PROMOCJA
ULUBIONE

Na co zwrócić uwagę wybierając dom ze strychem do adaptacji?

17 maja 2019

Planowanie adaptacji strychu najlepiej rozpocząć już na etapie budowy tak, aby obniżyć późniejsze koszty.

Rodzina, która planuje budowę domu, nie zawsze w momencie startu inwestycji ma sprecyzowany dokładny plan na przyszłość, a trakcie mieszkania pojawiają się nowe okoliczności, takie jak urodzenie się dziecka lub wspólne zamieszkanie z rodzicami, w celu opieki nad nimi.

projekt domu Ostenda lmb141 Lipińscy Domy

Osoby rozważające wybór projektu domu ze strychem do adaptacji powinny zwrócić uwagę na to, że o ile część prac typu: wykonanie ścianek działowych i wykończenie pomieszczeń na strychu można zrobić w przyszłości, o tyle pewne rzeczy należałoby uwzględnić już na etapie projektowym, a najpóźniej na etapie budowy. Należą do nich takie prace jak: zastosowanie mocniejszego niż drewniany stropu, uwzględnienie i rozprowadzenie na poddaszu instalacji, wykonanie w dachu i w szczytach domu okien, docieplenie poddasza, wykonanie stałych schodów betonowych wylewanych lub na późniejszym etapie schodów drewnianych. Dzięki takiemu przygotowaniu można w przyszłości w łatwy i tani sposób zaadaptować pomieszczenia strychu na mieszkalne.

Lipińscy projekty domów ze strychem do adaptacji można zrealizować w różnej technologii, przy użyciu różnorodnych materiałów budowlanych i wykończeniowych, w różnym standardzie cieplnym.