Budowa domu jednorodzinnego tylko z kosztorysem


 

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  • oraz:
  • 883 909 409
  • PON-PT 8:30-16:30
  • biuro@­lipinscy.pl
  • kontakt
 

Kosztorys na straży budżetu budowy domu

11 kwietnia 2019

Często rozpoczynając przygodę z budową swojego pierwszego domu Inwestorzy są trochę zagubieni i nie wiedzą od czego rozpocząć planowanie inwestycji. Poza oczywistymi krokiem jak zakup działki budowlanej, pozostaje weryfikacja warunków zabudowy i wybór odpowiedniego projektu.

projekt domu Lucia dcb88 ogród Lipińscy Domy

Nie wszyscy jednak orientują się jak właściwie podejść do wyboru tego wymarzonego domu. Z pomocą w połączeniu marzeń z rzeczywistością z pewnością może przyjść dokładne skosztorysowanie inwestycji, aby móc właściwie zadecydować, na co można sobie pozwolić budując po raz pierwszy. Brak doświadczenie nie będzie przeszkodą w prowadzeniu inwestycji o ile wybierzemy projekt domu z kosztorysem.

Kolekcja biura Lipińscy Domy https://lipinscy.pl/projekty-domow-jednorodzinnych-z-kosztorysem ma za zadanie ułatwić ten trudny wybór.

Projekty z tej grupy są bardzo zróżnicowane i stanowią przeważającą większość całej oferty biura Lipińskich. Na zlecenie pracownia przygotuje szczegółowy kosztorys inwestorski do każdego projektu. Zawiera on zestawienie wszystkich robót, kosztów pośrednich oraz kosztów materiałów, które należy ponieść aby postawić dom zgodnie z dokumentacją.

W kosztorysie nie są ujęte koszty, które również trzeba będzie ponieść na przygotowanie projektów przyłączy i wykonanie ich oraz zagospodarowanie i ogrodzenie działki. Nie wszyscy inwestorzy zdają sobie sprawę z tego, że dodatkowe koszty też stanowią sporą część budżetu, który trzeba przeznaczyć na budowę domu. O ile urządzenie działki –wyrównanie terenu wokół domu, posianie trawy, czy nasadzenia roślin można wykonać później i rozłożyć je sobie na etapy, to mało kto zrezygnuje z wykonania od razu ogrodzenia.

Należy więc dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i dostosować do nich plan prowadzenia inwestycji budowy domu jednorodzinnego.