PROMOCJA
ULUBIONE

Świetlik w dachu – ekstrawagancja czy uzasadnione rozwiązanie?

3 kwietnia 2019

Świetliki dachowe w projektach Lipińscy Domy można zastosowywać wszędzie tam, gdzie brakuje dostępu światła dziennego.

projekt domu parterowego Noordwijk dcb137 biura Lipińscy Domy

Producenci tychże oferują produkty o szerokiej gamie zastosowania, różnym kształcie i rozmiarze, dedykowane dachom spadowym, płaskim, z zastosowaniem tradycyjnej więźby ciesielskiej lub prefabrykowanej wiązarowej. Ich zadaniem jest poprawa użytkowania pomieszczeń zlokalizowanych w środku domu, bez dostępu do dziennego światła, takich jak spiżarnia, garderoba, klatka schodowa czy ciąg komunikacyjny. Dzięki naturalnemu doświetleniu wspomnianej przestrzeni, można czuć się we wnętrzu bardziej komfortowo, a wymierną korzyścią są odczuwalne oszczędności – mniej zużytego prądu to pieniądze zostawione w kieszeni inwestora. Projekty domów ze świetlikami są coraz częściej wybierane przez osoby ceniące życie w zgodzie z naturą, lubiące proste, intuicyjne rozwiązania, a także przez miłośników wszelkiej roślinności we wnętrzach, gdyż dzięki temu rozwiązaniu uprawa jest łatwiejsza.

Zastosowanie w dachu świetlika dachowego umożliwia także rezygnację z okna w elewacji bocznej i tym samym pozwala wybudować dom w odległości trzech metrów od granicy działki, nie rezygnując z doświetlenia pomieszczeń. Ma to istotne znaczenie w przypadku wąskiej działki, gdzie liczy się każdy centymetr przestrzeni, a inwestorzy nie chcą rezygnować z upatrzonego domu. W takim przypadku projekt domu ze świetlikiem w dachu jest doskonałym rozwiązaniem.

Inwestorzy, którzy są zainteresowani takim rozwiązaniem mogą obejrzeć wszystkie projekty z Biura Lipińscy Domy, gdzie jest możliwość zastosowania świetlików dachowych w specjalnej kolekcji: https://lipinscy.pl/projekty-domow-ze-swietlikami