Domy w klasycznym stylu


 

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  • oraz:
  • 883 909 409
  • PON-PT 8:30-16:30
  • biuro@­lipinscy.pl
  • kontakt
 

Różnorodne rozwiązania w tradycyjnych domach

16 kwietnia 2019

Grupa dostępna pod linkiem https://lipinscy.pl/projekty-domow-tradycyjnych to projekty o tradycyjnym wyglądzie - domki o typowej bryle ze spadzistymi dachami, okapami, często kolumnami. Każdy z nich jest zaprezentowany na naszej stronie w jednej lub dwóch proponowanych kolorystykach elewacji. Przedstawione wizualizacje są jednak jedynie propozycją i każdy Inwestor może dostosować wygląd domu według własnego uznania. 

projekt domu Haga lmb47 Lipińscy Domy

Nasze projekty są uniwersalne jeśli chodzi o pokrycie dachu, zarówno w przypadku dachów wielospadowych, jak i dwuspadowych – można stosować dachówki ceramiczne, cementowe, blachodachówkę, blachę na rąbek, a nawet strzechę. Ściany od zewnątrz można pokryć tynkiem, okładzinami kamiennymi czy drewnem. Materiały te można również łączyć ze sobą na różne sposoby i zazwyczaj to daje najciekawszy efekt. W oknach można zastosować szprosy, a także okiennice. Dzięki tylu różnym aspektom estetycznym, na które bezpośredni wpływ ma Inwestor, ten sam projekt może finalnie wyglądać bardzo różnie. Każdy dom może być wzbogacony o dekoracyjną pergolę, która może okazać się także praktycznym zadaszeniem tarasu. Domy w stylu dworkowym często mają łukowe okna czy sklepienia nad podestami wejściowymi, stosuje się również wykusze.

Wszystkie te możliwości aranżacji elewacji i dachu pod względami kolorystycznymi i stylistycznymi sprawiają, że przy wyborze idealnego domu najważniejsze powinny być aspekty funkcjonalne domu, ponieważ wygląd zawsze można zmienić. Należy kierować się potrzebami mieszkańców, od których uzależnia się liczbę sypialni i łazienek oraz wielkość salonu, a także ewentualną potrzebę innych funkcji takich jak garaż, gabinet, jadalnia czy spiżarnia.