PROMOCJA
ULUBIONE

Wyliczone koszty realizacji dla projektów Lipińscy Domy

20 marca 2019

Kosztorys znacząco ułatwia proces budowlany, dlatego oferujemy go do projektów z naszej autorskiej kolekcji Lipińscy Domy.

Cena projektu stanowi zaledwie procent kosztów realizacji, więc oczywiście najważniejsza do zaplanowania jest ostateczna cena budowy. Udostępniając szacunkowe koszty ułatwiamy porównanie różnych naszych projektów z grupy https://lipinscy.pl/projekty-domow-z-kosztorysemNa naszej stronie internetowej przy każdym konkretnym projekcie domu w zakładce „Kosztorys” podane są szacunkowe koszty realizacji domu. Obliczane są one wskaźnikowo na podstawie wydawanych przez Sekocenbud cenników, uwzględniając następujące informacje: typ energooszczędny, pasywny lub standardowy oraz rozróżnienie na domy parterowe lub dwukondygnacyjne. Wyliczana jest średnia cena domu danego typu. np. parterowego energooszczędnego za 1 metr kwadratowy (powierzchni domu, garażu, kotłowni i ewentualnie strychu). Następnie dla każdego projektu koszt ten mnoży się przez jego powierzchnię. W tej wycenie nie są uwzględnione cechy wyróżniające dany projekt dotyczące typu i skomplikowania dachu, rodzaju fundamentów, systemu ogrzewania, wielkości okien.

Do każdego projektu zamawianego bezpośrednio w naszym biurze w dokumentacji bezpłatnym dodatkiem jest również tabela kosztów (z wyjątkiem garaży i projektów pasywnych). Jest to zestawienie cen poszczególnych etapów i wyszczególniamy tu: stan zerowy, stan surowy zamknięty, stan wykończony oraz instalacje. Koszty te również są określane na postawie wskaźników metrażowych. Podany jest udział procentowy poszczególnych składowych w całym koszcie inwestycji.