmann od lat poszukuje nowych rozwiązań technologicznych, aby bramy garażowe uczynić ważnym elementem architektonicznym domu. Począwszy od równomiernego rozmieszczenia segmentów i harmonijnego rozłożenia przetłoczeń na całej wysokości bramy, przez oferowanie różnych wypełnień (także szklanych), po nowoczesną technologię druku cyfrowego. Ta innowacyjna metoda pozwala nanieść bezpośrednio na powierzchnię bramy wzory wiernie imitujące różnorodne materiały, np. beton, zardzewiałą stal czy różne gatunki drewna. Bramy z unikatową powierzchnią Duragrain są wytrzymałe, odporne na zarysowania i promieniowanie UV. Powłoka ochronna z bardzo trwałego lakieru zabezpiecza bowiem tę powierzchnię przed działaniami czynników zewnętrznych. Szeroki wybór 25 wzorów nie tylko daje swobodę w dopasowaniu bramy do stylu architektonicznego budynku, ale także dostarcza inspiracji do aranżacyjnych poszukiwań. Celem tych udoskonaleń jest sprostanie najróżniejszym gustom klientów, a także możliwość zaprojektowania przez inwestorów własnego indywidualnego motywu, którym może być ulubione zdjęcie, własna grafika lub reprodukcja dzieła sztuki.

Bramy z powierzchnią Duragrain można doskonale dopasować do drzwi zewnętrznych ThermoSafe Decoral, dostępnych w pięciu wzorach: od jasnego cementu, poprzez rdzawą patynę, po naturalną strukturę drewna. Takie połączenie bramy i drzwi znacznie ułatwia osiągnięcie harmonijnego wyglądu całego budynku.

Brama garażowa z powierzchnią Duragrain, motyw indywidualny
Fot.4. Hörmann. Brama garażowa z powierzchnią Duragrain, motyw indywidualny