PROMOCJA
ULUBIONE

Mieszkaj EKO, czyli mieszkaj szczęśliwie

26 maja 2017

Dobry dom energooszczędny zużywa nawet 3 razy mniej energii niż dom standardowy. Oferta Domikon to najwłaściwszy wybór ponieważ nasze domy to powiązanie nowoczesności z niezwykłą funkcjonalnością połączonej z troską o portfel domowników a zarazem ich zdrowiem i ochroną środowiska.
Posiadamy ponad 25-letnie doświadczenie i pasję w kierunku budowania domów i dbamy nie tylko o wysokie parametry energooszczędne ale przede wszystkim o zdrowie Inwestora.
Domikon wyszedł naprzeciw oczekiwaniom Inwestorów łącząc niezwykłe parametry energooszczędności z doskonałą akustyką. Dlaczego tak się dzieje? Wszystko to zawdzięczamy technologii ciężkiego szkieletu.

Mieszkaj EKO, czyli mieszkaj szczęśliwie

To dlatego domy Domikon mają m.in. wylewkę betonową na poddaszu użytkowym, dachówkę betonową lub ceramiczną i wełnę min. na elewacji i ścianach działowych, przestrzeń instalacyjną. Idąc z duchem czasu porzucony został tradycyjny system ocieplenia elewacji domu styropianem i zastosowany innowacyjny, a przy tym w pełni bezpieczny system docieplenia wełną mineralną twardą. To dzięki zastosowaniu tego materiału domy są gwarancją optymalnego bilansu wilgoci. Wełna mineralna twarda wraz tynkami pozwala na swobodne wydostawanie się pary wodnej na zewnątrz. Wełna izolacyjna stanowi skuteczną izolację akustyczną co jest niezwykle ważne dla komfortu domowników.

Mieszkając w domu z drewna zapewnisz swoim bliskim optymalne warunki dla rozwoju, wypoczynku i pracy. Ponadto dom wybudowany z certyfikowanego drewna KVH, nagrzewa się niewspółmiernie szybciej i to przy niewielkim zużyciu energii - zachowuje się jak termos. Ale, aby w pełni skorzystać z zalet niskiej bezwładności termicznej dom musi wykonać solidna firma z doświadczeniem, która użyje materiałów wysokiej jakości renomowanych firm oraz połączy je bardzo precyzyjnie i profesjonalnie. Właśnie, aby wszystkie elementy były ze sobą połączone z milimetrową dokładnością, firma Domikon przeniosła plac budowy do fabryki i każdy element domu budowany jest na poziomych stołach. Pozwala to uniknąć tworzenia się w przyszłości mostków termicznych i umożliwia zachowanie niskich tolerancji wymiarowych.

To właśnie przez mostki termiczne, a więc miejsca gdzie następuje wzmożona ucieczka cieplna, dom energooszczędny traci swoje parametry. W firmie Domikon proces produkcji i projektowania jest stale poddawany testom i monitorowany przez zespół inżynierów i projektantów. Dlatego tez nie ma prawa pojawić się nawet najmniejszy błąd. Innowacyjnym rozwiązaniem wprowadzonym przez Domikon w ścianie zewnętrznej jest przestrzeń instalacyjna. Dzięki tej dodatkowej konstrukcji folia paroizolacyjna znajdująca się tuż pod nią, nie jest w żaden przerywana na całej powierzchni domu, a powietrze jest idealną warstwą akustyczną jak i cieplną.


Domy Domikon są dla klientów, którzy są zainteresowani najwyższą jakością, Domikon produkuje w kompetentny i innowacyjny sposób. Marka Domikon stosuje najnowsze technologie ograniczające zużycie energii: rekuperacja, niskotemperaturowe ogrzewanie podłogowe zasilane albo pompą ciepła albo piecem gazowym, automatyka, solary. Koszty poniesione na ocieplenie domu zwracają się w odpowiednim czasie. Dopiero suma tych wszystkich elementów czyni budynek energooszczędnym. Wielką zaletą budowania budynków z firmą Domikon jest to, że jest w stanie dostosować wszystkie projekty gotowe do technologii prefabrykowanej. Kompleksowe wykonanie budynku przez jedną firmę daje Inwestorowi poczucie spokoju, ponieważ zdejmuje z niego obowiązek osobistego i ciągłego nadzorowania budowy, a także kontrolowania wielu ekip. Ponadto krótki czas budowy domu- 3 miesiące do stanu deweloperskiego pozwala na duże oszczędności czasu, czy uniknięcie dodatkowych kosztów.

Osoby, które wybudowały prefabrykowany dom energooszczędny nie zamieniłyby go na dom wybudowany w innej technologii, ponieważ jest to idealny wybór na miejsce odpoczynku i codziennego życia w zdrowiu i szczęściu.Wszystkie zdjęcia zamieszczone w artykule pochodzą z archiwum firmy Domikon.