PROMOCJA
ULUBIONE

Chcesz dostać do 40 tys. dofinansowania na budowę domu energooszczędnego?

24 sierpnia 2012

Wraz z końcem roku znika program „Rodzina na Swoim”, ale rząd uruchamia kolejne wsparcie dla rodzin planujących zakup mieszkania lub budowę domu. Polegać będzie ono na dotacjach do kosztów realizacji budynków w standardzie energooszczędnym.

Chcesz dostać do 40 tys. dofinansowania na budowę domu energooszczędnego?

Dopłaty, których ogólna pula to ponad 300 mln złotych, pochodzić mają z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a sam program będzie aktywny w latach 2013-2018. Inwestorzy, którzy zdecydują się z niego skorzystać, mogą otrzymać do 20 tys. złotych przy zakupie mieszkania oraz do 40 tys. przy budowie domu o niskim zapotrzebowaniu energetycznym. Dofinansowanie obejmie prawdopodobnie zakup stolarki energooszczędnej, jak również zakup odpowiednich rozwiązań i instalacji stosowanych w budynkach niskoenergetycznych (rekuperacja, pompa ciepła itp.) Do tej pory pozyskanie dofinansowania możliwe było jedynie do zakupu i montażu instalacji solarnych i cieszyło się tak dużym  zainteresowaniem, że przeznaczono dodatkowe 150 mln zł do podziału.

Nie są jeszcze znane wszystkie szczegóły Programu, ale już wiadomo, że dopłaty będą przyznawane do kredytu, a listę banków, które obsłużą finansowanie, jak i więcej konkretów, rząd ma ogłosić  we wrześniu.

Zobacz projekty domów, do budowy których prawdopodobnie otrzymasz dofinansowanie!

Warto podkreślić, że technologia projektów  domów energooszczędnych, opracowanych przez biuro projektowe Lipińscy Domy, powstała przy współpracy z Instytutem Budynków Pasywnych przy NAPE, który obecnie konsultuje założenia programu dofinansowania do budynków energooszczędnych.