PROMOCJA
ULUBIONE

Nowości w ofercie Viessmann – pompy splitowe Vitocal 100-S i Vitocal 111-S

10 lipca 2020

W 2020 roku Firma Viessmann poszerzyła ofertę swoich ekologicznych i nowoczesnych urządzeń grzewczych o pompy splitowe Vitocal 100-S i Vitocal 111-S. To najwyższa klasa pomp ciepła, z tradycyjną dla firmy wysoką jakością wykonania i efektywnością.

Nowości w ofercie Viessmann – pompy splitowe Vitocal 100-S i Vitocal 111-S

Uznana już seria pomp ciepła Vitocal firmy Viessmann, od lat przekonuje do siebie Klientów m.in. wysoką efektywnością, niskimi kosztami eksploatacji, wysoką jakością wykonania oraz komfortem zdalnego sterowania instalacją grzewczą za pomocą aplikacji mobilnej ViCare. W 2020 roku przyszedł czas na odsłonę udoskonalonych urządzeń Vitocal: 100-S oraz 111-S. Czym różnią się od poprzedników?

Energooszczędna technologia i wysoka efektywność pracy

Nowo prezentowane jednostki wyróżniają się na tle rodziny Vitocal przede wszystkim zastosowaniem nowego czynnika chłodniczego R32 (od 4,0 do 8,1 kW), który cechuje się niskim współczynnikiem GWP (Global Warming Potential). Jego obecność sprawia, że nowe pokolenie pomp ciepła Viessmann staje się jeszcze bardziej ekologiczne od poprzedników. Dodatkowo, cechuje je wyższa klasa efektywności A++ oraz wyższa efektywność SCOP do 5,1, a to dla użytkowników oznacza jedno – jeszcze niższe koszty ogrzewania.

Vitocal 100-S i Vitocal 111-S dostępne w wielu wariantach, dostosowane są do najróżnorodniejszych potrzeb i wymagań Klienta. Doskonale zdadzą egzamin jako pompy ciepła do ogrzewania pomieszczeń i podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Wyposażone są również w wbudowane dodatkowo: przypływową grzałkę elektryczną wody grzewczej oraz funkcję chłodzenia „active cooling“, do komfortowego chłodzenia pomieszczeń w porze letniej.

Cicha praca, kompaktowy rozmiar i komfortowa obsługa

Vitocal 100-S i Vitocal 111-S wyróżnia również cicha praca. Kompaktowe gabaryty jednostek wewnętrznych pozwalają umieścić je bez trudu w piwnicy czy pomieszczeniu gospodarczym każdego domu. Jednostki zewnętrzne można zawiesić na ścianie zewnętrznej budynku, z wykorzystaniem przewidzianego dla nich osprzętu montażowego lub zamontować wolnostojąco na posesji.

Oprócz powyższych udogodnień, pompy ciepła Vitocal posiadają zalety pozostałych urządzeń z tej serii. Decydując się na zakup, otrzymujemy urządzenie sterowane za pomocą interfejsu internetowego. Bezpłatna aplikacja mobilna ViCare udostępnia wiele funkcji, między innymi takich jak: zmiana temperatury pomieszczenia, zmiana czasów pracy, programowanie za pomocą asystenta ogrzewania, serwis 24/7 oraz komfortową obsługę za pomocą smartfona z dowolnego miejsca na świecie.

Pompy splitowe Vitocal 100-S i Vitocal 111-S dostępne są w Salonach Partnerskich Viessmann.