PROMOCJA
ULUBIONE

Czym wyróżniają się projekty polskiej pracowni Lipińscy Domy

13 maja 2019

Najbardziej energooszczędne projekty domów na polskim rynku tylko w pracowni Lipińscy Domy.

Prawdziwie nowoczesny dom energooszczędny musi oferować wysoką jakość architektury i ma być przyjazny pod każdym względem inwestorowi, czyli możliwie oszczędny w budowie i użytkowaniu, a jednocześnie zapewniający wysoki komfort mieszkania. Osiągnąć to można jedynie kupując dobrej jakości projekt, z doświadczonej pracowni, specjalizującej się w projektowaniu jednorodzinnych domów energooszczędnych, czyli np. z kolekcji Lipińscy Domy.

projekt domu Rockville II dcb121a biura Lipińscy Domy

Nie jest trudno zaproponować dom o niskim współczynniku energii pierwotnej – EP- wymaganym polskim prawem, który to dom będzie jednak drogi w budowie, ponieważ będzie musiał być przeinwestowany, albo będzie musiał być opalany biomasą, bo pozwala to na znaczne obniżenie powyższego współczynnika. Biuro Projektowe Lipińscy oferuje nowocześnie zaprojektowane domy energooszczędne, których dokumentacja powstała na podstawie doświadczeń przy projektowaniu i realizacji pasywnego domu pokazowego. Budynek ten jako pierwszy w Polsce już w 2007 roku uzyskał certyfikat pasywności z Darmstadt na zrealizowany dom jednorodzinny.

60% kolekcji Lipińscy to projekty, których współczynnik energetyczny określający energooszczędność, czyli energia użytkowa jest poniżej 40 kWh/mkw/rok, co świadczy o tym, że domy te po wybudowaniu mają dużą szansę być niskoenergetyczne. Celem projektantów jest jednak pójście o krok dalej, czyli zaoferowanie Inwestorom dodatkowo niskich, a w tym wypadku można powiedzieć ekonomicznie uzasadnionych, kosztów realizacji domów wg autorskich projektów. Rozwiązania w nich zawarte są tak dobrane aby uzyskać jak najlepsze efekty – oszczędności na ogrzewaniu, przy jak najniższych nakładach inwestycyjnych.