PROMOCJA
ULUBIONE

Program dopłaty do budownictwa energooszczędnego stał się faktem!

2 października 2012

To już pewne - program dopłat z NFOŚiGW ruszy w 2013 r. i potrwa do 2018 roku, a jednorazowe wsparcie dla osób budujących mieszkanie będzie niemal dwukrotnie większe niż zapowiadano i  wyniesie do 50 tys. zł brutto dla osób realizujących dom pasywny, do 30 tys. w przypadku domu energooszczędnego i do 11 tys. dla tych, którzy planują zakup mieszkania w standardzie nisko energetycznym.

Z dopłat mogą skorzystać osoby, które dysponują pozwoleniem na budowę oraz posiadają prawo do dysponowania nieruchomością, na której będą budowały budynek, a także inwestorzy posiadający uprawnienia do przeniesienia przez dewelopera na swoją rzecz: prawa własności nieruchomości wraz z domem jednorodzinnym, który deweloper na niej wybuduje albo użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej i własności domu jednorodzinnego, który będzie na niej posadowiony i stanowić będzie odrębną nieruchomość albo własności lokalu mieszkalnego.

Dofinansowanie zostanie wypłacone po zakończeniu budowy, na podstawie badań potwierdzających, że dom osiągnął wymagane parametry zapotrzebowania na energię. Środki pieniężne zostaną przekazane bezpośrednio na konto kredytowe korzystającego z programu dopłat, jako częściowa spłata kredytu hipotecznego.

Warto wspomnieć, że warunkiem otrzymania dopłaty z NFOŚiGW, jest zakończenie realizacji przedsięwzięcia w terminie do 3 lat od dnia podpisania umowy kredytu, a wsparcie dotyczyć będzie także inwestorów, którzy chcą realizować budowę tzw. systemem gospodarczym.

Lista banków, które wezmą udział w programie, zostanie ogłoszona w ciągu kilku najbliższych tygodni, a Inwestorzy będą mogli zacząć korzystać z dopłat w pierwszym kwartale 2013 roku.


Dowiedz się wiecej o programie dopłat w naszym dziale Dopłaty NFOŚiGW.


Zobacz naszą kolekcję projektów Domy energooszczędne z dopłatą NFOŚiGW.