Zalety domu z poddaszem


 

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  • oraz:
  • 883 909 409
  • PON-PT 8:30-16:30
  • biuro@­lipinscy.pl
  • kontakt
 

Poddasze – dodatkowa przestrzeń do wykorzystania w domu jednorodzinnym

9 maja 2019

Lipińscy projekty domów z poddaszem od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem osób planujących budowę własnego domu.

Pierwszym argumentem, który przemawia za wyborem takiego właśnie budynku jest to, że nie potrzebuje on bardzo szerokiej działki. Jest to o tyle ważne, że ziemia pod budowę jest coraz droższa i coraz ciężej ją pozyskać, zwłaszcza na terenach o gęstej zabudowie. Dostępne na rynku działki miejskie lub podmiejskie są po prostu wąskie. Jeśli uznasz, że musisz mieć garaż, z powodzeniem można wysunąć go przed budynek mieszkalny, tak by wraz z bryłą domu tworzył spójną, harmonijną całość oraz zmieścił się na danym terenie.

projekt Garda II dcp310a Lipińscy Domy

Projekty domów z poddaszem są często wybierane ze względu na fakt, że istnieje w nich niejako naturalny podział na strefę dzienną, czyli parter z kuchnią, salonem, czasami z dodatkowym pokojem, łazienką, toaletą i pomieszczeniami gospodarczymi oraz strefę prywatną – poddasze z sypialniami i osobną łazienką. W domu z poddaszem, gdzie poddasze nie ma funkcji czysto użytkowej, przestrzeń tę wykorzystuje się jako zaplecze gospodarcze lub rekreacyjne: siłownię, bibliotekę, pokój telewizyjny.

Kolejnym istotnym argumentem za wyborem domu z poddaszem jest fakt, że można go realizować etapowo, w zależności od dostępu ekip i zasobności portfela inwestorów. Pozwala to na korzystanie w pierwszej kolejności z parteru, następnie zaś – w miarę potrzeby, z poddasza.