Przyjazny dom na lata murowany z ceramiki


 

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  • oraz:
  • 883 909 409
  • PON-PT 8:00-16:30
  • biuro@­lipinscy.pl
  • kontakt
 

Dom z czerwonej cegły – tradycja w zgodzie z nowoczesnością

10 czerwca 2019

Projekty domów Wienerberger, inaczej nazywane popularnie domami z czerwonej cegły, to doskonała propozycja dla osób, szukających domu o tradycyjnym wyglądzie, zbudowanego z materiałów ekologicznych, przyjaznych mieszkańcom i środowisku, a jednocześnie nowoczesnego.

Popularność ceramiki, tak powszechnej w niektórych rejonach kraju, wynika głównie z przywiązania do tradycji, w której dom stanowił symbol stabilności, wielopokoleniowej rodziny. Lipińscy domy w technologii Wienerberger to budynki o bardzo funkcjonalnie rozplanowanej przestrzeni, atrakcyjnym wyglądzie i unikalnym mikroklimacie, bardzo przyjaznym użytkownikom.

projekt domu Arosa lmb115 detal - Lipińscy Domy

Dzięki doskonałym właściwościom cieplnym, budynki z czerwonej cegły są ciepłe zimą i przyjemnie chłodne w upalne dni. Ponadto ceramika jest ogniotrwała, pozbawiona grzybów i pleśni, paroprzepuszczalna, posiada wysoką stabilność cieplną. Technologia stosowana obecnie przy produkcji elementów z ceramiki pozwala na wykonywanie różnych części konstrukcyjnych i architektonicznych z dużą precyzją, dzięki czemu poszczególne elementy są kompatybilne, łatwe do poskładania na etapie budowy, dokładnie dopasowane. Z ceramiki wykonuje się nie tylko elementy ścienne, ale także pokrycia dachowe. Wpływa to na szybkość i zminimalizowanie kosztów inwestycji.

Dużą zaletą budynku wybudowanego w technologii Wienerberger jest to, że nie wymaga on częstych konserwacji, jest trwały, o doskonałych parametrach. Nawet po wielu latach użytkowania nadal zapewnia mieszkańcom komfort i doskonały mikroklimat, co ma odzwierciedlenie w cenach zakupu domu z cegły – takie nieruchomości są niezwykle popularne, trzymają wysoką cenę sprzedaży i są chętnie nabywane przez inwestorów.