Na Wulkan marsz!

Bezpłatny katalog Domy Gotowe nr 21

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  •  
  • oraz: 883 909 409
Szukaj w serwisie

Znajdź projekty domów jednorodzinnych

Wybierz typ domuTyp domu:
Wybierz właściwości projektuPowierzchnia użytkowa
Dodatkowe atrybuty:
 

Na Wulkan marsz!

1 lipca 2010

Na Wulkan marsz!

W dniach 19-20 czerwca 2010r. w Złotoryi odbył się I Bieg Szlakiem Wygasłych Wulkanów. Nasza pracownia była jednym ze sponsorów tej wyjątkowej imprezy. To był debiut organizacyjny biura przedstawicielskiego naszej pracowni, Kobud - Kompleksowa Obsługa Budownictwa Biuro Projektowe. Organizatorzy postawili bardzo wysoko poprzeczkę i, co najważniejsze, dali radę. Stworzyli imprezę na bardzo wysokim poziomie, a ponadto zagwarantowali wszystkim wspaniałą zabawę, dobrą atmosferę i niezapomniane wrażenia.

W sobotę, w ramach Biegu Małego Zdobywcy Wulkanów, na linii startu stanęły dzieci. To było dla nich na pewno wyjątkowe wydarzenie i wielka przygoda. Mali zawodnicy pokonywali linię mety  ubłoceni od pasa w dół, czasem bez butów, ale zawsze uśmiechnięci i zadowoleni. Każde z dzieci otrzymało pamiątkowy medal, a na tych, którzy zajęli miejsca 1-6, czekały wspaniałe nagrody. Również w sobotę odbyły się eliminacje mężczyzn, którzy mieli do pokonania 8-kilometrową trasę. Czas z eliminacji decydował o kolejności startu w niedzielnym finale, a że trasa okazała się wcale nie łatwa, to emocji nie brakowało. Zawodnicy musieli kilka razy pokonywać rzekę, czołgać się, przebijać przez stos opon, wspinać się czy pokonywać wiele stromych podbiegów. Z numerem pierwszym w biegu mężczyzn wystartował prezenter pogody, Tomasz Zubilewicz. Odważnie stawił czoło przeprawie przez rzekę i pokonując tor przeszkód, szczęśliwie minął linię mety. Podobnie jak inni zawodnicy po zakończeniu biegu odbył obowiązkową kąpiel w niedalekiej rzece.

W niedzielę na starcie biegu jako pierwsze stanęły kobiety. Wspierała je rekordzistka Polski w maratonie - Małgorzata Sobańska. Zawodniczkom nie brakowało zawziętości i zaciętości. Swoim zapałem i entuzjazmem nie ustępowały absolutnie mężczyznom. Każda z nich pokonała metę z uśmiechem na twarzy. Niejedna skosztowała na trasie „kąpieli błotnej” – kilka z nich linię mety pokonało od stóp do głowy w błocie. Po zakończeniu biegu kobiet do finału stanęli mężczyźni.

Wyniki rywalizacji prezentujemy poniżej:

Mężczyźni:

1. Przemysław Krawczyński - AZS AWF Gorzów Wlkp

2. Maciej Dawidziuk – MKS Arum KOBUD Złotoryja

3. Michał Wendlandt – MKS Arum KOBUD Złotoryja

4. Aleksander Borkowski – MKS Arum KOBUD Złotoryja

5. Marcin Jaskowski – OSP Kłodawa

6. Bartosz Świątkowski – Kościan

Kobiety:

1. Anna Ficner – Złotoryja

2. Julia Koślacz – WKS Śląsk Wrocław

3. Aleksandra Jachimczyk – Chrzanów

4. Tamara Mieloch – facebook.pl/bieganie

5. Bogusława Ozimek – Wambierzyce

6. Monika Jabłońska – Poznań

Jak na pierwszą edycję, bieg cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Łącznie udział w nim wzięło blisko 450 osób. Wśród zawodników znaleźli się maratończycy, pasjonaci – amatorzy i zupełni nowicjusze. Wszystkich połączyła jedna pasja – bieganie. Trasa była pełna przeszkód, niezwykle wyczerpująca dla każdego zawodnika. Jednak mimo wielu trudności, wszyscy pokonywali metę z uśmiechem na twarzy, a po biegu dumnie prezentowali medal w kształcie Wilczej Góry. W ramach I Biegu Szlakiem Wygasłych Wulkanów odbyły się również I Mistrzostwa w Nocnym Płukaniu Złota, Festyn Podróżnika, rajd nordic walking "Na Wulkan! Marsz!" i wiele innych atrakcji. Serdecznie gratulujemy organizatorom i jesteśmy przekonani, że tak znakomity debiut jest gwarancją tego, że w przyszłym roku staną przed jeszcze większym wyzwaniem - z pewnością czeka ich bowiem najazd większej liczby uczestników żądnych wrażeń. Nasz zespół poczuł ducha sportowej rywalizacji i już rozpoczęliśmy przygotowania do startu za rok.

Kto nie był, musi poczekać 12 długich miesięcy na kolejną edycję.

 

Copyright 2009 Lipińscy. Projekty domów jednorodzinnych. Polityka prywatności.

Promocja
zamów bezpłatny katalog
Okładka Bezpłatny Katalog
zamów bezpłatny katalog
[x]