PROMOCJA
ULUBIONE

Domy EnergoOszczędne, czyli jak nie przepłacać na ogrzewaniu.

9 lutego 2012

Gdy za oknem panuje zima a koszty ogrzewania znacznie wzrastają, w domach energooszczędnych jest ciepło, przytulnie i tanio. Taki dom nie wychładza się tak szybko, jest w nim stale doprowadzane świeże, ciepłe powietrze. Można też bez obaw wyjechać na urlop zimowy, wiedząc że dom pozostanie ciepły i suchy. A wszystko dlatego, że koszty ogrzewania domów energooszczędnych są tańsze nawet 4-5 krotnie. Te domy zostały zaprojektowane tak, aby zużywały o wiele mniej energii do ogrzewania (niezależnie od rodzaju paliwa).

Domy EnergoOszczędne, czyli jak nie przepłacać na ogrzewaniu.

Dla przykładu weźmy projekt domu Tokio III (DCP190b). Szacunkowe koszty ogrzewania tego domu* wyniosą 670-800 zł rocznie (!), a gdyby był zaprojektowany, jako nie energooszczędny 2600-3130 zł. Różnica jest, jak widać, ogromna. To oznacza oszczędności w wysokości 2330 zł i to każdego roku. Biorąc pod uwagę rosnące ceny energii w ciągu następnych lat zyski będą jeszcze większe, a dom przecież buduje się na lata. Dodamy jeszcze, że takie oszczędności łatwo przekładają się na częściowe pokrycie kosztów kredytu, co ma całkiem spore znaczenie.

Budowa domu energooszczędnego jest droższa, to prawda, ale zaledwie o 4-5% W całości kosztów budowy to niewielka kwota. Taki wkład w energooszczędność tego domu zwróci się bardzo szybko, a po tym okresie oszczędności na ogrzewaniu będą czystym zyskiem.

Jeśli chcesz mieć ciepły dom, na którego ogrzewaniu możesz oszczędzać – wybierz Dom EnergoOszczędny

* Koszty oszacowane na podstawie zapotrzebowania na energię do ogrzania (Ea), jako źródło energii przyjęty został gaz ziemny wg cennika PGNIG 2011r.