PROMOCJA
ULUBIONE

Energooszczędne i ekologiczne prefabrykowane domy drewniane inwestycją w przyszłość!

14 listopada 2012

Przed nami „sezon grzewczy”. Każdy z nas pragnie ciepłego i przytulnego domu, a koszty ogrzewania stale rosną. W domu energooszczędnym zużycie energii na ogrzewanie jest 4-5 razy mniejsze niż domu tradycyjnego. W ten sposób zaoszczędzisz nawet kilka tysięcy złotych rocznie!


Oczywiście budowa domu energooszczędnego wiąże się z nieco wyższymi kosztami, niż budowa domu z tradycyjnymi formami ogrzewania, jednak wysokość tych kosztów nie jest rażąco wysoka i bardzo szybko się zwraca. Pamiętaj dom buduje się raz, a mieszka w nim przez długie lata. Co więcej już od nowego roku rusza program dopłat do tego rodzaju domów, dzięki któremu można uzyskać nawet do 50 tys. zł dopłaty!

W projektach domów energooszczędnych coraz częściej stosuje się nowoczesną technologię prefabrykowanego szkieletu drewnianego . W technologii tej elementy konstrukcji wykonywane są w dokładnie kontrolowanych     oraz komfortowych dla wykonawców warunkach, jaką jest hala fabryki. W ten sposób ogranicza się do minimum możliwość występowania jakichkolwiek wad oraz powstaje możliwość budowania nawet zimą!

Ściany i dach wykonywane są z czterostronnie struganego, suszonego wysokiej jakości drewna iglastego. Nie stosuje się środków chemicznych do impregnacji, które mogłyby mieć szkodliwy wpływ na mikroklimat w domu. Wysoką odporność na wpływ wilgoci oraz grzyby i pleśń uzyskuje się natomiast poprzez obróbkę termiczną.
Do izolacji termicznej stosuje się najnowszą technologię ocieplania, jaką jest piana poliuretanowa. Pianka ta jest natryskiwana, co w bardzo dużym stopniu ułatwia konstruowanie niezwykle szczelnych i efektywnych barier termicznych, eliminujących straty energii do absolutnego minimum.

Konstrukcja domu pokrywana jest płytami włóknowo-gipsowymi tworzących przyjazne dla użytkownika środowisko. Płyty te są wodo – i ognioodporne oraz świetnie wygłuszają dźwięki. Jednorodna struktura materiału i zbrojenie włóknami sprawiają ponadto, że płyty są szczególnie stabilne oraz mogą przenosić duże obciążenia (nawet do 50kg na kołek rozporowy).

Dodatkowe obniżenie kosztów eksploatacji uzyskuje się ponadto stosując wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. Stosowane rekuperatory pozwalają na właściwy odzysk ciepła nawet do 96%. Co więcej każdy dom jest przystosowany do bezpośredniej współpracy z kolektorami słonecznymi i wiatrakami.

Budując dom w technologii szkieletowej oszczędzasz nie tylko pieniądze, ale i czas, bowiem od momentu podpisania umowy do oddania domu w ręce Inwestora mija nie więcej niż 2 miesiące.
 
Specjalista ESP Procomfort - producenta i wykonawcy domów w technologi prefabrykowanego szkieletu drewnianego