PROMOCJA
ULUBIONE

Na Wulkan marsz!

1 lipca 2010

W dniach 19-20 czerwca 2010r. w Złotoryi odbył się I Bieg Szlakiem Wygasłych Wulkanów. Nasza pracownia była jednym ze sponsorów tej wyjątkowej imprezy. To był debiut organizacyjny biura przedstawicielskiego naszej pracowni, Kobud - Kompleksowa Obsługa Budownictwa Biuro Projektowe. Organizatorzy postawili bardzo wysoko poprzeczkę i, co najważniejsze, dali radę. Stworzyli imprezę na bardzo wysokim poziomie, a ponadto zagwarantowali wszystkim wspaniałą zabawę, dobrą atmosferę i niezapomniane wrażenia.

Na Wulkan marsz!

W sobotę, w ramach Biegu Małego Zdobywcy Wulkanów, na linii startu stanęły dzieci. To było dla nich na pewno wyjątkowe wydarzenie i wielka przygoda. Mali zawodnicy pokonywali linię mety  ubłoceni od pasa w dół, czasem bez butów, ale zawsze uśmiechnięci i zadowoleni. Każde z dzieci otrzymało pamiątkowy medal, a na tych, którzy zajęli miejsca 1-6, czekały wspaniałe nagrody. Również w sobotę odbyły się eliminacje mężczyzn, którzy mieli do pokonania 8-kilometrową trasę. Czas z eliminacji decydował o kolejności startu w niedzielnym finale, a że trasa okazała się wcale nie łatwa, to emocji nie brakowało. Zawodnicy musieli kilka razy pokonywać rzekę, czołgać się, przebijać przez stos opon, wspinać się czy pokonywać wiele stromych podbiegów. Z numerem pierwszym w biegu mężczyzn wystartował prezenter pogody, Tomasz Zubilewicz. Odważnie stawił czoło przeprawie przez rzekę i pokonując tor przeszkód, szczęśliwie minął linię mety. Podobnie jak inni zawodnicy po zakończeniu biegu odbył obowiązkową kąpiel w niedalekiej rzece.

W niedzielę na starcie biegu jako pierwsze stanęły kobiety. Wspierała je rekordzistka Polski w maratonie - Małgorzata Sobańska. Zawodniczkom nie brakowało zawziętości i zaciętości. Swoim zapałem i entuzjazmem nie ustępowały absolutnie mężczyznom. Każda z nich pokonała metę z uśmiechem na twarzy. Niejedna skosztowała na trasie „kąpieli błotnej” – kilka z nich linię mety pokonało od stóp do głowy w błocie. Po zakończeniu biegu kobiet do finału stanęli mężczyźni.

Wyniki rywalizacji prezentujemy poniżej:

Mężczyźni:

1. Przemysław Krawczyński - AZS AWF Gorzów Wlkp

2. Maciej Dawidziuk – MKS Arum KOBUD Złotoryja

3. Michał Wendlandt – MKS Arum KOBUD Złotoryja

4. Aleksander Borkowski – MKS Arum KOBUD Złotoryja

5. Marcin Jaskowski – OSP Kłodawa

6. Bartosz Świątkowski – Kościan

Kobiety:

1. Anna Ficner – Złotoryja

2. Julia Koślacz – WKS Śląsk Wrocław

3. Aleksandra Jachimczyk – Chrzanów

4. Tamara Mieloch – facebook.pl/bieganie

5. Bogusława Ozimek – Wambierzyce

6. Monika Jabłońska – Poznań

Jak na pierwszą edycję, bieg cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Łącznie udział w nim wzięło blisko 450 osób. Wśród zawodników znaleźli się maratończycy, pasjonaci – amatorzy i zupełni nowicjusze. Wszystkich połączyła jedna pasja – bieganie. Trasa była pełna przeszkód, niezwykle wyczerpująca dla każdego zawodnika. Jednak mimo wielu trudności, wszyscy pokonywali metę z uśmiechem na twarzy, a po biegu dumnie prezentowali medal w kształcie Wilczej Góry. W ramach I Biegu Szlakiem Wygasłych Wulkanów odbyły się również I Mistrzostwa w Nocnym Płukaniu Złota, Festyn Podróżnika, rajd nordic walking "Na Wulkan! Marsz!" i wiele innych atrakcji. Serdecznie gratulujemy organizatorom i jesteśmy przekonani, że tak znakomity debiut jest gwarancją tego, że w przyszłym roku staną przed jeszcze większym wyzwaniem - z pewnością czeka ich bowiem najazd większej liczby uczestników żądnych wrażeń. Nasz zespół poczuł ducha sportowej rywalizacji i już rozpoczęliśmy przygotowania do startu za rok.

Kto nie był, musi poczekać 12 długich miesięcy na kolejną edycję.