PROMOCJA
ULUBIONE

Gorączka złota!

2 lipca 2010

W Złotoryi, w mieście, które słynie ze złotej tradycji, Polskie Bractwo Kopaczy Złota zorganizowało poszukiwanie złota po zachodzie słońca. Po raz pierwszy w Polsce dnia 19 czerwca 2010r. odbyły się Mistrzostwa Nocne w Płukaniu Złota.

Zawody rozpoczęły się występem kategorii VIP, w której wystąpili m.in. znany prezenter pogody Tomasz Zubilewicz, rekordzistka Polski w maratonie Małgorzata Sobańska i … Miłosz Lipiński. Każdy z uczestników przed startem został przeszkolony z technik poszukiwania i płukania złota, ale tak naprawdę wiadomo, że szczęście ma tu również ogromne znaczenie. Przy płomieniach ogniska i pochodniach zawodnicy rozpoczęli poszukiwanie złota. Zarówno ich, jak i widzów im kibicujących, ogarnęła prawdziwa gorączka złota. To było emocjonujące 15 minut, podczas których należało wypłukać jak najwięcej granulek złota.

Miło nam poinformować, że Miłosz Lipiński wypłukał aż 10 z możliwych dwunastu drobinek, co dało mu III miejsce na podium! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w wypłukiwaniu złota!!