PROMOCJA
ULUBIONE

Braas partnerem Mistrzostw Świata Młodych Dekarzy

11 listopada 2016

W ciągu 3 dni zmagań młodzi dekarze rywalizowali w kategoriach: dach metalowy, dach stromy i dach płaski. W dwóch pierwszych konkurencjach wygrały ekipy z Polski. W kategorii dach płaski zwyciężyli Szwajcarzy. Monier Braas był oficjalnym partnerem Mistrzostw.

Braas partnerem Mistrzostw Świata Młodych Dekarzy


26 edycja Mistrzostw Świata Młodych Dekarzy potwierdziła wysoki poziom umiejętności rodzimych, młodych adeptów sztuki dekarskiej. Partnerem wydarzenia był również Monier Braas. Od lat wspieramy środowisko dekarskie organizując szkolenia. Jako jedyny producent systemów dachowych prowadzimy program Certyfikacji stanowiący potwierdzenie wiedzy i umiejętności dekarzy.

Monier Braas zorganizował również szkolenie stanowiące nagrodę dla zwycięzców Mistrzostw Polski Młodych Dekarzy. Laureaci konkursu mieli okazję wykorzystać tę widzę już na Światowych Mistrzostwach Młodych Dekarzy.

Mistrzostwa cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uwagę przyciągały jednak nie tylko dekarskie zmagania. Mistrzostwa były okazją dla dekarzy i inwestorów, aby poszerzyć wiedzę o materiałach, na których rywalizowali uczestnicy konkursu. W kategorii dach stromy młodzi dekarze pracowali na systemie dachowym BRAAS z płaską dachówką Teviva CISAR. Polskie drużyny wypadły świetnie. O zwycięstwo nie było łatwo, bo ekipy z Litwy i Słowacji w przypadku dachu metalowego oraz z Niemiec, Austrii i Szwajcarii w kategorii dach stromy deptały Polakom po piętach. W dachu płaskim bezkonkurencyjna była Szwajcaria. Zaraz za nią uplasowała się Austria oraz Estonia.

Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy odbyły się w tym roku w Warszawie w Centrum Kongresowym MT Polska w dniach 26-28 października. W konkursie rywalizowały drużyny z 12 krajów z całego świata. Organizatorem Mistrzostw było Polskie Stowarzyszenie Dekarzy we współpracy z Międzynarodową Federacją IFD.