PROMOCJA
ULUBIONE

Otrzymaliśmy II nagrodę w konkursie DOM DOSTĘPNY na rok 2021 Wydawnictwa Murator

11 marca 2015

Mamy ogromną przyjemność poinformować Państwa, że 11 marca 2015 r. na targach BUDMA w Poznaniu nasze biuro projektowe otrzymało II nagrodę w konkursie Muratora na Dom Dostępny na rok 2021.

Otrzymaliśmy II nagrodę w konkursie DOM DOSTĘPNY na rok 2021 Wydawnictwa Murator

Ogólnopolski konkurs „Dom dostępny na rok 2021" to konkurs na „dom odpowiadający nowym czasom i nowym potrzebom inwestorów, dostosowany do zmian, które czekają nas w najbliższej przyszłości” Przedmiotem konkursu był projekt domu jednorodzinnego opracowany zgodnie z warunkami technicznymi obowiązującymi od stycznia 2021 roku.</br>
Dom miał być energooszczędny, piękny i funkcjonalny, a przy tym dostępny dla średnio zamożnej rodziny. Jego powierzchnia nie mogła być większa niż 150 m2 netto bez garażu. Koszt budowy nie powinien przekroczyć 500 tys. zł. Nasze biuro projektowe zaprezentowało trzy projekty. Wszystkie spełniły postawione wymagania i znalazły się wśród prezentowanych na wystawie. Projekt Eko Kostka WT2021 uzyskał II nagrodę "za dopracowaną pod względem technicznym, funkcjonalnym i estetycznym koncepcję domu o bryle optymalnej pod względem energetycznym. Za odświeżenie propozycji piętrowej kostki z płaskim dachem jako niedużego, nowoczesnego domu jednorodzinnego z funkcjonalnym wnętrzem i efektownym wykończeniem".

EKO KOSTKA WT2021
Projekt: Lipińscy Domy Miłosz Lipiński, Ludwika Juchniewicz-Lipińska, Grzegorz Tomaszewski
DRUGA NAGRODA W KONKURSIE DOM DOSTĘPNY NA ROK 2021 WYDAWNICTWA MURATOR

Projekt nawiązuje do idei kostki. Kostka wywodzi się z modernizmu, który staje się współcześnie inspiracją dla wielu nowo wznoszonych obiektów nie tylko mieszkalnych. Kostka w Polsce została wprawdzie zdegradowana poprzez stosowanie fatalnej jakości materiałów budowlanych, złe wykonawstwo oraz wiele złych projektów ale posiada w sobie istotne walory użytkowe i estetyczne. Wiele kostek poddanych modernizacji stało się przykładami dobrej miejskiej architektury mieszkaniowej. Kostka może stać się ponownie atrakcyjną formą dla domów miejskich i podmiejskich. Jakość współczesnych materiałów, dostępność technologii oraz inny sposób myślenia o funkcji mogą z kostki uczynić komfortową, atrakcyjną i nie pozbawioną walorów architektonicznych formę zamieszkania. Powołując się na tradycję kostki warto wykorzystać jej walory, szczególnie przydatne dzięki swojej zwartości do kształtowania budynków energooszczędnych jakie po roku 2021 wszyscy inwestorzy będą zobligowani budować. Zaczną wtedy obowiązywać rygorystyczne przepisy dotyczące zużycia energii pierwotnej. Domy obok energooszczędnej konstrukcji będą wymagały stosowania urządzeń do pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych. Urządzenia te widoczne na dachach czy elewacjach domów dobrze współgrają z architekturą formowaną z brył prostopadłościennych. Zwarta forma wsparta technologią jest jedną z dobrych recept na budownictwo najbliższej przyszłości.

Zobacz więcej


DOM (NIE)ZMIENNY
Projekt: Lipińscy Domy Przemysław Chimczak (blokblog), Monika Lipińska, Ludwika Juchniewicz-Lipińska, Miłosz Lipiński
PREZENTACJA NA WYSTAWIE KONKURSOWEJ NA TARGACH BUDMA 2015 

Jaki powinien być dom jednorodzinny? To oczywiście dom spełniający nasze podstawowe potrzeby, miejsce tworzenia rodziny i niejednokrotnie spełnienie najskrytszych marzeń. Dom taki niejednokrotnie jest jednak dopasowany jedynie do naszych aktualnych potrzeb, bez uwzględnia jednego z najważniejszych czynników – czasu. Dom (nie)zmienny ma być odpowiedzią kierowaną do szerokiej grupy odbiorców. To budynek o ponadczasowej, klasycznej formie, która dzięki wykorzystanym materiałom zyskała unikalny i minimalistyczny wygląd. Ponad wszystko, jest to jednak obiekt spełniający wszystkie wymagania energetyczne na rok 2021. To dom, który oferuje swoim mieszkańcom możliwość szerokiej indywidualizacji projektu, perspektywę łatwiej rozbudowy w przyszłości i nowe podejście do ekologii. Dom (nie)zmienny to dom na lata.

Zobacz więcejDOM DOSTĘPNY NA ROK 2021 ciepły, optymalny, racjonalny, funkcjonalny, rodzinny
Projekt: Lipińscy Domy Ludwika Juchniewicz-Lipińska, Miłosz Lipiński, Grzegorz Tomaszewski
PREZENTACJA NA WYSTAWIE KONKURSOWEJ NA TARGACH BUDMA 2015 

Założeniem projektowym było uzyskanie wygodnego, funkcjonalnego i energooszczędnego domu, średniej wielkości, dla czteroosobowej rodziny z udogodnieniami dla osoby czasowo lub stale ograniczonej ruchowo, spełniającego warunki techniczne obowiązujące od 1 stycznia 2021 r. w ramach budżetu nieprzekraczającego 500 tys. zł netto. Postawiono również na uzyskanie jak najmniejszego zapotrzebowania na energię do ogrzewania i znaczącą redukcję zużycia energii pierwotnej EP przy wykorzystaniu popularnych i ogólnodostępnych materiałów i instalacji uwzględniając jednak nowe zyskujące na znaczeniu technologie. Dom dostępny ma być: ciepły, optymalny, racjonalny, funkcjonalny i rodzinny.

Zobacz więcej