Najbardziej poszukiwane domy – projekty domów parterowych


 

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  • oraz:
  • 883 909 409
  • PON-PT 8:30-16:30
  • biuro@­lipinscy.pl
  • kontakt
 

Dom parterowy – idealny dla rodzin z dziećmi i seniorów

19 marca 2019

Wśród projektów katalogowych dużym zainteresowaniem cieszą się projekty domów parterowych. Są one chętnie wybierane i budowane zwłaszcza przez młode rodziny z małymi dziećmi, osoby starsze oraz osoby z niepełnosprawnością fizyczną. Wybór domu parterowego przez wyżej wymienionych inwestorów jest świadomą decyzją, podyktowaną kilkoma co najmniej względami.

Mieszkańcy doceniają przede wszystkim to, że wszystkie pomieszczenia w domu rozplanowane są na jednym poziomie, a brak schodów to brak przeszkód w poruszaniu się po domu przez seniorów oraz zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom. Dom parterowy łatwo jest dostosować do potrzeb osób z problemami z poruszaniem się lub jeżdżącym na wózkach. Można zrobić szersze ciągi komunikacyjne, szersze otwory drzwiowe, a przestrzeń zaplanować w taki sposób, by najważniejsze sprzęty i urządzenia były dostępne z każdej strony.

projekt małego domu Oban lmb96 Lipińscy Domy

Dom parterowy funkcjonuje wraz z ogrodem


Dużą zaletą mieszkania w domu parterowym jest możliwość zaprojektowania dużego przydomowego tarasu, na który można doskonale wypocząć w towarzystwie najbliższych. Projekty domów parterowych, których ponad 200 rodzajów można obejrzeć na stronie Biura Projektowego Lipińscy Domy https://lipinscy.pl/projekty-domow-parterowych wybierane są przez osoby, posiadające duże działki, gdyż powierzchnia zabudowy domu parterowego jest większa niż domu z użytkowym poddaszem. W parterówce bez problemu można zastosować podział stref na dzienną i nocną, co gwarantuje wygodne mieszkanie wszystkim domownikom, a dodatkowo często wykorzystuje się nieużytkowe poddasze jako przestrzeń gospodarcza, której każdy metr kwadratowy się bardzo przydaje.