Projekty domów piętrowych najlepsze dla wysokich


 

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  • oraz:
  • 883 909 409
  • PON-PT 8:30-16:30
  • biuro@­lipinscy.pl
  • kontakt
 

Chcesz mieć dom bez skosów – wybuduj dom z pełnym piętrem

11 kwietnia 2019

W większości przypadków warunki zabudowy dopuszczają budowę domu z pełnym drugim piętrem. Inwestorzy coraz chętniej korzystają z tej możliwości, ponieważ chcą wykorzystać każdy metr kwadratowy przestrzeni, której budowa jest kosztowna. Ponadto budowa domu bez skosów na piętrze jest wskazana dla osób, które dobrze czują się w pełnowymiarowych pomieszczeniach, czyli po prostu dla osób wysokich. 

projekt domu piętrowego Dax dcp365 Lipińscy Domy

Pomieszczenia o takiej samej wysokości łatwiej jest zaaranżować, stosując wiele rozwiązań, które nie sprawdzą się przy skosach. Na projekty domów piętrowych szczególną uwagę powinny zwrócić osoby, którym zależy na dobrym doświetleniu domu, gdyż jest to możliwe dzięki zastosowaniu pełnowymiarowych, dużych okien. Powierzchnię takiego okna można zwiększyć stosując drzwi balkonowe, zabezpieczone tzw. balkonem francuskim, czyli samymi barierkami bez balkonu. Rozwiązanie takie doskonale sprawdza się w budynkach o nowoczesnej architekturze, gdyż zastosowanie metalowej, prostej balustrady podkreśla prosty charakter domu.

Lipińscy projekty domów piętrowych mają różny metraż i różnorodnie rozwiązany układ pomieszczeń. Wśród tych domów każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno zwolennicy zamkniętej kuchni, jak i Ci, którym lepiej pasuje kuchnia otwarta czy wręcz aneks kuchenny w salonie. Do wyboru są domy z dużymi tarasami, kominkami, balkonami, z wejściem od strony południowej, czy z tradycyjną – północną orientacją. Projekty domów piętrowych mogą mieć zarówno dwuspadowy dach, jak też dach płaski.