PROMOCJA
ULUBIONE

Poddasze – dodatkowa przestrzeń do wykorzystania w domu jednorodzinnym

9 maja 2019

Projekty domów z poddaszem sprawdzą się na każdej działce, dużej i małej, a także w mieście i pod miastem

Pierwszym argumentem, który przemawia za wyborem takiego właśnie budynku jest to, że nie potrzebuje on bardzo szerokiej działki. Jest to o tyle ważne, że ziemia pod budowę jest coraz droższa i coraz ciężej ją pozyskać, zwłaszcza na terenach o gęstej zabudowie. Dostępne na rynku działki miejskie lub podmiejskie są po prostu wąskie. Jeśli uznasz, że musisz mieć garaż, z powodzeniem można wysunąć go przed budynek mieszkalny, tak by wraz z bryłą domu tworzył spójną, harmonijną całość oraz zmieścił się na danym terenie.

projekt Garda II dcp310a Lipińscy Domy

Projekty domów z poddaszem są często wybierane ze względu na fakt, że istnieje w nich niejako naturalny podział na strefę dzienną, czyli parter z kuchnią, salonem, czasami z dodatkowym pokojem, łazienką, toaletą i pomieszczeniami gospodarczymi oraz strefę prywatną – poddasze z sypialniami i osobną łazienką. W domu z poddaszem, gdzie poddasze nie ma funkcji czysto użytkowej, przestrzeń tę wykorzystuje się jako zaplecze gospodarcze lub rekreacyjne: siłownię, bibliotekę, pokój telewizyjny.

Kolejnym istotnym argumentem za wyborem domu z poddaszem jest fakt, że można go realizować etapowo, w zależności od dostępu ekip i zasobności portfela inwestorów. Pozwala to na korzystanie w pierwszej kolejności z parteru, następnie zaś – w miarę potrzeby, z poddasza.