PROMOCJA
ULUBIONE

Czy rekuperacja podnosi komfort mieszkania?

10 maja 2019

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła to dobry sposób na doskonały klimat w pomieszczeniach. Sprawdź w kolekcji biura Lipińscy Domy

Zaletą rekuperacji jest to, że jest ona przyjazna alergikom, gdyż zastosowane w tym systemie filtry zatrzymują ogromną część zanieczyszczeń, kurzu, roztoczy i alergenów. Dzięki temu nie ma potrzeby stosowania w budynku dodatkowych rozwiązań typu oczyszczacze powietrza. Jest to temat szczególnie ważny w czasie, gdy zmagamy się ze smogiem.

projekt domu Marsylia dcb122 biura Lipińscy Domy

Kolejnym atutem rekuperacji jest nieustanna wymiana powietrza w budynku bez straty ciepła, co pozwala utrzymać komfort cieplny w domu bez potrzeby ponoszenia wysokich kosztów za energię. Warto jednocześnie obalić mit, że w domu z rekuperacją nie można otwierać okien. Jak najbardziej można to robić, z tym, że po prostu nie ma takiej potrzeby.

Firmy instalacyjne zajmujące się doradztwem i montażem wentylacji mechanicznej oferują różne rozwiązania, typy urządzeń, a co za tym idzie – różny przedział cenowy. W celu montażu rekuperacji warto zwrócić się do fachowców, którzy fachowo doradzą typ instalacji, moc urządzeń, sposób montażu. Taka pomoc zapewni nam możliwość długotrwałego i bezawaryjnego korzystania z wentylacji mechanicznej.

Zobacz grupę projektów Lipińscy domy z rekuperacją, gdzie zastosowana została wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła.