Komfortowy dom jednokondygnacyjny


 

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  • oraz:
  • 883 909 409
  • PON-PT 8:30-16:30
  • biuro@­lipinscy.pl
  • kontakt
 

Zalety domów z jednokondygnacyjnych

9 maja 2019

Dużą część całej naszej kolekcji domów jednorodzinnych stanowią domy parterowe dostępne pod linkiem: lipinscy.pl/projekty-domow-parterowych. Mamy tu zarówno rozległe projekty, które nadają się tylko na działki o dużej powierzchni, jak i małe domki, które mogą być alternatywą dla mieszkania w bloku.

Niewątpliwą zaletą domów parterowych jest brak barier komunikacyjnych i bezpieczeństwo. Nie mamy tutaj schodów, które mogą być problematyczne zarówno dla małych dzieci, jak i dla najstarszych mieszkańców oraz są zawsze dodatkowym kosztem podczas budowy. Kolejna korzyścią ekonomiczną jest brak stropu żelbetowego (z wyjątkiem projektów, które przewidują adaptację strychu w późniejszym etapie realizacji oraz domów ze stropodachem płaskim, ale tu nie ma więźby). W domach parterowych z dachami spadzistymi przewidujemy stropy drewniane będące elementem więźby dachowej tradycyjnej ciesielskiej lub prefabrykowanych drewnianych kratownic łączonych płytkami kolczastymi.

Domy parterowe pozwalają na dodatkowe komfortowe rozwiązanie: zarówno w każdej sypialni, jak i w pralni czy w kuchni można zaprojektować drzwi balkonowe, co pozwala zaprojektować dla każdego mieszkańca własny taras czy wyjście na ogród – można zjeść śniadanie na świeżym powietrzu, ale też rozwiesić pranie na zewnątrz. Projektowane przez nas domy są bardzo różne stylistycznie - zarówno klasyczne projekty z kolumnami, jaki i nowoczesne domy z płaskim dachem. Można je urozmaicać elewacją np. z blachy na rąbek jak w projekcie Lancaster czy prostymi, ale bardzo efektownymi wysuniętymi ścianami jak w projekcie Franklin IV.