PROMOCJA
ULUBIONE

Betonowa klasyka w nowej odsłonie - dachówka Romańska w technologii Lumino

24 marca 2011

Jedna z najpopularniejszych dachówek betonowych w Europie pojawiła się na rynku w nowej odsłonie. W marcu 2011 roku Braas wprowadził do swojej oferty dachówkę Romańską w technologii Lumino. Najnowszy model dostępny jest na rynku w trzech atrakcyjnych kolorach: ceglanym, brązowym oraz grafitowym.

Betonowa klasyka w nowej odsłonie - dachówka Romańska w technologii Lumino

Dachówka Romańska, zaliczana do klasycznych kształtów pokryć dachowych, to jedna z najpopularniejszych dachówek w całej Europie. Zainteresowanie z jakim się spotkała po wprowadzeniu jej na rynek znacząco wpłynęło na krajobraz wielu krajów naszego kontynentu.
Romańska w technologii Lumino to wersja ekonomiczna tego popularnego modelu, która dzięki wyważonym proporcjom nadaje się dla każdego typu domu. Wyróżnia się formą - jej zaokrąglona widoczna krawędź wpływa na harmonijny wygląd dachu i zapewnia łagodny spływ wody. Ważnymi atutami dachówki są również: wysoki podwójny zamek boczny zapewniający szczelność pokrycia, specjalny kształt noska ograniczający powierzchnie styku z łatą co umożliwia dobrą wentylację i zapobiega zawilgoceniu łat oraz żebra wzmacniające pozwalające na zmniejszanie ciężaru dachówki przy jednoczesnym zwiększaniu jej wytrzymałości. Warto także zwrócić uwagę na górną część zamka bocznego ułatwiającą układanie pokrycia, dolny zamek aerodynamiczny zapobiegający nawiewaniu pyłu śnieżnego i wody pod pokrycie oraz technologię Hot Melt zabezpieczającą dachówki przed uszkodzeniami podczas transportu.
Wykorzystanie dachówki Romańskiej Lumino podkreśli piękno dachu o każdym kształcie: zarówno klasycznym, jak też o skomplikowanej formie architektonicznej. Łagodnie zaokrąglony profil dachówki nada połaci harmonijny wygląd, a jego walory wzbogaci dodatkowo szlachetny połysk i intensywny kolor. Dachówka Romańska Lumino wykorzystywana z pozostałymi elementami systemu dachowego marki Braas zapewnia niezawodny i estetycznie wyglądający dach.

Lumino – ekonomiczna technologia
Z myślą o inwestorach poszukujących ekonomicznych rozwiązań Braas wprowadził do swojej oferty jedną z najpopularniejszych dachówek betonowych wykonaną tym razem w technologii Lumino. Technologia Lumino opracowana została przez Braas i stosowana jest wyłącznie w produktach tej marki. Ta specjalna powłoka polimerowo-akrylowa jest dwukrotnie nakładana na powierzchnię dachówki. Lumino przede wszystkim nadaje dachówkom większy połysk, czyniąc ich kolor bardziej intensywnym i trwałym. Oprócz niezwykłych walorów estetycznych posiada również właściwości ochronne. Skutecznie zabezpiecza pokrycie dachu przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych i promieni UV, zwiększa ich trwałość oraz odporność na zabrudzenia. Dzięki zastosowaniu Lumino dachówki zachowują doskonały wygląd na długie lata.

Opracowanie i źródło:
Monier Sp. z o.o. - producent dachówek Braas i RuppCeramika