Jeszcze tylko do końca sierpnia „Rodzina na swoim” na starych zasadach!

Bezpłatny katalog Domy Gotowe nr 21

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  •  
  • oraz: 883 909 409
Szukaj w serwisie

Znajdź projekty domów jednorodzinnych

Wybierz typ domuTyp domu:
Wybierz właściwości projektuPowierzchnia użytkowa
Dodatkowe atrybuty:
 

Jeszcze tylko do końca sierpnia „Rodzina na swoim” na starych zasadach!

17 sierpnia 2011

Jak podaje Gazeta Prawna, tylko ci, którzy do końca sierpnia złożą odpowiedni wniosek, mogą się ubiegać o pomoc w ramach programu „Rodzina na swoim” na obecnych zasadach.Nowelizacja ustawy ma bowiem zostać opublikowana w Dzienniku Ustaw już w połowie sierpnia, co oznacza, że po kolejnych dwóch tygodniach zaczną obowiązywać nowe przepisy - w praktyce uzyskanie dopłaty może stać się więc nieosiągalne.

 

Główną barierą będzie bowiem obniżenie limitu cen nieruchomości, które na rynku pierwotnym teoretycznie powinny być tańsze o 28 proc., a na wtórnym – aż o 42 proc. W praktyce nabycie mieszkania na tych zasadach jest niemożliwe, gdyż obecna średnia cena mieszkania np. we Wrocławiu to 6 tys. zł za m2, a po zmianach nowe mieszkanie musi kosztować mniej niż 5 tys. zł za metr, stare zaś nie więcej niż 4 tyś. zł za m2.

Przypomnijmy, że aby otrzymać rządową pomoc w zakupie mieszkania lub domu należy spełnić szereg formalności. Pierwszy krok to wizyta w banku, który udziela takich pożyczek – obecnie są to 22 podmioty bankowe, gdzie trzeba się wykazać zdolnością kredytową i okazać zaświadczenie o zarobkach i zatrudnieniu oraz zabezpieczyć kredyt do czasu uzyskania wpisu w księdze hipotecznej. Historia kredytowa potencjalnego kredytobiorcy jest sprawdzana przez bank w Biurze Informacji Kredytowej, a następnie – po zaakceptowaniu wniosku kredytowego, informowany jest o tym Bank Gospodarstwa Krajowego. Instytucja ta, w imieniu państwa, spłaca co miesiąc, przez 8 lat połowę należnych odsetek od kredytu.

 

 

Copyright 2009 Lipińscy. Projekty domów jednorodzinnych. Polityka prywatności.

Promocja
zamów bezpłatny katalog
Okładka Bezpłatny Katalog
zamów bezpłatny katalog
[x]